Tomasz Gębala nowy nabytek PGE VIVE Kielce prawdopodobnie nie zagra w tym sezonie. Na jego debiut, więc będzie trzeba poczekać do sezonu 2020/2021. Lewy rozgrywający zerwał więzadła krzyżowe po raz drugi.

Wiosną tego roku po około czterech miesiącach od powrotu do treningów, Tomasz Gębala doznał tej samej kontuzji, z którą zmagał się w 2018 roku. Wtedy jeszcze zawodnik Orlen Wisły Płock zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i musiał przejść operację. Historia się powtórzyła i lewy rozgrywający po kolejnej rekonstrukcji kolana miał pauzować około pół roku. Ze względu na to, że jest to jego druga kontuzja tej samej nogi, PGE VIVE Kielce zdecydowało, że będą oszczędzać swój nowy nabytek, dlatego też Tomasz Gębala nie zagra już w tym sezonie i na swój debiut w drużynie Mistrzów Polski będzie musiał poczekać do lata 2020 roku.

Tak uraz lewego rozgrywającego skomentował fizjoterapeuta PGE VIVE Kielce Tomasz Mgłosiek: Przewidujemy dziewięciomiesięczny okres rehabilitacji, licząc od operacji. Musimy być bardzo uważni, będziemy robić badania, badania i jeszcze raz badania, które powiedzą nam czy zawodnik będzie gotowy do gry. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Tomka zobaczymy na parkiecie dopiero w sezonie 2020/21.

Inny zawodnik Mistrzów Polski i wielokrotny reprezentant Polski Mateusz Jachlewski, w trakcie wakacyjnej przerwy przeszedł zabieg artroskopii biodrowego. Lewoskrzydłowy dwa tygodnie temu rozpoczął treningi biegowe, jednak na parkiecie pojawi się dopiero w przyszłym roku.