Wiem, że w ostatnim czasie brakowało Wam piłkarskich propozycji z mojej strony, dlatego dzisiaj analizujemy francuską ekstraklasę. Czas na decydującą kolejkę Ligue 1, w której poszukamy ciekawych propozycji. Skoncentrujemy się przede wszystkim na walce o utrzymanie, ponieważ na górze tabeli wszystko jest już jasne.

Rejestracja w STS
Kod promocyjny: 1059PLN
Informacje o bonusie  ℹ  100% do 1030 PLN + freebet 29PLN

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Nice vs Monaco

Na początek wizyta w Nicei, gdzie gospodarze zmierzą się z AS Monaco. Drużyna Patricka Vieiry zajmuje bezpieczną pozycję w środku ligowej stawki, dlatego nie mają na swoich barkach presji związanej z ostatnią kolejką.

Monaco ciągle jest zaangażowane w walkę o utrzymanie, jednak brakuje im już tylko przysłowiowej kropki nad i. Aktualnie mają trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, a przy równej ilości punktów decyduje bilans bramkowy. Na tym polu raczej nie mają się czego obawiać, ponieważ posiadają aż siedem goli więcej od Caen. W obecnej kampanii Nice i Monaco spotkały się jeden raz, a wynik tej rywalizacji na Stade Louis II to 1:1.

Ogólnie w trzech kolejnych starciach między tymi zespołami padł wynik BTTS. Ciekawie prezentują się również statystyki związane z overami, ponieważ w pięciu z sześciu rywalizacji mieliśmy rezultat z przynajmniej trzema golami. W związku z tym, że będzie to ostatnia kolejka, myślę że można zakładać tutaj ofensywną grę z obu stron. Monaco musi przyklepać utrzymanie, które praktycznie zapewnili sobie w poprzedniej serii gier, natomiast Nice z pewnością będzie chciało godnie pożegnać się ze swoimi kibicami.

Faworytem tego spotkania w opinii bukmacherów jest drużyna gości. Głównie ze względu na sytuację w tabeli, w której oni w teorii muszą się spiąć, a Nice zagra o honor. Drużyna z Księstwa w czterech z pięciu ostatnich spotkań wyjmowała piłkę z siatki. Z grą defensywną tego zespołu nie jest najlepiej, dlatego liczę tutaj na wymianę ciosów.

Statystyki:

 • W trzech kolejnych starciach między tymi zespołami padł wynik BTTS.
 • W pięciu z sześciu rywalizacji mieliśmy rezultat z przynajmniej trzema golami.
 • Drużyna z Księstwa w czterech z pięciu ostatnich spotkań wyjmowała piłkę z siatki.
 • Monaco w czterech ostatnich delegacjach straciło przynajmniej jedną bramkę.
 • Monaco nie wygrało w czterech kolejnych delegacjach.
 • Monaco wygrało ostatnie spotkanie wyjazdowe z Nice.
 • Nice strzeliło bramkę w każdym z czterech ostatnich meczów domowych z tym rywalem.
 • W pięciu ostatnich potyczkach tych drużyn w Nicei nie było remisu.
 • Nice przegrało tylko jeden z ostatnich dziewięciu meczów.

Co obstawiać?

Zakończenie sezonu w innych ligach pokazało, że zazwyczaj w ostatniej kolejce nie można narzekać na brak goli. Drużyny czują już rozprężenie, piłkarze myślą o wakacjach, dlatego w przypadku tej rywalizacji idziemy w tę stronę. Monaco w teorii musi spoglądać za siebie, jednak +7 w bilansie bramkowym daje im bezpieczeństwo. Caen tego nie odrobi, nie ma szans! Mogą jedynie liczyć na przeskoczenie Amiens. Moim zdaniem oba zespoły pokażą ofensywny futbol i passa trzech kolejnych BTTS’ów zostanie podtrzymana.

Zdarzenie: Nice vs Monaco

Typ: BTTS

Kurs: 1.75

Caen vs Bordeaux

Druga propozycja na dzisiejszym kuponie to będzie spotkanie Caen z Bordeaux. Przyznaje się na starcie, że w tym sezonie nie widziałem żadnego meczu z udziałem gospodarzy, jednak goście przemknęli na ekranie w Lidze Europy.

Tutaj polecimy na czysto po statystykach i sytuacji w tabeli. Caen jest na przysłowiowym musiku, ponieważ ma na swoim koncie 33 punkty i tracą dwa oczka do Amiens, a trzy do Monaco. Drużynę z Księstwa raczej można wykluczyć z tej rywalizacji, ponieważ mają do nich aż siedem goli straty.

Ogólnie Caen w ostatnim czasie wyraźnie się przebudziło. W pięciu ostatnich meczach uzbierali aż 10 punktów, co stanowi praktycznie 1/3 ich całego dorobku na boiskach Ligue 1. Widać, że widmo spadku zajrzało im głęboko w oczy.

Bordeaux to drużyna na przeciwległym biegunie. Reprezentowali Francję w tym sezonie na boiskach Ligi Europy, jednak ich ostatnie występy w Ligue 1 to jedna, wielka passa porażek. Przegrali w sześciu kolejnych starciach, a dodatkowo cztery razy nie zdobyli nawet jednego gola. Bezpieczne utrzymanie znacząco obniżyło motywację w tej drużynie. Mają tylko pięć punktów przewagi nad Caen, jednak to wystarczy, żeby zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej w kolejnym sezonie. Ogólnie Bordeaux nie wygrało w dwóch kolejnych meczach z Caen. Do tego warto wspomnieć, że nie strzelili w nich nawet jednego gola.

Statystyki:

 • Caen przegrało tylko jeden z pięciu ostatnich meczów.
 • Caen wygrało w trzech z ostatnich pięciu spotkań.
 • Bordeaux przegrało sześć kolejnych spotkań.
 • Bordeaux w czterech z sześciu ostatnich meczów nie strzeliło gola.
 • Osiem z dziewięciu ostatnich spotkań z udziałem Caen zakończyło się bez wyniku BTTS.
 • Bordeaux przegrało trzy kolejne spotkania w stosunku 0:1.
 • Bordeaux nie wygrało w dwóch kolejnych meczach z Caen. Do tego warto wspomnieć, że nie strzelili nawet jednego gola.

Co obstawiać?

Tutaj typuję wygraną drużyny, która jest na musiku. Caen musi zwyciężyć, żeby marzyć o utrzymaniu w Ligue 1. Do tego będą liczyli na potknięcie Amiens, jednak ja obstawiam, że wykonają swoje zadanie. W ostatnich tygodniach grali bardzo dobrze, o czym świadczy 10 punktów w pięciu starciach, a do tego Bordeaux ma passę sześciu kolejnych porażek. Dorzucimy sobie -3,5 gola, żeby podbić kurs. W meczach tych drużyn nie wpada zbyt wiele bramek w ostatnim czasie.

Zdarzenie: Caen vs Bordeaux

Typ: 1/-3,5 gola

Kurs: 1.85

sts