Wczorajszy hit w Allsvenskan zawiódł. O ile Malmo miało swój plan na mecz, tak AIK nie potrafiło zagrozić bramce przeciwnikom i wydaje się, że mistrzowie szwedzkiej ekstraklasy są w stanie obronić tytuł zdobyty przed rokiem. Dzisiaj ponownie próbujemy swoich sił w tej lidze i bliżej omówiłem dwa spotkania odbywające się w Degerfors oraz w Halmstad. Czy beniaminkowie sięgną po zwycięstwa? Zapraszam do lektury!

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000  1200  bez ryzyka + 2000 2080 zł od drugiego depozytu + 30 dni bez podatku

standardowa oferta 3000 zł. z naszym kodem: 3280 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 1200 zł BEZ PODATKU: 30 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Degerfors vs Elfsborg (28.10. godz. 19:00)

Beniaminek Allsvenskan miał niedawno swój kryzys, gdzie przegrywał mecz za meczem. Było to na przełomie sierpnia i września i wydaje się, że ten słabszy moment został zażegnany. Seria czterech spotkań bez porażki, w tym trzy zwycięstwa powoduje, że Degerfors wydostał się ze strefy spadkowej i zbudował sobie małą przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. Szczególnie imponująca była wiktoria nad AIK, które tak naprawdę przełamało gospodarzy i tamten sukces spowodował, że piłkarze beniaminka w siebie uwierzyli. Efektem jest wcześniej wspomniana seria. Klub z małej mieściny w Szwecji zmierzy się z Elfsborgiem, których ambicje są o wiele, wiele większe. Przypomnijmy, że goście to zespół, który w poprzedniej kampanii szwedzkiej ekstraklasy zajął drugie miejsce i został wicemistrzem. Trudno będzie powtórzyć to przyjezdnym także w tym roku, ale ewentualna wygrana dzisiaj nad Degerfors spowoduje wskoczenie na podium Allsvenskan. Czy tę szansę wykorzystają? Przy okazji zachęcam do sprawdzenia kodu promocyjnego w Forbet!

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 24 czerwca 2022 04:22.

Statistik:

 • Ostatnie spotkanie Degerfors w lidze zakończyło się zwycięstwem 2:0 z Orebro
 • Degerfors znajduje się na 12. miejscu w lidze z dorobkiem 28 punktów
 • Ich bilans meczów domowych to 6 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki
 • Ostatnie spotkanie Elfsborga w lidze zakończyło się zwycięstwem 3:0 z Sirius
 • Elfsborg znajduje się na 4. miejscu w lidze z dorobkiem 45 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych to 6 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Elfsborga 3:0
 • Trzy spotkania, które odbyły się pomiędzy tymi drużynami, zakończyły się 1 wygraną gospodarzy i 2 zwycięstwami gości

Co obstawiać?

Najważniejszym faktem jest to, że obie ekipy mają o co walczyć. Gospodarze czują cały czas oddech zespołów ze strefy spadkowej, a goście po przegranej AIK mają szansę na podium Allsvenskan. To powoduje, że możemy od początku oglądać ciekawe widowisko. Jak to zazwyczaj bywa przy szwedzkiej ekstraklasie, korzystam z BetArchitekta i pobieram linie 8.5 rzutów rożnych i 29.5 punktów kartkowych. Zarówno Degerfors, jak i Elfsborg są bardzo overowymi drużynami w tych statystykach i jeżeli dołożymy do tego ogromną chęć wygranej, to możemy liczyć na ofensywne spotkanie. Sędzia Glenn Nyberg często sięga do kieszonki i liczę, że nas w czwartek nie zawiedzie.

Rzuty rożne Degerfors
fot. adamchoi
Rzuty rożne Elfsborg
fot. adamchoi
forBet
1.84
Powyżej 8.5 rzutów rożnych + powyżej 29.5 punktów kartkowych

grupa

Halmstad vs Örebro (28.10. godz. 19:00)

O tej samej porze rozpocznie się inny mecz u innego beniaminka Allsvenskan. Halmstad zmierzy się z Örebro, a to oznacza rywalizację o komplet punktów, który pozwoli dać nadzieję na utrzymanie się w elicie. Gospodarze to na ten moment czternasta ekipa szwedzkiej ekstraklasy, ale posiadają wygodną przewagę aż 10 oczek nad dzisiejszym przeciwnikiem, co powoduje, że baraże są już raczej zapewnione. Oczywiście ewentualna porażka w ten czwartek spowoduje dodatkowe nerwy, ale takie ważne starcia należy wygrywać, szczególnie na własnym obiekcie. Halmstad to klub, który bardzo często remisuje w tej kampanii, ale dzisiaj podział oczek nie wchodzi w grę. Örebro to zespół z wiernymi i fanatycznymi fanami, który podróżuje po całym kraju. Pomimo tego, że ich szanse na utrzymanie są już raczej marne, to możemy spodziewać się kibiców na stadionie w Halmstad. Często przyjezdnym brakowało ostatnio szczęścia, bo przegrywali nieznacznie i ten dorobek punktowy mógł być większy. Są jednak jeszcze nadzieję, aby utrzymać się w Allsvenskan. Przede wszystkim zwycięstwo dzisiaj to warunek konieczny do spełnienia. Czy goście będą w stanie pokonać beniaminka?

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 24 czerwca 2022 04:22.

Statistik:

 • Ostatnie spotkanie Halmstad w lidze zakończyło się zwycięstwem 3:2 z Hacken
 • Halmstad znajduje się na 14. miejscu w lidze z dorobkiem 26 punktów
 • Ich bilans meczów domowych to 2 zwycięstwa, 8 remisów i 1 porażka
 • Ostatnie spotkanie Örebro w lidze zakończyło się porażką 1:2 z Degerfors
 • Örebro znajduje się na 15. miejscu w lidze z dorobkiem 16 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych to 2 zwycięstwa i 10 porażek
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Örebro 1:0
 • Pięć ostatnich spotkań, które odbyły się pomiędzy tymi drużynami na stadionie Halmstad, zakończyły się 4 remisami i 1 zwycięstwem gości

Co obstawiać?

Kursy są bardzo niesprawiedliwie wystawione i uważam, że nie ujrzymy tutaj takiej dominacji. Okej, Halmstad gra na sztucznej nawierzchni i to może być problemem dla drużyn, które występują na naturalnej, ale spodziewam się ze strony Örebro walki do ostatniego gwizdka. Podobnie, jak we wcześniej omawianym przeze mnie spotkaniu, tak i tutaj liczę na kartoniki i rzuty rożne. Spotkania z dołu stawki charakteryzują się sporą intensywnością i to zapewne będziemy oglądać w Halmstad. Co do kornerów i upomnień to zarówno gospodarze, jak i goście wykonują masę stałych fragmentów gry, a Bojan Pandzic zatroszczy się już o kartoniki. Mam nadzieję na interesujące spotkanie w Halmstad.

Rzuty rożne Halmstad
fot. adamchoi
Rzuty rożne Orebro
fot. adamchoi
forBet
1.75
Powyżej 8.5 rzutów rożnych + powyżej 29.5 punktów kartkowych

Szwecja Forbet na 28.10.

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze