Kupon na spotkanie piątkowe w Korei niestety nie okazał się trafny. Ekipy wykonały 15 kornerów, brakło kartki, a tylko bramki okazały się dobrym pomysłem. Wieczorem jeszcze spotkanie na Węgrzech. W sobotę w 4 kolejce K League odbędą się 3 spotkania, każde bardzo ciekawe i spróbujemy wytypować 2 z nich. Weekend, a to oznacza, że wraca STS bez ryzyka do 230 PLN. Jeonbuk utrzyma status quo? Gwangju zdobędzie gola, może punkty? O tym wszystkim poniżej.

 

1200 PLN od depozytu +230 PLN zakład bez ryzyka + 29 PLN Freebet

 

Gangwon FC – Jeonbuk Hyundai Motors

30.05.2020r. 09:30

Gangwon obok Pohang ma na koncie już wygraną, remis i porażkę. Czego po tym meczu będzie mieć najwięcej? Jeonbuk z kompletem wygranych jedzie do rywala po kolejne 3 punkty.

 

Gangwon

Powiem tyle, że dobra postawa Gangwon do tej pory. Wszak zagrali 2 mecze u siebie i to właśnie tutaj udało im się uzbierać 4 punkty. Ograli Seoul, potem zremisowali z Seongnam. Były to bardzo trudne dla nich mecze. Ta ekipa właśnie raczej znana z tego, że bardzo dobrze czuje się na swoim stadionie, wszak w poprzednim sezonie w lidze pod tym względem byli na 5 miejscu. 27 punktów po sezonie zasadniczym w 17 meczach, do tego 3 punkty w 2 meczach grupy mistrzowskiej. Około 1.5 punktu na mecz biorąc pod uwagę fakt, że między innymi 2 razy gościli Jeonbuk i inne zespoły z czołówki to dobry wynik.

To jest ta ekipa, które akurat w lidze stawia na ofensywę i w ich meczach pada stosunkowo sporo bramek w porównaniu do w sumie połowy ligi. W ubiegłym sezonie średnia 2.9 bramek na mecz. W 18 z 33 spotkań w sezonie zasadniczym padły przynajmniej 3 bramki, a do tego w 4 z 5 meczów grupy mistrzowskiej. Po tych spotkaniach ta średnia zmieniła się na 3.3 goli na mecz i była najwyższa w lidze.

Gdy Gangwon gra u siebie to te bramki raczej padają. Na 14 ostatnich ani razu nie padło mniej niż 2 gole. Aż 11 razy padły minimum 3 gole. W ubiegłym sezonie ta średnia to 3.2 goli na mecz. W 10 z 17 spotkań padły minimum 3 gole. W grupie mistrzowskiej 2 mecze i średnia aż 5.5 goli na mecz. W tym sezonie średnio 2.7 goli na mecz, z czego 3 gole u siebie.

 

Jeonbuk

Trochę szczęścia w 2 pierwszych meczach, bo najpierw późny gol, potem dosłownie wydarli zwycięstwo w ostatniej akcji, by pewnie pokonać Daegu w 3 kolejce. To wreszcie był taki mistrz, jakiego znamy. Jeonbuk lubi grać na wyjazdach. W ubiegłym sezonie pod tym względem nie było od nich lepszej ekipy. W sezonie zasadniczym na 16 meczów przegrali tylko 1, wygrali 9 i zremisowali 6. Łącznie z tym meczem z Busan notują serię już 13 spotkań bez porażki w gościach.

Jonebuk jak pokazuje ten sezon lubi spotkania kontrolować i nie dawać wiele złudzeń rywalom. W ich meczach aż tak wiele bramek nie pada. W tym sezonie średnio 2 gole na mecz, ale to przez naprawdę dobrą postawę w defensywie. Tylko 1 stracony gol, co obok Incheon i Seongnam jest najlepszym wynkiem.

W ubiegłym sezonie średnio 2.8 goli na mecz. W 16 z 17 spotkań sezonu zasadniczego minimum 3 gole w meczu. W 5 meczach grupy mistrzowskiej średnio 2 gole na mecz. Tylko raz padły wówczas minimum 3 gole.

Na wyjazdach w ich meczach padało średnio 3.1 goli na mecz i to był czołowy, bo 3 wynik w lidze. W 9 z 16 meczów sezonu zasadniczego padło minimum 3 gole, no ale ani razu w 2 meczach grupy mistrzowskiej. W tym sezonie 1 mecz wyjazdowy i wówczas 3 gole.

 

Mecze bezpośrednie

W ubiegłym sezonie odbyły się aż 4 spotkania. W 2 padło po 1 bramce, pozostałe ofensywne i z mnóstwem bramek.

 • 03.2019r. Jeonbuk – Gangwon 0:1
 • 05.2019r. Gangwon – Jeonbuk 2:3
 • 08.2019r. Gangwon – Jeonbuk 3:3
 • 12.2019r. Jeonbuk – Gangwon 1:0

Mecze w Gangwon ofensywne niesamowicie i to na pewno bardziej się podobało aniżeli te starcia z 1 golem. W 2018 roku wyniki 3:2, 3:1 i 2:0 dla Jeonbuk, podobnie jak starcia w poprzednich latach. Wcześniej Gangwon potrafiło wygrać w 2010 roku, oczywiście nie uwzględniając terenu. U siebie w tej dekadzie do tego nie doszło.

 

Podsumowanie

Goście wyraźnie lubią grać w Gangwon, gdzie nie przegrali już od wielu lat. Na 11 spotkań wygrali aż 9, w tym 1 w Pucharze Korei. Tylko raz padła mniej niż 1 bramka dla gości, gdy ci wygrywali, a 2 razy ogółem. Statystyki bramek nie są tu przypadkowo, pokazują, że w tym meczu można pograć na bramki. Ja jednak pokieruję się ponownie wygraną gości. 2 bramki nie powinny być problemem, zwłaszcza dla mistrza, jeśli tylko zagra tak jak tydzień temu.

 

Moja propozycja: Jeonbuk i powyżej 1.5 goli

Kurs: 1.95

 

 

Gwangju FC – Ulsan Hyundai
30.05.2020r. 12:00

Koreańska ekstraklasa weryfikuje beniaminków. Busan ma punkt, a Gwangju ani tego, ani nawet bramki. Nastąpi przełamanie? Będzie trudno, bo i rywal trudny i na pewno będzie chciał odegrać się za niespodziewany remis tydzień temu.

 

Gwangju FC

Na razie ta ekipa nie tyle nie może złapać swojego rytmu, ale K League sprawiła, że ta drużyna ma problem ze stwarzaniem okazji, przez co po 3 meczach nie mają ani jednej bramki na koncie. Można więc chyba powiedzieć o rywalach, że wygrywali raczej zasłużenie, bo byli w meczach po prostu lepsi. Teraz wydaje się, że przyszła pora na najtrudniejszego rywala spośród dotychczasowych. Seoul, Seongnam czy Sangju Sangmu, pokazują się z dobrej strony, ale Ulsan to kandydat do tytułu.

Można powiedzieć, że jak kończą sezon ubiegły, tak zaczynają nowy. 2 ostatnie kolejki w K League 2 to 2 porażki, chociaż warto powiedzieć, że wówczas mieli tak dużą przewagę, że nie musieli nic. Ostatecznie ligę skończyli z przewagą 6 punktów nad 2 w tabeli Busan. U siebie wyglądali bardzo solidnie, bowiem na 18 spotkań przegrali tylko raz i to w ostatnim swoim meczu. Wygrali aż 12, zremisowali 5, no ale nijak ma się to do tego, co widzimy aktualnie. To zupełnie inna drużyna i można powiedzieć szczerze, że raczej będzie zdana na walkę o utrzymanie.

5 to liczba celnych strzałów, jaką udało się oddać tej ekipie w 3 meczach. 19 zaś to liczba celnych strzałów, jaką udało się oddać rywalom. Padły 4 gole. Można więc pochwalić bramkarza, że nie ma ich więcej, bo zaliczył 15 udanych interwencji, ale chyba tylko jego.

 

Ulsan Hyundai

7 punktów po 3 meczach i ogółem jest nieźle, ale na pewno ta ekipa nie jest do końca zadowolona. W 2 meczu musieli odrabiać 2 gole straty, ostatecznie dzięki geniuszowi Juniora Negao się udało, potem podobnie musieli gonić, ale udało się w połowie. Brazylijczyk wyrósł na pierwszoplanową postać, ale i na w tym momencie chyba największą gwiazdę ligi. 5 bramek w 3 meczach, gol w każdym z meczów i to jest świetny wynik. Idzie na króla strzelców?

Wyjazdy w wykonaniu tej ekipy nie są złe, aczkolwiek nie tak jak w wykonaniu Jeonbuk. W ubiegłym sezonie po 17 meczach uzbierali 30 punktów, 8 wygranych, 6 remisów i raptem 3 porażki. Zdarzyła się wygrana aż 5:0 z Jeju, aczkolwiek raczej w większości starć tracili bramki. Mimo tego potencjał w ofensywie był duży i duży pozostał. 36 bramek w tych 17 meczach, a średnio 2.9 goli na mecz i to najlepsze liczby w lidze. W grupie mistrzowskiej 2 wyjazdy i 2 wygrane.

Ulsan musi być bardziej skoncentrowane, bo za łatwo dawało się zaskoczyć w 2 poprzednich meczach. W starciu z Gwangju powinni od początku przejąć inicjatywę i kontrolować spotkanie. Rywal tych goli stracił mało, ale może być im trudno o to, bo Ulsan na ten moment jest najskuteczniejszą drużyną w lidze z 8 bramkami.

 

Mecze bezpośrednie

W tych starciach Gwangju daje radę. Ostatnio te kluby spotykały się w sezonie 2017 i wówczas 2 remisy i tylko 1 wygrana Ulsan. Sezon wcześniej 4 mecze, bo 1 pucharowy i już 3 wygrane i remis. Jednak tylko raz w tym okresie goście potrafili wygrać różnicą większą niż gol.

Przez wiele lat, gdy Gwangju grało w ekstraklasie nigdy nie umiało u siebie wygrać z Ulsan. Historia jest naprawdę długa. W tej dekadzie na tym stadionie bilans 5 wygranych gości i 3 remisy.

 

Podsumowanie

Gospodarze mają wyraźny problem ze strzelaniem bramek, ba, nawet ze stwarzaniem sytuacji. Wyraźnie na razie stawiają na defensywę i muszą liczyć na bramkarza. Junior Negao na pewno będzie chciał dołożyć coś do tych 5 bramek i polecam ten typ, chociaż niestety nie jest on dostępny na STS. Długo myślałem nad handicapem w stronę gości i ich wygraną różnicą 2 goli, a zakładem łączonym, czyli wygraną z bramkami gości. Wygrał jednak wyższy kurs.

 

Moja propozycja: handicap 1:0 Ulsan Hyundai
Kurs: 2.9

Zasady promocji:

 • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
 • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
 • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
 • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
 • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany otrzymasz zwrot.
 • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
 • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.