Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Eugene i Portland trwają w najlepsze. Już dziś w nocy, tj. z poniedziałku na wtorek będziemy świadkami, chociażby biegu kobiet na 1500 metrów. W finale, czyli w gronie najlepszych ośmiu zawodniczek na tym dystansie zobaczymy Sofię Ennaoui. Polka przekonuje, że jest w stanie pobiec poniżej czterech minut, a przypomnę, że najlepszy czas półfinałowych biegów wyniósł 4:01,28, a autorką tego czasu jest Etiopka Gudaf Tsegay. Kupon kreślę w Fortunie – zakłady bukmacherskie.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Sofia Ennaoui, czyli nasza kolejna „cicha” szansa medalowa?

Zawodniczka wróciła na bieżnię po kilkunastu miesiącach przerwy od występów. Czekaliśmy aż dwadzieścia miesięcy. Sofii zabrakło na mistrzostwach świata w Dosze jak i na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wszystko przez kontuzje i okresy rehabilitacji. Jednak kiedy już Polka wróciła na bieżnię, to udowodniła, że jest w rewelacyjnej dyspozycji. W ostatnich dniach zapewniała, że jej forma jest rosnąca, a także, że zostawi serce na bieżni. Jednak jedno to słowa, a drugie czyny. O ile przed półfinałowym występem mogliśmy mieć obawy, czy Polka wytrzyma presję, tak… Już wiemy, że obawy były bezpodstawne. Dlatego też jej występ biorę pod uwagę, kreśląc kupon w Fortunie – zakłady bukmacherskie.

Podsumowanie półfinałowego występu Sofii Ennaoui

Piszę tak, gdyż Sofia właśnie po raz pierwszy w karierze awansowała do finału w biegu na 1500 metrów. Najpierw przebrnęła przez eliminacje, a później dzięki temu, że zajęła piąte miejsce w biegu półfinałowym, awansowała do finału, uzyskując bezpośredni awans. W ostatnim biegu Sofia ustanowiła wynik 4:05,17 s. Popisała się doskonałym finiszem, dzięki czemu po raz kolejny w swojej karierze udowodniła, jak wiele potrafi osiągnąć, kiedy dobiega do ostatnich stu metrów. Należy również zauważyć, że w półfinałowym biegu zaprezentowała się z dużo lepszej strony względem występu eliminacyjnego. Przez dłuższy czas kontrolowała stawkę, trzymając się z tyłu, tak by unikać przepychanek, a zarazem zaatakować właśnie w kluczowym momencie.

Trzeba oddać, że mimo, że Polka biegła w doborowym towarzystwie, jak np. z mistrzynią olimpijską i liderką światowych tabel, czyli Faith Kipyegon, świetną Włoszką Gaią Sabbatini, doskonałą Ugandyjką Winnie Nanyondo (która z resztą upadła na ostatniej prostej), tak bieg półfinałowy przez ekspertów od tego dystansu jest uznawany za… wolny. W obu startach mających wyłonić finalistki mieliśmy czasy powyżej czterech minut, choć to pierwszy z rezultatów był lepszy. Jednak już sam finał będzie stał na dużo wyższym poziomie. Dlatego „samo” zejście poniżej czterech minut może nie dać medalu. Jednak już znalezienie się w najlepszej piątce jest realne! Jednak o moim typie opowiem więcej za chwilę. Na razie skupmy się na tym, co powiedziała i czuła sama Sofia po półfinałowym występie.

Sofia pewna swych umiejętności, jak i możliwości na MŚ w Eugene i Portland

Mianowicie, jak przyznała sama Sofia Ennaoui w rozmowie udzielonej PAP po swoim drugim biegu: „Uratowało mnie na ostatnich 150-200 metrach, że jestem w znakomitej formie i miałam bardzo dużo pod nogą na finiszu. Chciałam wyprzedzać po trzecim torze wcześniej, ale stwierdziłam, że za dużo jest do nadrobienia. (…) Zaczekałam więc i od 150 metrów do mety się napędzałam”. To tylko pokazuje, w jak znakomitej jest formie, zarówno fizycznej, jak i mentalnej, nasza reprezentantka. W dalszej części wspomnianego wywiadu przyznała, że jest gotowa nawet pobiec poniżej… 4 minut! Swoje słowa argumentowała tym, że wszystkie sprawdziany w trakcie przygotowań przebiegły po jej myśli. Mało tego, w czasie ostatniego treningu prawie złamała barierę 54 sekund na 400 metrów, co jest dobrym rezultatem, nawet jak dla zawodniczek regularnie biegających na dystansie 400 metrów!

Moje typowanie związane z występem Sofii Ennaoui na 1500 metrów na MŚ w Eugene i Portland 2022

I właśnie to wskazanie zaznaczam w Fortunie – zakłady bukmacherskie. Kurs jest wysoki, gdyż wynosi 3.00, ale Sofia jest w świetnej formie, rozpędza się ze startu na start, kontroluje sytuacje na bieżni (przed ostatnim okrążeniem była przedostatnia w półfinale, czyli jedenasta) i wie kiedy zaatakować, a do tego jeszcze, jak sama przyznaje: na razie nie dała z siebie stu procent, ponieważ czuła i wiedziała, że nie musi tego czynić, by znaleźć się w finale. Taki wewnętrzny spokój, luz na bieżni w trakcie tak prestiżowej imprezy, jak mistrzostwa świata można złapać wyłącznie w jednym momencie: kiedy jest się w rewelacyjnej formie. Stąd też jestem pewien, że Sofia może sprawić niespodziankę, choć czy medalową…? Wątpię, gdyż należy pamiętać w jak elitarnym towarzystwie pobiegnie, a także że wraca po kilkunastu miesiącach rozbratu z bieżnią. Jednak też nie można jej z marszu skreślać, gdyż Sofia od lat należy do światowej czołówki i ma “papiery”, by znaleźć się w czołowej piątce po tym biegu.

Fortuna
3.00
Sofia Ennaoui znajdzie się na miejscach 1-5: TAK

Laura Muir, czyli druga Europejka, która znajdzie się w najlepszej piątce finału biegu na 1500 metrów?

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek ze Starego Kontynentu na tym dystansie. Do tej pory zdążyła zdobyć np. srebrny medal igrzysk olimpijskich, zostać mistrzynią Europy, jak i zwyciężyć w finale Diamentowej Ligi. Obecnie plasuje się na szóstej pozycji w światowym rankingu zawodniczek, które rywalizują na dystansie 1500 metrów. Co ciekawe, poza Sifan Hassan jest jedyną przedstawicielką Starego Kontynentu, która znajduje się w czołowej dziesiątce wspomnianego zestawienia. Szesnastego czerwca w Eugene zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i w półfinale osiągnęła rezultat 4:01,78, dzięki czemu pewnie znalazła się w gronie finalistek. Jak sama przyznała po tamtym występie, czuła że się rozbudziła, aczkolwiek również nie zaprezentowała się jeszcze w taki sposób, który w pełni by ją satysfakcjonował.

Patrząc w jakim towarzystwie pobiegnie w ostatniej rywalizacji, spodziewam się, że powinna na spokojnie znaleźć się w czołowej piątce. Czy wskoczy na podium? Niewykluczone, aczkolwiek konkurencję ma bardzo solidną. Pomijając Sofię Ennaoui, która może nas wszystkich bardzo przyjemnie zaskoczyć, to jutro o godzinie 4:50 nad ranem czasu polskiego pobiegną takie zawodniczki, jak Kipyegon, Tsegay, Meshesha, Hailu i Hull. Najniżej z tego zestawienia plasuje się Jessica Hull, która plasuje się na dwunastej pozycji w światowym rankingu. Owszem, jeszcze jest Sinclaire Johnson, lecz ona zajmuje trzydzieste siódme miejsce we wspomnianym zestawieniu i mimo niosącego dopingu z trybun, wątpię, by reprezentantkę Stanów Zjednoczonych było stać na coś więcej niż uplasowanie się na tyłach stawki.

Moje typowanie związane z biegiem finałowym Laury Muir na 1500 metrów

Sądzę, że obok Sofii Ennaoui, to właśnie ona błyśnie formą i znajdzie się w najlepszej piątce. Spodziewam się, że wyżej od naszej reprezentantki, gdyż jednak nie miała aż takiego rozbratu z bieżnią i ustabilizowała swą formę. Kurs na to, że Laura znajdzie się na miejscach od pierwszego do piątego wynosi u bukmacherów Fortuny 1.25, w sam raz, by podbić kupon pewniejszym obstawieniem. Pierwsze ze wskazań jest bardziej ryzykowne i dzięki temu ciekawie się uzupełniają na kuponie. Odnośnie postawienia tego typu zdarzeń na kuponie, to należy zauważyć, że na Sofię jest najwyższy czas, gdyż pozostałe zawodniczki częściej biegały w tym roku, a przez to ich forma jest bardziej dająca się przewidzieć. Sądzę jednak, że bukmacherzy Sofii nie doceniają i będziemy świadkami bardzo przyjemnej niespodzianki. A skoro mowa o nieoczywistych typach, to warto się zabezpieczyć nim się je postawi np. wykorzystując świetny BONUS od Fortuny, jaki przygotowali z myślą o Tobie.

Fortuna
1.25
Laura Muir znajdzie się na miejscach 1-5: TAK

Statystyki, na które warto rzucić okiem przed obstawieniem tych dwu zdarzeń na kuponie:

  • Sofia Ennaoui biega na dystansie 1500 metrów od 2010 roku.
  • Najlepszy wynik Polki pochodzi z 2020 r., kiedy to na Stadionie Śląskim w Chorzowie pobiegła na 3:59,70.
  • W tym roku w Eugene na mistrzostwach świata z dużym luzem osiągnęła wynik 4:03,52.
  • Sofia Ennaoui wraca po 20 miesiącach rozbratu z bieżnią i z marszu prezentuje wysoki poziom.
  • Laurę Muir widzimy na dystansie 1500 metrów od 2008 roku, co oznacza, że również jest doświadczoną zawodniczką.
  • Najlepszy wynik Brytyjki wynosi 3:54,50 z biegu na Stadionie Narodowym w Tokio w 2021 roku.
  • W tym roku w Eugene na mistrzostwach świata osiągnęła wynik 4:01,78 i biegła w pierwszym, więc szybszym, bardziej intensywnym półfinale niż Sofia Ennaoui.
  • Obie reprezentantki Starego Kontynentu od lat gonią przedstawicielki Afryki i były w stanie niejednokrotnie je wyprzedzać, sprawiając tym samym niespodzianki.
  • Specjalnością Sofii jest tzw. finisz krótki, przez co Polka do trzeciego okrążenia trzyma się częściej tyłu stawki, natomiast Laura Muir woli od początku biegu trzymać się czoła stawki.

Propozycja kuponu:

lekkoatletyka, Fortuna, 18 lipca 2022, MŚ

fot. Rafał Oleksiewicz/PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze