Dzisiaj kolejna runda rewanżowa w żużlowej Ekstralidze. W tym tygodniu mieliśmy ligowe spotkania w Polsce, Szwecji i Grand Prix. Sugerując się formą zawodników z tych spotkań, spróbujemy wybrać jak najlepsze typy bukmacherskie na dziś.

Matej Zagar>Krzysztof Buczkowski

Matej Zagar po nienajlepszym początku sezonu, zaczyna prezentować przyzwoitą formę. Jego rezultaty z tego tygodnia prezentują się następująco:

Liga szwedzka – 10+1

Liga polska – 9

Grand Prix Danii – 11

Dodatkowo, w dzisiejszym spotkaniu będzie jechał na swoim domowym torze, gdzie czuje się dobrze notując średnio na bieg 2,200. Po drugiej stronie mamy Krzysztofa Buczkowskiego, który prezentuje się przyzwoicie, ale na wyjazdach zdobywa zaledwie 1,625 punktu na wyścig. Przy rosnącej dyspozycji Słoweńca, typ wydaje się bardzo pewny. Jedynym zastrzeżeniem, które można skierować – to będą czwarte zawody w tym tygodniu dla Mateja Zagara. Czy w niedzielę nie da o sobie znać zmęczenie? Stawiając w tej parze na Mateja Zagara otrzymujemy kurs na poziomie 1,50

Leon Maden 11,5<
Madsena można nazwać objawieniem rozgrywek. Już rok temu był bardzo solidnym żużlowcem, ale to w tym sezonie zrobił największy postęp, mogąc pochwalić się drugą najlepszą średnią punktów na bieg w całej lidze. Na domowym torze notuje 2,400 punktów na wyścig. W czwartkowym spotkaniu przeciwko Stali Gorzów zaliczył 11 oczek. Mistrz Polski dysponuje bardzo silną formacją seniorską, zdecydowanie lepszą, niż dzisiejszy przeciwnik Włókniarza – GKM Grudziądz. forBET wystawił kurs na poziomie 1,85, że Leon Madsen przekroczy 11 punktów na swoim koncie.

Fredrik Lindgren >9,5

Fredrik Lindgren po kontuzji ewidentnie nie jeździ jak ten sam zawodnik, który wygrywał Grand Prix w Warszawie. Kryzys Szweda trwa, co pokazują wyniki z tego tygodnia. Jeszcze kilkadziesiąt dni temu można było po nim oczekiwać kompletów, jednak póki co, Lindgren ma problemy z dwucyfrową zdobyczą punktową. Wyniki Szweda z tego tygodnia:

Liga szwedzka – 8 punktów

Liga polska – 5 punktów

Grand Prix Danii – 8 punktów

Co prawda Szwed pojedzie dzisiaj na swoim torze w Rybniku, jednak to nie musi gwarantować zdobyczy powyżej 9 punktów. Jego średnia na domowym torze, to równe 2 punkty na bieg. Jednak jak już wspomniałem, w tym momencie to już nie ten sam Lindgren, który zdobywał GP w Warszawie. forBET wystawił kurs na poziomie 1,70, że Fredrik Lindgren zdobędzie mniej niż 10 punktów.

WYSOKI KURS Z RYZYKIEM

Maciej Janowski najlepiej punktującym w meczu Get Well Toruń – Sparta Wrocław

Nie ma wątpliwości, że Maciej Janowski jest w wyśmienitej formie. Wczoraj wygrał Grand Prix Danii zdobywając najwięcej punktów w całym turnieju – 17. Nie ma lepszego potwierdzenia wysokiej dyspozycji, jak pokonanie jednego dnia wszystkich najlepszych żużlowców na świecie. We wtorek w Szwecji zdobył 10 punktów, ale z 4 bonusami, co oznacza, że dał się pokonać rywalowi tylko raz. W dzisiejszym spotkaniu pojedzie w parze z Tomaszem Jędrzejakiem, który wskakuje z rezerwy za Andrzeja Lebiediewa. Jadąc z teoretycznie najsłabszym ogniwiem drużyny, Magic powinien mieć w głowie tylko 3 punkty w wyścigu. Co prawda Wrocław występuje w roli gościa, ale Get Well zmaga się z dużymi problemami w tym sezonie. Chris Holder nadal nie znalazł dyspozycji sprzed lat, a Adrian Miedziński ze względu na kontuzję musi pauzować. Toruń nie posiada aż tak dużego atutu Motoareny. Na tym obiekcie lubi jeździć każdy, kto jest szybki i kreatywny, jak Janowski przez ostatnie dni. Pytanie – czy za bardzo nie poświętował swojego sobotniego sukcesu 🙂 Oczywiście, jest to typ z dużym ryzykiem i nie ma tu żadnej pewności, ale uważam, że warto zaryzykować po kursie, jaki wystawił na to zdarzenie forBET, czyli 6,00.


Wszystkich chętnych do luźnych dyskusji o analizach i typach bukmacherskich

w żużlu, serdecznie zapraszam do nowo stworzonej grupy na
facebooku —->
Bukmacherka – typy na żużel.