Dzisiaj o 19:00 odbędzie się kolejna runda cyklu Speedway Grand Prix. Do końca sezonu pozostały już cztery turnieje. Tym razem najlepsi żużlowcy na świecie będą rywalizować na torze w Teterowie. Rywalizacja o mistrzostwo świata jest zacięta. Jason Doyle, Maciej Janowski i Patryk Dudek muszą już liczyć każdy punkt. Apetyty na medale mają także cały czas Tai Woffinden oraz Bartosz Zmarzlik, którzy popisują się w ostatnich tygodniach przyzwoitą formą. Bukmacherzy posiadają w swojej ofercie atrakcyjne bonusy bukmacherskie – sprawdź je i wykorzystaj na SGP.

Runda Grand Prix w Teterowie stoi pod znakiem zapytania ze względu na potencjalny deszcz. Sam ten fakt może wskazywać na to, że tor będzie w nienajlepszym stanie, co może przełożyć się na nieoczekiwane wyniki. Jednak skupiając się na obecnej formie żużlowców, trzeba przyznać, że najlepiej prezentuje się Tai Woffinden. Potwierdza to w swoich startach od dwóch tygodni. Wygrał ostatni turniej cyklu w Gorzowie, a już następnego dnia triumfował w turnieju towarzyskim w Ostrowie. Kolejnym potwierdzeniem formy Brytyjczyka był niedzielny występ w półfinale play-off Ekstraligi, gdzie przegrał z rywalem zaledwie raz gromadząc na swoim koncie trzynaście punktów z bonusem. Problemy dwukrotnego mistrza świata na początku sezonu wynikały między innymi z kłopotów ze sprzętem. Każdy korzystający z usług tunera Johnsa musiał się z tym mierzyć. Jednak Tai Woffinden postanowił teraz spróbować silników od Graversena oraz Kowalskiego, co jak widać po wynikach było dobrą decyzją. Sam przyznaje, że czuje się w tym momencie jak w roku, w którym zdobywał swoje pierwsze mistrzostwo świata. Patrząc na ostatnią formę wszystkich uczestników cyklu, można śmiało stwierdzić, że w tym momencie nikt nie jeździ tak jak Tai Woffinden. W związku z tym uważam, że warto spróbować obstawić jego wygraną w cały turnieju. LVBet wystawił na to zdarzenie kurs na poziomie 4,30. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta u tego bukmachera, to wykorzystaj bonusy bukmacherskie na start. LVBet oferuje nowym użytkownikom darmowy zakład w wysokości 20PLN oraz bonus od depozytu do 1000PLN. Runda Speedway Grand Prix to dobra okazja, aby wykorzystać te bonusy bukmacherskie i zarejestrować się w LVBet.

LVBet - bonus powitalny i freebet

Innym rozpędzonym zawodnikiem na którego warto zwrócić uwagę jest Bartosz Zmarzlik. Polak miał słabszy początek sezonu, jednak teraz nadrabia wszystkie punkty i myśli jeszcze o medalu. Ostatni turniej mu nie wyszedł. Jechał na swoim domowym torze i zdobył dziesięć punktów. Można rzec zaledwie patrząc na jego ambicje i fakt, że wychował się na tym stadionie. Jednak miesiąc temu udało mu się zwyciężyć rundę Grand Prix – pierwszą w karierze poza Gorzowem. W klasyfikacji generalnej traci trzynaście punktów do trzeciego Patryka Dudka, więc jeżeli chce zachować szansę na końcowe podium mistrzostw świata, to nie może już pozwolić sobie na błędy. Powinien regularnie dochodzić do finału zawodów.

Cykl Speedway Grand Prix zawita do Teterowa dopiero po raz drugi. W zeszłym roku odbyła się tu debiutancka runda. Z pewnością może to faworyzować miejscowych Niemców. Jednak silna stawka nie powinna pozwolić, żeby Kai Huckenbeck oraz Martin Smoliński weszli do półfinałów. Spójrzmy kto czuł się tutaj najlepiej w zeszłym roku. Najwięcej punktów, bo aż siedemnaście zgromadził Jason Doyle. To był okres, w którym Australijczyk był nie do ugryzienia. W tym momencie lider klasyfikacji generalnej liczy na podobny występ. Przez ostatnie dwa tygodnie w różnych rozgrywkach przejawiał spadek formy. Jednak wiemy jak duża determinacja kieruje Jasonem Doylem. Jak jego aktualna dyspozycja będzie wyglądała na tle najlepszych żużlowców? O tym się przekonamy, jednak wyrokując tylko na podstawie formy prezentowanej ostatnio przez sportowców, możemy założyć, że Australijczykowi będzie ciężko osiągnąć finał. Warto zwrócić uwagę, że przed rokiem w Teterowie odjechał dobre zawody Bartosz Zmarzlik, ponieważ zgromadził trzynaście punktów. Prędzej wspominałem, że Polak jest rozpędzony, a zeszłoroczny występ może być tylko kolejnym argumentem na rzecz jego wspaniałej jazdy dzisiejszego wieczora.