Strzelanina w Siedlcach i pewny siebie Piast. Kupon z kursem 2.89 na Puchar Polski!

Wczorajszy dzień z Pucharem Polski przyniósł niemałą sensację w postaci porażki Lechii Gdańsk ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Reszta spotkań zakończyła się już jednak zgodnie z tym co można było zakładać. Dziś przed nami aż sześć pojedynków, z których wybrałem starcie Pogoni Siedlce z Motorem Lublin oraz Zagłębia Sosnowiec z Piastem Gliwice. Czy środa przyniesie nam kolejne sensacyjne rozstrzygnięcia? Zapraszam do lektury!

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1660 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Pogoń Siedlce – Motor Lublin: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (27.10.2021)

Specjalnie zdecydowałem się na analizę starcia drugoligowców, ponieważ daje nam to możliwość bezpośredniego porównania obydwu zespołów. W roli gospodarza dzisiejszego pojedynku wystąpi Pogoń Siedlce. Podopieczni trenera Damiana Guzka po rozegraniu 14 spotkań zajmują w tabeli 2. Ligi 14. pozycję posiadając na swoim koncie 17 punktów. Na ten dorobek złożył się bilans: pięciu zwycięstw, dwóch remisów oraz siedmiu porażek. Warto jednak spojrzeć na domowy bilans Pogoni, bowiem na własnym obiekcie siedlczanie cztery razy wygrywali i dwa razy przegrywali. Pokazuje to, że rola gospodarza im wybitnie pasuje. Pogoń potrafi bramki tracić (przegrana 0:3 ze Stalą Rzeszów w ostatniej kolejce), ale potrafi również bramki zdobywać (3:0 z Sokołem Ostróda dwie kolejki temu). Determinacji w tym meczu brakować nie powinno ze względu na fakt, że przeciwnikiem jest ligowy rywal, co stwarza duże szanse na awans i zaistnienie w krajowym pucharze.

Naprzeciwko siedlczan stanie dzisiaj wyżej notowany w lidze Motor Lublin. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego po rozegraniu 14 spotkań plasują się na szóstym miejscu w tabeli posiadając na swoim koncie 22 punkty. Na ten dorobek złożyło się: pięć zwycięstw, siedem remisów i dwie porażki. W ostatnim czasie lublinianie wpadli w mały kryzys, a właściwie w ciąg remisów. Pięć ostatnich spotkań ligowych w wykonaniu Motoru zakończyło się podziałem punktów. Co jednak dla nas ważne – w trzech z tych spotkań Motorowcom udało się zdobywać bramki. Podopieczni Marka Saganowskiego znajdują się w czołówce ligi, jeżeli chodzi o liczbę zdobytych goli. Mają ich na koncie 25, a napastnik Michał Fidziukiewicz znajduje się na czele klasyfikacji strzelców z 13 trafieniami. Z racji dużych szans awansu w Siedlcach czeka nas zacięty pojedynek, który może skutkować trafieniami.

Co obstawiać?

Moja propozycja typu na to spotkanie wygląda następująco: obie drużyny strzelą gola. Dlaczego tak sądzę? Po pierwsze: naprzeciwko siebie staje dwóch rywali z tej samej ligi, co sprawia, że szanse awansu się równoważą. Awans do 1/8 finału ogólnokrajowego pucharu byłby ogromnym sukcesem dla obydwu zespołów, więc żadna z nich tak łatwo nie podda się bez walki. A to z kolei przełożyć się może na ilość stwarzanych sytuacji. Po drugie: obie drużyny potrafią strzelać gole, ale również gole tracić. Motor posiada aktualnego lidera klasyfikacji strzelców w 2. Lidze, natomiast Pogoń potrafiła ostatnio wygrać z Sokołem Ostróda 3:0. Do tego dochodzi fakt, że na własnym boisku siedlczanie prezentują się bardzo dobrze. I ostateczny argument: historia pojedynków obu drużyn pokazuje, że zawsze pada w nich sporo bramek. Spójrzmy na rezultaty ostatnich pięciu spotkań: 4:2, 3:3, 3:1, 3:3, 4:1. Czy potrzeba lepszej rekomendacji? Kurs oferowany przez STS na co najmniej jednego gola z obydwu stron wynosi 1.68. Gramy!

Obie drużyny strzelą gola
Kurs: 1.68
Zagraj!

banner grupa zagranie 40k

Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (27.10.2021)

W drugim analizowanym starciu zmierzą się ze sobą pierwszoligowiec z drużyną ekstraklasową. W roli gospodarza: Zagłębie Sosnowiec. Podopieczni trenera Artura Skowronka nie radzą sobie w lidze najlepiej. Po rozegraniu 14 kolejek znajdują się na 15. miejscu w tabeli mając na koncie tyle samo oczek ile znajdujący się w strefie spadkowej GKS Jastrzębie – 11. Na tę sytuację złożył się bilans: dwóch zwycięstw, pięciu remisów oraz siedmiu porażek. W ostatnim czasie forma ekipy z Sosnowca również nie zachwyca. W pięciu ostatnich spotkaniach wygrali tylko raz (choć nie z byle kim, bo ŁKSem Łódź), dwa razy remisowali oraz dwa razy przegrywali. Czy ekipa z Sosnowca może się dzisiaj postawić Piastowi? Jasne, że może, ale szczerze powiedziawszy nie uważam, żeby determinacja do awansu była ogromna. Zagłębie balansuje na granicy strefy spadkowej w 1. Lidze, więc priorytetem na ten sezon powinna być walka o utrzymanie. Pełne zaangażowanie w puchar może tym priorytetem zachwiać, a wiemy dobrze, co dla podopiecznych Artura Skowronka jest najważniejsze.

Dzisiejszym przeciwnikiem Zagłębia będzie Piast Gliwice. Ekipa prowadzona przez Waldemara Fornalika na ten moment w lidze radzi sobie przeciętnie. Gliwiczanie po rozegraniu 12 kolejek znajdują się na szóstym miejscu w tabeli posiadając na koncie 17 punktów. Na ten dorobek złożyło się: pięć zwycięstw, dwa remisy oraz pięć porażek. Obraz gry Piasta może trochę zaburzać pewna i wysoka wygrana z Legią Warszawa w ostatniej kolejce (4:1), jednak gdy spojrzymy na pozostałe wyniki to jest mniej kolorowo. Ekipa z Gliwic remisowała między innymi z Górnikiem Łęczna, czy przegrywała z Cracovią. Wszystko jednak wskazuje na to, że podopieczni trenera Fornalika wracają powoli na dobrą ścieżkę, bowiem w trzech ostatnich meczach zdobyli siedem punktów. Punktem zwrotnym może być ta wysoka wygrana z Legią, która dodała skrzydeł drużynie ze Śląska. W wypowiedziach zawodników przed dzisiejszym meczem widać dużą determinację, by pójść za ciosem i wyeliminować Zagłębie. Czy Piast tego dokona?

Co obstawiać?

Moim zdaniem Piast wygra ten mecz w regulaminowym czasie gry. Zdaję sobie sprawę, że Puchar Polski jest nieprzewidywalny i fakt, że ktoś gra w lidze wyżej nie czyni z niego pewniaka do awansu. Czym więc motywuję swój typ? Piast jest na fali wznoszącej. W trzech ostatnich spotkaniach gliwiczanie ugrali siedem punktów. To, co jednak najważniejsze wydarzyło się w ostatniej kolejce, kiedy podopieczni Waldemara Fornalika rozbili Legię Warszawa aż 4:1. Tak wyraźnie zwycięstwo nad mistrzem Polski (nawet pogrążonym w kryzysie) daje porządnego kopa do działania i chce się pójść za ciosem. Determinację tę słychać w wypowiedziach piłkarzy Piasta, którzy wyraźnie deklarują chęć wyeliminowania Zagłębia i awansu do kolejnej rundy. Tyle, jeżeli chodzi o gliwiczan, skupmy się na Zagłębiu Sosnowiec. Podopieczni Artura Skowronka balansują na granicy strefy spadkowej, co jest według mnie ważnym czynnikiem. Ich priorytetem w tym sezonie jest utrzymanie, pełne zaangażowanie w puchar może w tym celu przeszkodzić, więc moim zdaniem Zagłębiacy nie będą walczyć z całych sił o zwycięstwo. Warto spojrzeć również na domowe wyniki Zagłębia, które – lekko mówiąc – nie są pocieszające. Na siedem domowych spotkań w tym sezonie Zagłębie ani razu nie wygrało. Trzy razy remisowali i cztery razy przegrywali. Atut własnego boiska? W tym przypadku coś odwrotnego. Stawiam więc na zwycięstwo Piasta. Kurs oferowany przez STS wynosi 1.72. Przed postawieniem zakładu koniecznie skorzystajcie z kodu promocyjnego od STS. Zieloności!

Piast wygra mecz
Kurs: 1.72
Zagraj!

Fot. Rafał Rusek / PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze