Zamykamy luty w Bundeslidze poniedziałkowym starciem RB Lipsk z Hoffenheim. Niemcy określają ten pojedynek „plastikowe derby”, ponieważ oba kluby traktowane są jako nowobogackie twory, bez tradycji i histori, stworzone dzięki pieniądzom. Jak pokaże się przyszły trener RB Lipsk na tle swojego przyszłego pracodawcy? Czy Hoffenheim skróci dystans dzielący go do dzisiejszego przeciwnika? Zapraszam do lektury.

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORTUNY!
Kod promocyjny: 120PLN

Skuteczność typów Zagranie na Bundeslidze w lutym: 11/23

Profit/Strata Zagranie na Bundeslidze w lutym: -807PLN

RB Lipsk vs TSG 1899 Hoffenheim

Trzeba przyznać, że Byki bardzo dobrze przepracowały okres przygotowawczy w zimę, czego efektem są trzy zwycięstwa w pięciu spotkaniach w rundzie wiosennej niemieckiej ligi.  Pechowy remis z Eintrachtem Frankfurt oraz porażka z Borussią Dortmund były niezasłużone i powinny zakończyć się korzystniejszymi wynikami dla dzisiejszych gospodarzy. Dzięki tym dobrym rezultatom RB Lipsk utrzymuje 4. miejsce w Bundeslidze z możliwością przeskoczenia Borussi Mönchengladbach po starciu z Hoffenheim. Nie patrząc na wynik w ostatnim meczu ze Stuttgartem, Byki swoją postawą zawiodły. Były momenty, w którym piłkarze Markusa Weinzierla przejmowali inicjatywę i mogli wyjść na prowadzenie. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marcel Sabitzer, zamykając ostatecznie tę rywalizację. Dzisiejszy rywal jest z innej półki i zawodnicy z Red Bull Arena muszą pokazać się z lepszej strony, aby myśleć o pozytywnym rezultacie w tym pojedynku.

Hoffenheim marzy o kolejnej Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Strata do 4. miejsca, a więc do dzisiejszego przeciwnika wynosi osiem punktów i jest możliwość jej zmniejszenia po zwycięstwie nad RB Lipsk. Ciężko określić styl gry podopiecznych Juliana Nagelsmanna. Z jednej strony może to być totalna ofensywa, widzimy wiele bramek z ich strony, ale z drugiej tracą ich też dużo. Jeżeli prześledzimy ostatnie pięć spotkań Wieśniaków w 2019 roku, to średnia goli w starciach z ich udziałem wynosi ponad cztery na mecz. Defensywa jest równie ważna, jak ofensywa i aby myśleć o wyższych miejscach niż te, które teraz zajmują, muszą poprawić grę w obronie. Wyjazdy to atut TSG. Przegrali jedynie dwa spotkania na obcych stadionach w tym sezonie z Bayernem Monachium i Fortuną Düsseldorf. Obecny szkoleniowiec Hoffenheim, a przyszły RB Lipsk Julian Nagelsmann z pewnością będzie chciał udowodnić, że jego zatrudnienie na Red Bull Arena to nie jest przypadek i postara się o zwycięstwo nad nowym klubem.

Julian Nagelsmann jako najzdolniejszy trener młodego pokolenia?

Sytuacja w dzisiejszym spotkaniu jest wyjątkowa. Julian Nagelsmann od przyszłego sezonu zostanie nowym trenerem RB Lipsk, który zastąpi obecnego trenera Byków i jego przyszłego szefa Ralfa Rangnicka. Sam zainteresowany wypowiedział się na temat dzisiejszego starcia: „Przyjeżdżam do Lipska po trzy punkty, a nie po to, żeby podlizywać się kibicom”. Zwycięstwo Hoffenheim nad przyszłym klubem najmłodszego trenera w Bundeslidze może kosztować drużynę z Red Bull Arena udział w Lidze Mistrzów w następnym sezonie, a przecież celem RB Lipsk jest właśnie awans do tych rozgrywek. Specjalnie dokonano wzmocnień w zimę, aby Julian Nagelsmann miał jak najlepszy komfort pracy i mógł je wykorzystać w królowej lig w przyszłej kampanii. Obecny szkoleniowiec Hoffenheim to najmłodszy trener w historii Bundesligi. W wieku 28 lat przejął pałeczkę w tym właśnie klubie. W Niemczech mówią na niego „Baby-Mourinho”, ze względu na jego sukcesy w tak młodym wieku. Porównywane są one z dokonaniami odniesionymi przez Jose Mourinho w FC Porto. Jego największym osiągnięciem jest dwukrotny awans do Ligi Mistrzów. Wieśniaki występowali w tych rozgrywkach w sezonach 2017/2018 oraz 2018/2019. Jest to niewątpliwie najzdolniejszy trener młodego pokolenia. Julian Nagelsmann miał oczywiście propozycje prowadzenia innych mocniejszych drużyn w Europie, lecz stwierdził, że po co miałby iść już teraz do Realu Madryt czy Bayernu Monachium i osiągnąć ten top trenerski w tak młodym wieku. Chce się stale rozwijać i małymi krokami zdobywać kolejne szczyty w roli szkoleniowca. Trzeba przyznać, że ma głowę na karku i kwestią czasu jest, gdy ujrzymy go w najlepszych europejskich klubach.

Stichpunkte:

  • Ostatnie spotkanie RB Lipsk zakończyło się zwycięstwem 3:1 ze Stuttgartem
  • RB Lipsk znajduje się na 4. miejscu w lidze z dorobkiem 41 punktów
  • Ich bilans meczów domowych to 7 zwycięstw, 3 remisy i 1 porażka
  • Ostatnie spotkanie Hoffenheim zakończyło się zwycięstwem 3:0 z Hannoverem
  • Hoffenheim znajduje się na 8. miejscu w lidze z dorobkiem 33 punktów
  • Ich bilans meczów wyjazdowych to 4 zwycięstwa, 4 remisy i 2 porażki
  • Pierwsze starcie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem RB Lipsk 2:1
  • 6 spotkań, które rozgrywane były pomiędzy tymi drużynami zakończyły się 3 zwycięstwami RB Lipsk, 1 remisem i 2 wygranymi Hoffenheim.

Co obstawiać?

Jestem zdania, że będzie to wyrównane spotkanie. Z jednej strony mamy piłkarzy RB Lipsk, którzy bardzo dobrze czują się na własnym stadionie, z drugiej Hoffenheim grające lepiej na wyjazdach. Obie drużyny po przerwie zimowej osiągają niezłe wyniki i do tego dochodzi jeszcze aspekt trenera Juliana Nagelsmanna, który po tym sezonie przechodzi z jednego zespołu do drugiego. Jak dla mnie jest to typowy mecz na podział punktów, dlatego moją propozycją jest czysty remis po kursie 4.15. Bezpieczniejszym typem jest podwójna szansa na remis po kursie 1.90. Uważam, że nie będzie zwycięzcy w tym spotkaniu.

Zdarzenie: RB Lipsk vs TSG 1899 Hoffenheim

Typ: X

Kurs: 4.15