Wydarzenia na rozrywkę w zakładach bukmacherskich zyskują coraz większą popularność. Szczególnie jest to dostrzegalne w przypadku wydarzeń politycznych. Typowanie wyników wyborów już ma swoją rzeszę fanów, ale bukmacherzy wystawiają coraz więcej pozycji dotyczących aktualnych zdarzeń. Od czasu do czasu opiszę kilka takich typów!

Na początek mogę się pochwalić, że dwa tygodnie temu trafiłem typ po kursie 1,94 na wybory parlamentarne (Tutaj tekst z analizą). Wskazywałem, że PIS będzie miał mniej niż 47,5% poparcia. Ostatecznie rządząca partia otrzymała 43,59%, a my mogliśmy cieszyć się z wygranej.

Analizowaną pozycję znajdziesz wyłącznie w ofercie Betclic
Pierwszy zakład u bukmachera bez ryzyka do 580 PLN – tylko z kodem promocyjnym 510PLN

Wydarzenia polityczne w ofercie Betclic

Dzisiaj postanowiłem rzucić okiem na wydarzenia polityczne w ofercie Betclic. Znajdujemy tam trzy pozycje do typowania.

Oferta na politykę w Betclic

Mimo zapowiedzi i kuszącego kursu nie sądzę, żeby Dominik Tarczyński uderzył Korwina-Mikkego, więc odpuszczam to zdarzenie. Robert Biedroń kandydatem na prezydenta RP? Tutaj mamy jak najbardziej przesłanki, że tak się może zdarzyć. Jednak tym razem zbyt niski mnożnik zniechęca mnie do tego typu i dla mnie ta wartość nie jest współmierna do ryzyka.

Co zatem z trzecim typem? Czy Marian Banaś będzie Prezesem NIK w dniu 30.11.2019 roku? Uważam, że tak i tutaj jestem w stanie pobrać kurs 1,55. Poniżej zapraszam do mojej argumentacji.

Dlaczego Marian Banaś będzie Prezesem NIK w dniu 30.11.2019 roku

Każdy kto interesuje się polityką, ten z pewnością słyszał o ostatniej, głośnej aferze związanej z Marianem Banasiem. Krótko wyjaśniając. Wielki majątek omawianego polityka oraz jego żony wzbudzał wątpliwości. Największe kontrowersje wywołała kamienica w Krakowie, która była wynajmowana za o wiele mniejszą sumę, niż wynosiła jej wartość. Co gorsza, w tym budynku był prowadzony „hotel na godziny” przez osoby związane z światem przestępczym.

Sprawa kontrowersji związanych z kamienicą oraz Marianem Banasiem była tematem reportażu ukazanym w TVN.

Po takiej aferze wydawałoby się, że polityk poda się do dymisji i zostanie skrytykowany przez najbliższe środowisko. Nic takiego nie miało miejsca. Marian Banaś udał się na bezpłatny urlop. Jeżeli miał przestać być Prezesem NIK, to wydaje mi się, że po „wakacjach” od razu by do tego doszło. Tymczasem w czwartek, po wolnych dniach, był Prezesem dalej jakby nic się nie stało. Co powiedział Marian Banaś?

Jak dla mnie te słowa można przetłumaczyć w taki sposób „Wracam na stanowisko Prezesa NIK i nie zamierzam się z niego ruszać.”.

Podobno zastrzeżenia CBA co do majątku Banasia są nie do obrony. Jednak polityk nadal broni swoich racji uznając przekaz mediów za fałszywy. Skoro nadal piastuje stanowisko Prezesa NIK, to wątpię, żeby podał się do dymisji, bo oznaczałoby to, że już się poddaje. Różne przekazy, jak choćby oświadczenie po powrocie z urlopu na to nie wskazują.

Partyjni koledzy Mariana Banasia nie krytykują i nie oceniają tych kontrowersji. Jednak łatwo sobie wyobrazić, że cała sytuacja jest PISowi mocno nie na rękę. Jednak Sejm nie ma władzy odwołania Prezesa NIK poza kilkoma wyjątkowymi sytuacjami jak prawomocne skazanie za przestępstwo czy niezdolność do pełnienia funkcji w wyniku choroby. Gdy prokuratura wejdzie do akcja, to sytuacja może się zmienić. Jednak czas na typ mamy do końca listopada. Pytanie, czy ewentualny wniosek o uchylenie immunitetu nastąpiłby w takim krótkim czasie.

Jeżeli Banaś nie będzie Prezesem NIK, to będzie tylko i wyłącznie jego decyzja, bo w tym momencie innej opcji nie ma. Patrząc na jego oświadczenie po powrocie z urlopu w ogóle się na to nie zapowiada. Gdyby tak miało być, to już mielibyśmy zmianę na tym stanowisku. Nawet jeżeli dojdzie do zewnętrznych nacisków, które zmienią decyzję Mariana Banasia, to nie sądzę, żeby nastąpiło to przed końcem listopada. Właśnie taki czas na rozliczenie zakładu daje nam Betclic. Zatem idziemy za ciosem i celujemy w kolejny trafiony typ z wydarzeń politycznych! Tak, obstawiamy, że Marian Banaś będzie jeszcze Prezesem NIK w dniu 30.11.2019 roku.

Marian Banaś Prezesem NIK 30.11.2019 - typ w Betclic