Wszystko wskazuje, że w 2020 roku zabraknie turniejów rangi ATP i WTA rozgrywanych w Indian Wells. Organizatorzy BNP Paribas Open poinformowali, że zawody nie odbędą się w obecnym terminie (w grę wchodzi inna data). Powodem takiej decyzji jest pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w obrębie Indian Wells.

Już od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że tenisowe rozgrywki mogą zostać storpedowane przez koronawirusa, który zbiera coraz większe żniwa. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że stanie się to tak szybko. Organizatorzy turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego w Indian Wells kilka godzin po tym, jak w okolicy ogłoszono pierwszy przypadek zarażenia wirusem, podjęli bardzo trudną decyzję o odwołaniu tych zawodów. Wprawdzie mówi się o tym, iż mogą się one odbyć w innym terminie, to jednak będzie go bardzo trudno znaleźć.

W najtrudniejszej sytuacji znaleźli się ci, którzy już pojawili się w Indian Wells. To miało miejsce w przypadku tenisistów i tenisistek, którzy zmagania w Indian Wells mieli rozpocząć od zmagań w eliminacjach. W związku z tym organizatorzy, starając się ratować sytuację, zapewnili im nocleg do przyszłego poniedziałku, a dodatkowo mogą oni korzystać z kortów na tym obiekcie.

W związku z zaistniałą sytuacją pod ogromnym znakiem zapytania stoi kolejny turniej – odbywające się na Florydzie Miami Open.

Zaloguj się aby dodawać komentarze