Podczas spędzania czasu w domu, EPL spada nam jak z nieba. 24 drużyny z topu świata, pojedynki BO3 i duża dawka emocji. Na start dwa w teorii wyrównane pojedynki. Jak się jednak okazuje, cs płata różne figle. Zwłaszcza jeśli chodzi o obstawianie na faworytów. Jak będzie tym razem?

Odbierz nawet 1259 PLN na start! 30 złotych w zakładzie bez ryzyka

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Vitality vs GODSENT

O meczu:

 • Gra: CS:GO
 • Godzina: 18:00
 • Format: BO3
 • Wydarzenie: ESL Pro League Season 11 Europe

Vitality: #10 drużyna na świecie

 1. Zywoo (1,34)
 2. RPK (1,00)
 3. apEX (0,96)
 4. shox (0,90)
 5. misutaaa (X)

Średni rating drużyny: (1,05)

GODSENT: #17 drużyna na świecie

 1. Maikelele (0,98)
 2. krystal (0,90)
 3. zehn (1,10)
 4. Styko (1,08)
 5. Maden (1,02)

Średni rating drużyny: (1,02)

ANALIZA:

Zaczynamy z grubej rury. Kluczowy mecz dla Vitality, które po nieudanym turnieju w Katowicach postanowiło dokonać zmian.

Vitality podziękowało za współprace Brytyjczykowi, ALEX-owi, a w zamian ściągnęli młody talent z Francji, który dał się nam poznać podczas drugiej edycji ASUS ROG. Mowa tutaj o 17-letnim misutaaa. Gracz o nieprzeciętnych umiejętnościach, który jednak nie miał jeszcze okazji, by liznąć cs‘a na najwyższym poziomie. Czy to może być problemem? Zdecydowanie tak. Trema to nieodłączny element, z którym zmagać się muszą młodzi zawodnicy. Kwestia jest o tyle konkretna, że przecież koło siebie ma legendy, takie jak apEX i RPK, ale również światowy talent, jakim jest Zywoo. Zmiany w Vitality były potrzebne. Co do tego nie ma wątpliwości. Znak zapytania postawiłbym jednak w kwestii czasu, w którym owe zmiany zostały wprowadzone w życie. Gracz musi się przecież z drużyną zgrać. Poznać swoje słabe i mocne strony, timingi oraz przyzwyczajenia. To wszystko ma kolosalny wpływ na rozgrywkę podczas pojedynków na najwyższym poziomie. Co by nie mówić, to, co zobaczymy dziś, to według popularnego powiedzenia, jeszcze nie ostateczna forma drużyny z Francji.

Godsent jest naprawdę ciekawą drużyną. Za każdym razem wartym do odnotowania jest fakt, że na drużynę składają się praktycznie same wyrzutki. Maikelele, który zmieniał drużyny jak rękawiczki. Styko, który wyleciał najpierw z mousesports, by potem nie poradzić sobie w C9Krystal, który swego czasu szedł w ślady Maikela, oraz Zehn, który z łezką w oku zapewne wspomina czasy gry we wspomnianym już mousesports. Wszyscy ci gracze jakimś cudem byli w stanie stworzyć drużynę i co dziwne, to działa. Stworzyli kolektyw walczący bez problemu o miano 15 drużyny na świecie. Co lepsze, startowali z niskiego C. Pamiętam, jak tułali się po pomniejszych ligach. Wygrywali je, szli powoli do przodu, aż w końcu dotarli do momentu, w którym projekt można określić mianem sukcesu. Jeszcze bardziej można przekonać się do tej teorii, patrząc na ich ostatnie mecze. Natus VincereOGComplexity. Top 1 świata oraz drużyny kreowane na te z serii super teamów”. Co ciekawsze, spotkania te wyglądały dla nich bardzo dobrze. To z OG udało się im nawet wygrać.

Statystyki:

 • Drużyny nie grały ze sobą ani razu.
 • Vitality wygrało 1 z 5 ostatnich spotkań.
 • GODSENT wygrało 3 z 5 ostatnich spotkań.
 • Średni ranking przeciwników Vitality to 8 pozycja.
 • Średni ranking przeciwników GODSENT to 17 pozycja

Co obstawić?

Vitality jest niepewnym, ale faworytem. Uważam, że przyjście nowego gracza do drużyny będzie miało pozytywny wpływ i odciąży trochę z roli Zywoo. Czy jednak tydzień, dwa tygodnie przygotowań wystarczą na bądź co bądź dobrze przygotowaną drużynę Godsent? Moim zdaniem tak, ale nie obejdzie się bez problemów.

TYP: +2,5 mapy

Kurs STS: 2.00

Astralis vs NIP

O meczu:

 • Godzina: 22:00
 • Format: BO3
 • Wydarzenie: ESL Pro League Season 11 Europe

Astralis: #2 drużyna na świecie

 1. device (1,16)
 2. dupreeh (0,93)
 3. Xyp9x (1,06)
 4. gla1ve (0,99)
 5. Magisk (1,13)

Średni rating drużyny: (1,05) 

NIP: #17 drużyna na świecie

 1. twist (1,00)
 2. REZ (1,00)
 3. Lekro (1,02)
 4. Plopski (1,04)
 5. nawwk (1,02)

Średni rating drużyny: (1,02)

ANALIZA:

Ah no tak. Astralis. Jakże by było nudno bez niezawodnych Duńczyków. Niezawodnych do pewnego czasu, bo ostatnio to NaVi piastuje miano top 1 świata.

Nie jest to jednak dla Astralis nic nowego. Taką mają niepisaną tradycję, że początek roku jest swego rodzaju rozgrzewką. Torem rozbiegowym. Rok w rok styczeń czy luty jest w ich wykonaniu średni. Mówiąc średni, mam na myśli niewygrywanie turniejów, bo zwykle i tak widzimy ich w półfinałach, czy finałach. Za nami dwa eventy. Blast oraz IEM Katowice. Obydwa wydarzenia Duńczycy zakończyli na drugim miejscu. Wnioskując po historii, to już jest ten moment, w którym maszyna zwana Astralis dorzuca mocno do pieca. Już na spowolnionych obrotach byli w stanie dochodzi na spokojnie do finałów, niszcząc po drodze topkę światową 2:0. To świadczy o ich sile i potencjale. Zresztą nie trzeba ich nikomu przedstawiać i przekonywać.

NIP jest cieniem. Cieniem dawnej świetności. Powolna wymiana całej drużyny doprowadziła.. do niczego. W Katowicach zagrali bardzo słabo. Jedynym wygranym pojedynkiem był ten na Cloud9. Nie jest to zbytnie pocieszenie. Przynajmniej dla mnie by nie było, może Szwedzi mają inne ambicje. No właśnie, czego od nich oczekujemy? To w końcu drużyna składana raz po raz z gwiazd wykupowanych za grube dziesiątki tysięcy. Jak wyglądają teraz te gwiazdy? Ano blado. Najwyższe k/d ratio ma gracz, który przyszedł do drużyny w ramach wolnego transferu za darmo. Może się pochwalić ratingiem na poziomie 1,04. Czy umiejętności indywidualne są jedynym problemem NIPu? Moim zdaniem nie, ale grają kluczową rolę. Tutaj to po prostu nie działa. Gra wygląda tak, jak by na serwerze nie było prowadzącego. Silnej ręki, która poukłada grę Szwedów. Słyszałem, że Hunden jest wolny. Może taki mix narodowościowy wyszedłby drużynie na dobre?

Statystyki:

 • Drużyny grały ze sobą 5 razy.
 • Ostatnie spotkanie miało miejsce 13.12.2019 (2:0 dla Astralis)
 • Astralis triumfowało w 4 na 5 przypadków.
 • Astralis wygrało 3 z 5 ostatnich spotkań.
 • NIP wygrało 3 z 5 ostatnich spotkań.
 • Średni ranking przeciwników Astralis to 9 pozycja.
 • Średni ranking przeciwników NIP to 25 pozycja.

Mapy:

Co obstawić?

Nie będzie tutaj zaskoczenia. NIP w obecnym stanie nie jest przeciwnikiem dla Astralis. Przewiduje szybki mecz na korzyść właśnie Duńczyków.

TYP: Zwycięstwo 2:0 Astralis

Kurs STS: 1.50

kupon 16.03 esport

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zaloguj się aby dodawać komentarze