Wczorajsze mecze szły dobrze, aż do momentu kiedy Coric zaczął pogoń za Stefanosem Tsitsipasem. Przypomnijmy, że w 4 secie, przy stanie 2:1 dla Tsitsipasa i 5:1 w gemach, przegrał on mecz 2:3 w stanie setowym. Było to o tyle duże zaskoczenie, że sam Chorwat w to nie wierzył i to błędy Greka pozbawiły go gry w następnej rundzie. Niestety głowa niewytrzymała i być może zbyt duża presja na zawodniku, który był rozstawiony z numerem 4 w tym turnieju. W dniu dzisiejszym szykujemy się na dwa spotkania. Jedno odbędzie się z udziałem dwóch młodych Panów, a drugie to jeden z hitów dzisiejszych spotkań wśród Pań. Mam nadzieję, że w sobotni wieczór pech o nas zapomni i z kasą na koncie obudzimy się w dniu jutrzejszym, aby dalej walczyć w US Open!

1200 PLN od depozytu +230 PLN zakład bez ryzyka + 29 PLN Freebet

sts

Felix Auger-Aliassime – Corentin Moutet

05.09.2020 r. – 21:00

Dwóch Panów, o ilości 20 i 21 przeżytych wiosen, wyjdą dzisiaj na korty Flushing Meadows. Najwcześniej o godzinie 21:00 zobaczymy tych zawodników na korcie, ale wydaje się, że jest na co czekać. Auger w meczu z Andym Murrayem pokazał, że przeprawa w pierwszej rundzie US Open była tylko i wyłącznie rozgrzewką przed dalszymi jego dokonaniami na tym turnieju. Bardzo dobre spotkanie przeciwko byłemu najlepszemu tenisiście świata, w wykonaniu Kanadyjczyka. Felix nie oddał żadnego swojego podania w starciu z Brytyjczykiem, a sam pozwolił mu na zdobycie zaledwie 9 gemów w całym pojedynku. Chyba nikt się nie spodziewał aż tak łatwego spotkania dla młodego tenisisty. Był lepszy pod praktycznie każdym aspektem. Kanadyjczyk miał 24 asy serwisowe i tylko 2 podwójne błędy. W porównaniu z pierwszym meczem, gdzie były cztery sety i teoretycznie słabszy zawodnik, miał on 18 asów i 8 podwójnych błędów. Myślę, że zwycięstwo, jakie odniósł Felix, jeszcze bardziej go uskrzydli i może być nawet niespodzianką tego turnieju. W tym spotkaniu jest zdecydowanym faworytem, chociaż wcale tak łatwo mieć nie powinien. Francuz, Corentin Moutet, to 21-letni zawodnik, który rozprawił się już z Veselym i Evansem. Taką drogę miał do trzeciej rundy i jak na razie nie możemy powiedzieć ani wielu dobrych opinii, ani wielu złych. Gra po prostu dobry tenis z dużą dozą mądrej gry. Moutet w najważniejszych momentach spotkania z Evansem, wytrzymywał presję i praktycznie z przegranych setów, wychodził z nich zwycięsko. Co bardzo podobało mi się u Francuza, to jego gra w defensywie. Bardzo rozważna i bez większych szaleństw. Grał bezpieczny tenis i to przynosiło mu sukces. Dzisiaj jednak przyjdzie mu się zmierzyć z dużo bardziej mobilnym zawodnikiem. Auger jest w bardzo dobrej dyspozycji fizycznej. W grze przy siatce praktycznie nie popełnia błędów. Jego dużym atutem jest jego wzrost i to, że przy tym nie traci na prędkości poruszania się po korcie. Panowie popełniają jeszcze dużo niewymuszonych błędów, co może być dzisiaj kluczem do częstych przełamań, jednak i tak widzę długie starcie na przynajmniej jeden Tie-break. Moutet miał okazję spotkać się już z dobrym serwującym, czyli z Czechem, Veselym. Przy pierwszym serwisie Czecha, statystyki Mouteta nie wyglądają rewelacyjnie. Jednak drugi serwis był już dla niego nieco łatwiejszym zadaniem. Miał 20/38 zdobytych punktów z returnu, przy drugim podaniu Veselego. Drugi mecz z Evansem, to jednak koncert błędów z obu stron. Panowie na swoim koncie uzbierali łącznie 112 niewymuszonych błędów. W przeliczeniu na gemy na sucho jest to równe 28 gemów oddanych na własnych błędach. Na coś takiego właśnie będzie czekał Auger-Aliassime. Jeżeli do błędów Mouteta, dorzucimy serwis Kanadyjczyka i kąśliwe forehandy Felixa, to całość kieruje się właśnie w wygraną zawodnika z Kanady. Właśnie w taką stronę pójdziemy i zagramy handicap setów na tej pojedynek.

Felix Auger-Aliassime – Corentin Moutet

Typ: Auger-Aliassime -1,5 setów handicap

Kurs: 1.57

baner

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Ons Jabeur – Sofia Kenin

06.05.2020 r. – 00:00

Ależ szybkie tempo meczowe nam się szykuje. Dwie zawodniczki, które do tej pory nie przegrały seta w turnieju US Open, po dwóch rundach rozgrywek. Starcie rozpocznie się nie wcześniej niż o północy polskiego czasu. Dzisiejsze konkurentki spotkają się po raz czwarty w swoich karierach, a po raz drugi na kortach twardych. Do tej pory z pojedynków na hardzie, Sofia Kenin wychodziła zwycięsko. Czy będzie tak też tym razem? Młoda Amerykanka w bardzo dobrej formie zaprezentowała się w dwóch pierwszych spotkaniach. Mimo poszczególnych błędów w początkach spotkań, z biegiem czasu gry, jej dyspozycja była coraz lepsza. Zdecydowana i kontrolująca grę Sofia, bardzo łatwo przeszłą Wickmayer oraz Fernandez. Kenin na dwa mecze była tylko raz złamana przez przeciwniczkę. Jak na kobiecy tenis, jest to wyjątkowe osiągnięcie, ponieważ można powiedzieć, że u Pań serwis prawie nic nie znaczy. Jednak jak widać Kenin ma swój atut i jest nim własne podanie. Mimo że nie są to asy serwisowe, to jej zagrywka i tak jest bardziej niebezpieczna niż jej dzisiejszej rywalki. Jabeur nieco spuściła z tonu patrząc na to jak grała w S&W Open. Ons w bardzo dobrej dyspozycji była podczas Australian Open, gdzie dotarła do ćwierćfinału. Na tym etapie niestety skończyła się jej przygoda w Szlemie, ponieważ odpadła właśnie z Sofią Kenin. Dzisiaj/jutro liczę na powtórkę z rozrywki. Za Kenin przemawia najważniejszy argument. Podczas oglądania jej gry, po prostu się ją podziwia. Jabeur nieco jest fochata, że tak to określę. Zdarza się, że gra nieziemsko, jednak czasami jej zagrania, nie wiadomo skąd, są nieprzemyślane i niepotrzebne w momencie kiedy ma do wyboru całkiem inne i łatwiejsze rozwiązania. Dzisiejszy mecz będzie na granicy błędu jednej i drugiej. Po prostu grają taki tenis. Starają się rozrzucać rywalki. Jeżeli weźmiemy zestawienie fizyczne, to tutaj zdecydowaną przewagę widzę po stronie Amerykanki. Tunezyjce przytyło się od czasu Australian Open i, mimo że jej uderzenia są bardzo mocne, to jednak czas dotarcia do piłki jest znacznie wolniejszy. Dla mnie to spotkanie nie będzie łatwe dla obu Pań. Zapewne pozostawią wiele starań na korcie i mecz obfitować będzie w dużo zwrotów akcji, jednak z dużą doża przekonania, stawiam tutaj na Amerykankę.

Ons Jabeur – Sofia Kenin

Typ: Kenin win

Kurs: 1.47

US Open 05.09

Zaloguj się aby dodawać komentarze