Pandemia COVID-19 coraz bardziej miesza w naszym rodzimym futbolu. Z powodu stwierdzonych zakażeń wśród zawodników odwołano wszystkie sobotnie spotkania Fortuna 1 Ligi. Spokojnie, nic straconego, bowiem z pomocą przychodzą nam rozgrywki 2 Ligi, a w nich hit kolejki – spotkanie lidera Wigier Suwałki z wiceliderem Chojniczanką 1930 Chojnice. Zanim przejdziemy, jednak do pojedynku weekendu przeanalizujemy sobie mecz Olimpii Elbląg z Górnikiem Polkowice. Zapraszam do wspólnego typowania wyników 10. kolejki 2 Ligi! 

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2230PLN, aby otrzymać:

2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chcesz więcej typów? Dołącz do grupy Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie

Olimpia Elbląg vs Górnik Polkowice (godz. 13:00)

Pierwsze typowane w dniu dzisiejszym spotkanie to pojedynek zespołów z dwóch krańców tabeli. Gospodarz, Olimpia Elbląg po ośmiu rozegranych kolejkach znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli ze skromnym dorobkiem trzech punktów i jest jedyną drużyną, która nie odniosła jeszcze zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach 2 Ligi. Trzy posiadane punkciki to wynik remisów uzyskanych z Chojniczanką, Stalą Rzeszów oraz Sokołem Ostróda. Zero zwycięstw, trzy remisy i pięć porażek to bilans, który z całą pewnością nie napawa optymizmem sympatyków zespołu z województwa warmińsko-mazurskiego.

W zgoła innych nastrojach są kibice dzisiejszego rywala Olimpii. Górnik Polkowice po rozegraniu identycznej liczby spotkań plasuje się na trzecim miejscu w tabeli, tracąc jedynie trzy punkty do lidera z Suwałk. Na dotychczasowy dorobek 18 oczek zgromadzonych przez podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia składa się sześć zwycięstw oraz dwie porażki – ze Stalą Rzeszów oraz GKS-em Katowice – czyli zespołami, które plasują się w górnej połowie tabeli.

To tak tytułem wstępu, by nakreślić ogólną sytuację obydwu zespołów. Co możemy, jednak powiedzieć o tym spotkaniu w kontekście konkretnego typu? Faworytem meczu jest z całą pewnością ekipa gości i w tym kierunku będę prowadził dzisiejszą argumentację. Spójrzmy na ostatnie spotkania obu zespołów. Górnik odniósł zwycięstwa w czterech ostatnich pojedynkach z rzędu. Co warto zauważyć – były to zwycięstwa bardzo pewne. Kolejno: 3:1 z Lechem II Poznań, 4:2 z Pogonią Siedlce, 1:0 z Olimpią Grudziądz i wreszcie 4:0 ze Zniczem Pruszków w ostatniej kolejce. Dwanaście bramek w czterech ostatnich spotkaniach to dowód na to, że ekipa z Polkowic jest w gazie. Nie można tego powiedzieć natomiast o drużynie gospodarzy, która dwie ostatnie kolejki przegrała – 0:1 z Hutnikiem Kraków i 1:2 z GKS-em Katowice. Trzy wcześniejsze spotkania zakończyły się wspomnianymi już wyżej remisami. Bilans ostatnich spotkań wskazuje, iż mamy do czynienia ze starciem silnie rozpędzonej ekipy gości z mocno pogubioną drużyną gospodarzy. Mocny argument przemawiający za zwycięstwem Górnika. Spójrzmy jednak na inne statystyki.

Jak wygląda bilans wyjazdowych spotkań Polkowiczan? Nie możemy powiedzieć zbyt wiele, bowiem Górnik rozegrał do tej pory jedynie trzy spotkania poza własnym terenem. Były to jednak dwa zwycięstwa oraz jedna porażka. Jakby nie patrzeć – bilans na korzyść Zielono-Czarnych. Więcej wniosków wyciągnąć możemy z bilansu meczów Olimpii Elbląg w roli gospodarza. Pięć rozegranych spotkań, dwa remisy, trzy porażki. W związku z tym upada trochę mit o atucie własnego boiska, który w przypadku Olimpijczyków nie ma przełożenia na rzeczywistość. Kolejny argument działający na korzyść Górnika Polkowice. Podsumujmy to sobie trochę.

Statystyki:

 • Górnik wygrał cztery ostatnie spotkania, zdobywając w nich 12 bramek.
 • Olimpia przegrała ostatnie dwa pojedynki, a poprzednie trzy zremisowała.
 • Olimpia nie odniosła jeszcze zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach (osiem rozegranych spotkań).
 • Z pięciu spotkań rozegranych na własnym stadionie Olimpijczycy trzy przegrali, a dwa zremisowali.

Co obstawiać?

Moim zdaniem spotkanie zakończy się zwycięstwem Górnika. Polkowiczanie wygrali cztery ostatnie pojedynki, zdobywając w nich aż 12 bramek. Świadczy to o dobrej dyspozycji ekipy prowadzonej przez Janusza Niedźwiedzia, drużyna jest w gazie i potrafi strzelać gole. Olimpia jest zespołem mocno pogubionym. Żółto-biało-niebiescy przegrali dwa ostatnie pojedynki, a co ważniejsze – są jedyną ekipą w 2 Lidze, która w tym sezonie nie odniosła jeszcze żadnego zwycięstwa. Niewiele w tym przypadku zmienia fakt, że Elblążanie rozgrywają mecz na własnym boisku. W pięciu spotkaniach na własnym terenie dwa razy remisowali i trzy razy doznawali porażki. Ciężko wierzyć w ich zwycięstwo, a i przy obecnej dyspozycji Górnika i remis wydaje się być mało prawdopodobny. Mój typ na to spotkanie brzmi więc: zwycięstwo Górnika Polkowice. Fortuna oferuje na takie zdarzenie atrakcyjny kurs w wysokości 1.97. Gramy!

Zdarzenie: Olimpia Elbląg vs Górnik Polkowice

Typ: zwycięstwo Górnika

Kurs: 1.97

Grupa

Wigry Suwałki vs Chojniczanka 1930 Chojnice (godz. 19:30)

No i przechodzimy do starcia kolejki – lider vs wicelider. Pojedynek dwóch spadkowiczów, a jednocześnie dwóch kandydatów do szybkiego powrotu na drugi stopień rozgrywkowy. Póki co, bliżej osiągnięcia celu jest ekipa z Suwałk – 21 punktów zgromadzonych w ośmiu spotkaniach, na co złożyło się siedem zwycięstw oraz jedna porażka. Co warto zauważyć – trwa właśnie niesamowita seria Wigier, które wygrały sześć ostatnich spotkań z rzędu! Bilans robiący wrażenie. Co na to Chojniczanka? Zawodnicy z Chojnic wcale nie czują się gorsi. Drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Sześć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki (Chojniczanka ma rozegrane jedno spotkanie więcej niż Wigry). Wskazanie faworyta w tym spotkaniu jest o wiele trudniejsze niż w przypadku poprzedniego typowanego meczu, wobec czego skupimy się na czymś innym – na golach. Obie drużyny zdobywają w tym sezonie dużo bramek. Wigry zgromadziły ich do tej pory 15, natomiast Chojniczanka 17 – w obu przypadkach średnia wynosi ponad dwa gole na mecz. Może prowadzić nas to do wniosku, iż istnieje spore prawdopodobieństwo, że w tym pojedynku piłka wpadnie do siatki zarówno jednej, jak i drugiej ekipy. Sprawdźmy, jak wyglądają statystyki pod tym kątem.

Zacznijmy od gospodarzy. Biało-niebiescy w ośmiu rozegranych do tej pory spotkaniach tylko raz nie umieścili piłki w bramce przeciwnika. Miało to miejsce w 2. kolejce, w jedynym przegranym przez ekipę prowadzoną przez Dawida Szulczka spotkaniu (0:1 z Błękitnymi Stargard). Mocny argument za tym, że i w spotkaniu z Chojniczanką może paść bramka. Co na to rywale? Bilans trochę gorszy, bowiem w spotkaniach, gdzie ekipa z Chojnic zanotowała dwie porażki i jeden remis, nie padła żadna bramka z ich strony. Nie oznacza to, jednak że Chojniczanie goli strzelać nie potrafią. Wystarczy spojrzeć na ogólną ilość zdobytych przez nich bramek. W sześciu meczach z ich udziałem, w których gole padały, strzelili oni ich aż 17! Czy potrzeba lepszego dowodu na bramkostrzelność podopiecznych trenera Noconia? Przekujmy to wszystko w statystyki.

Statystyki:

 • Wigry strzeliły w tym sezonie 15 bramek, a Chojniczanka 17. Daje to średnią ponad dwóch goli na mecz.
 • W siedmiu z ośmiu rozegranych spotkań ekipa z Suwałk zdobyła przynajmniej jedną bramkę.
 • W sześciu z dziewięciu rozegranych spotkań, w których Chojniczanka zdobywała gole, zgromadziła ich aż 17.
 • W czterech z pięciu ostatnich spotkań Wigier z Chojniczanką bramki strzelały obydwie ekipy.

Co obstawiać?

Wskazanie zdecydowanego faworyta tego pojedynku jest zadaniem trudnym i niepewnym, wobec czego postanowiłem się go nie podejmować. Moim zdaniem warto w tym spotkaniu postawić na to, że obydwie ekipy przynajmniej raz będą wyciągać piłkę z własnej siatki. Dlaczego? Zarówno Wigry, jak i Chojniczanka strzelają dużo bramek w tym sezonie. W przypadku gospodarzy jest to 15 goli w ośmiu meczach, a w przypadku gości 17 goli w dziewięciu meczach. Wigry tylko w jednym spotkaniu w tym sezonie nie zdobyły bramki, więc choćby pojedyncza zdobycz z ich strony jest rzeczą bardzo prawdopodobną. Podobnie sytuacja ma się w przypadku gości z Chojnic. Ponadto, analizując pięć ostatnich pojedynków pomiędzy tymi drużynami, możemy zauważyć, że aż w czterech z nich bramki padały z obydwu stron. Zbierając to wszystko, uważam, iż dosyć uzasadnioną propozycją na to spotkanie będzie stwierdzenie, że obie drużyny strzelą gola. Fortuna oferuje na takie zdarzenie kurs w wysokości 1.70. Tak też zagramy!

Zdarzenie: Wigry Suwałki vs Chojniczanka 1930 Chojnice

Typ: obie drużyny strzelą gola

Kurs: 1.70

Zagranie bez ryzyka:

 • Tylko z kodem promocyjnym: 2230PLN
 • Dla nowych graczy
 • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
 • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
 • Stawka maksymalnie 210 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
 • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
 • Jednokrotny obrót bonusem.

Kupon na 2lige

 

Zaloguj się aby dodawać komentarze