Piątek zakończymy w mocnym stylu, ponieważ mamy dla Was kupon na grupę spadkową LOTTO Ekstraklasy. Już jutro poznamy wszystkie rozstrzygnięcia i zostaną nam już tylko cztery niedzielne spotkania do zakończenia sezonu. Na dole tabeli interesująca będzie walka o utrzymanie, która odbędzie się w bezpośrednim meczu Piasta z Termalicą. Poza tym meczem udamy się jeszcze do Gdańska, gdzie z Ekstraklasą pożegna się Sandecja Nowy Sącz.

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Lechia Gdańsk

Gdańszczanie mieli gorącą końcówkę sezonu, ale ostatecznie zakończyli ją happy endem. W jutrzejszym meczu będą mogli spać spokojnie, jednak mimo wszystko myślę, że będą chcieli godnie przeprosić swoich kibiców za obecne rozgrywki. Na Stadionie Energa nie grali w obecnej kampanii porywająco, dlatego chociaż jedno zwycięstwo na koniec mogłoby osłodzić humory. Podopieczni Piotra Stokowca byli w podbramkowej sytuacji po rywalizacji z Termalicą, ale potrafili wyjść z ligowego dołka. Szczególnie istotne było zwycięstwo w Gliwicach, gdzie pokonali bezpośredniego rywala 2:0. W ostatniej kolejce w derbach Pomorza zremisowali z Pogonią Szczecin 1:1 i taki rezultat zapewnił im pewne utrzymanie. Do tej pory oba zespoły zmierzyły się dwa razy. W obu przypadkach mieliśmy wysokie wyniki. W Niecieczy padł wynik 2:2, natomiast w Gdańsku Sandecja wygrała 3:2. Jak widać pojedynki tych drużyn przynoszą kibicom sporo emocji i mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Sandecja Nowy Sącz

Przed meczem ostatniej kolejki Sandecja miała do wykonania jedno zadanie. Wygrać z Cracovią, żeby pozostawić sobie szansę na utrzymanie do samego końca. Ostatecznie piłkarze Kazimierza Moskala nie dokonali tej sztuki, mimo że rywal grał o przysłowiowe frytki. Spotkanie było nudne, a gospodarze nie potrafili zdobyć nawet jednej bramki. Co ciekawe rywalizacja odbyła się w Mielcu, ponieważ w tym samym czasie Termalica grała mecz domowy. Zmiana obiektu ewidentnie nie wyszła Sączersom na dobre. Teraz pozostaje im już tylko godne pożegnanie ze Ekstraklasą i za rok walka o powrót. Patrząc na ligową tabelę mogą jedynie przeskoczyć Termalicę, jeśli ta przegra mecz w Gliwicach, jednak myślę że byłoby to marne pocieszenie. Sandecja przegrała ten sezon nie w grupie spadkowej, a zdecydowanie wcześniej, gdy mieli passę 22. meczów bez wygranej. W ostatnich sześciu meczach prawie odrobili straty, które mieli z sezonu  zasadniczego, jednak zabrakło im kilku punktów z wcześniejszych spotkań. Z pewnością nie pomógł też fakt, że cały sezon rozegrali poza domem. Mimo, że z czasem przyzwyczaili się do obiektu Termalici do nadal nie było to samo.

Statystyki:

 • W ostatnich dwóch meczach tych drużyn oba zespoły zdobywały przynajmniej dwie bramki.
 • Lechia wygrała jeden z siedmiu rozegranych na wiosnę meczów domowych.
 • Pierwsze starcie obu drużyn w Gdańsku wygrała Sandecja 3:2
 • W dwóch ostatnich meczach domowych Lechia nie zdobyła gola.
 • Lechia jest niepokonana w poprzednich dwóch spotkaniach.
 • Ostatnia wygrana Sandecji na wyjeździe miała miejsce 18. sierpnia w Gdańsku.
 • Od tej pory Sączersi nie wygrali w kolejnych 15. rywalizacjach.
 • Trzy ostatnie wyjazdy Sandecji to wyniki under 2,5 gola.

Zdarzenie: Lechia Gdańsk vs Sandecja Nowy Sącz

Typ: 1/+1,5

Kurs: 1.85

Piast Gliwice

Zawodnicy Waldemara Fornalika mimo ciężkiej sytuacji nadal mają wszystko w swoich rękach. Wszystko za sprawą terminarza, który połączył ich los w ostatniej kolejce z bezpośrednim rywalem do utrzymania. Do Gliwic bronić swojej pozycji przyjedzie Termalica, która w poprzednich meczach zaprezentowała bardzo dobrą formę i na finiszu wyprzedziła sobotniego rywala. Słonikom pozostało postawienie kropki nad i. Dlaczego Piast nie będzie faworytem? Przede wszystkim właśnie ze względu na obecną dyspozycję. Gliwiczanie przegrali w trzech ostatnich meczach, co może być kluczowe na koniec tego sezonu. Właśnie z Lechią Gdańsk rozgrywali starciu typu za sześć punktów, a mimo to nie potrafili odnieść zwycięstwa przed własną publicznością. Zagłębiając się w ich statystyki domowe łatwo dojść do wniosku, że mają problemy z wygrywaniem u siebie. Gospodarze nie odnieśli ani jednego triumfu w Gliwicach podczas rundy wiosennej. Ostatnie trzy punkty zdobyli w starciu z Cracovią 18. listopada 2017 roku. Z takim bilansem bardzo ciężko walczyć o utrzymanie, a jeszcze trudniej robić sobie nadzieję na wygraną w ostatniej kolejce. Mimo wszystko w LOTTO Ekstraklasie już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. To będzie tylko jeden mecz, jednak mój typ wędruje w stronę podpórki na Termalice, która nie powinna wypuścić utrzymania z rąk.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Przejdźmy teraz do zespołu gości. Piłkarze Jacka Zielińskiego podejdą do tego meczu z przewagą, ponieważ nawet remis gwarantuje im utrzymanie. Rywalizacja z Arką podczas 36. kolejki miała kluczowe znaczenie dla losów tej serii spotkań. Gdyby nie wygrali tamtego meczu to teraz musieliby zagrać w Gliwicach za trzy punkty, a byłoby to o wiele trudniejsze, ponieważ nie wygrali na tym obiekcie żadnego spotkania w historii. Trzy zwycięstwa Piasta i dwa remisy. Warto również wspomnieć, że cztery z tych pięciu spotkań kończyły się wynikami btts. Przed grupą spadkową, Termalica była typowana jako główny kandydat do opuszczenia LOTTO Ekstraklasy tuż za plecami Sandecji.  Jak widać decydujące mecze wzbudziły w nich wielką motywację i są bardzo blisko, żeby ocalić najwyższą klasę rozgrywkową. Termalica zdecydowanie lepiej radzi sobie z tym rywalem przed własną publicznością, ponieważ w dwóch ostatnich przypadkach pokonali gości z Gliwic. Patrząc na trzy ostatnie rywalizacje Słoników można dojść do wniosku, że złapali wiatr w żagle. Dwa zwycięstwa i jeden remis pozwoliły im zgromadzić cenne siedem punktów. Przede wszystkim istotny był triumf w Gdańśku, gdzie rozprawili się z Lechią po ciężkim meczu.

Statystyki:

 • Termalia nie wygrała żadnego spotkania w historii w Gliwicach.
 • Cztery z pięciu ostatnich meczów na tym obiekcie między tymi ekipami to wyniki btts.
 • Piast nie wygrał w trzech ostatnich spotkaniach z Termalicą.
 • W tym sezonie oba mecze tych ekip zakończyły się wynikami btts.
 • Piast przegrał trzy ostatnie mecze ligowe.
 • Termalica jest niepokonana w poprzednich trzech rywalizacjach LOTTO Ekstraklasy.
 • Cztery ostatnie mecze domowe Piasta to wyniki -2,5 gola.
 • Gliwiczanie nie wygrali u siebie w rundzie wiosennej.
 • Ostatnia wygrana Piasta miała miejsce 18 listopada w pojedynku z Cracovią.

Zdarzenie: Piast Gliwice vs Termalica

Typ: 02

Kurs: 1.58