W dniu dzisiejszym opuszczamy już Sofie i sobotę spędzimy w innych kortach. Po bardzo dobrym turnieju w Bułgarii zmieniamy lokalizację na Słowację i Austrię. Właśnie w tym państwach odbędą się półfinałowe starcia, rozgrywanych tam turniejów. Czy będą to łatwe mecze, a zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki? To się okażę! Sprawdźcie, co dzisiaj gramy z oferty Betclic bez ryzyka!

Zagraj bez ryzyka w Betclic ze zwrotem na konto depozytowe do 50 PLN!

Nie wejdzie? Pieniądze możesz od razu wypłacić!

Kod aktywujący promocję: ZAGRANIE50

betclic

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Lukas Klein – Tomas Machac

14.11.2020 r. – 13:00

Trochę ciężko jest mi wywnioskować, czym kierowali się bukmacherzy, wystawiając takie kursy na dzisiejszy pojedynek. Myślę, że trzeba zacząć od aspektu, że turniej w Bratysławie, wcale nie jest rozgrywany na kortach ziemnych, tak jak podają strony ze statystykami sportowymi. Turniej jest rozgrywany na bardzo szybkich kortach w Bratysławie. Są to korty o nawierzchni twardej, a dodatkowo mecze rozgrywane są w hali. Bardzo, ale to bardzo szybka nawierzchnia jest przygotowana w stolicy Słowacji. Duża część gry zawodników biorących udział w tym wydarzeniu, opiera się na serwisie. Dzisiaj spotykają się panowie, o bardzo podobnej specyfice gry. Dużo opiera się u nich na serwisie. Kleinowi idealnie pasują te korty, jeżeli wstrzeli się swoim pierwszym podaniem. Jego wczorajszy przeciwnik, reprezentant Finlandii, Ruusuvouri bardzo dobrze spisywał się przy odbiorze jego podania, ale jednak to nie wystarczyło. Bardzo dużo dał fakt, że wiele zmian kierunków i rodzajów uderzeń podczas wymian, stosował reprezentant gospodarzy. Niestety Lukas popełniał dużo błędów własnych, przez co jego przeciwnik, mógł cieszyć się z darmowych punktów na jego koncie. Mimo wszystko Słowak pokonał o 230 miejsc, wyżej rozstawionego rywala i melduje się w półfinale, gdzie powinno go czekać dużo łatwiejsze starcie. Jestem pod wrażeniem szybkości uderzeń i dynamiki, jakie prezentuje 22-latek ze Słowacji. Bardzo szybko gra pozwala na krótkie, ale skuteczne wymiany. Nie doszukałem się znakomitej dokładności i precyzji w jego wykonaniu. Jednakże sposób, w jaki gra podczas tego turnieju mocno do mnie przemawia i jestem ciekawy jego dzisiejszego starcia.

Z drugiej strony siatki stanie o dwa lata młodszy Czech, Tomas Machac. Zawodnik, który jedyny triumf w turniejach ITF odniósł właśnie na kortach twardych w hali. Było to w Niemczech w Koblenz. Było to w tym roku, jednakże różnica nawierzchni, jakie prezentują oba korty, jest dosyć duża. Machac wyeliminował w tym turnieju naszego reprezentanta, Kamila Majchrzaka. Jednak patrząc na jego grę, nie doszukałem się żadnego aż tak mocno wyróżniającego się elementu, jak u Kleina serwis i dynamika. Myślę, że jego największym atutem jest dokładność, a najmniejszym drugie podanie oraz ustawienie do returnów pierwszego serwisu przeciwnika. I właśnie dlatego wybrałem ten mecz. Aspekty, które się nakładają we wspólnych rozrachunku, mogą przynieść korzyść na naszym kuponie. Jeżeli Tomas nie będzie grał agresywniej i nie poprawi swojego podania, to możemy być świadkami, bardzo ciężkiego dla niego meczu. We wczorajszym meczu z Violą, jego przeciwnik wypuszczał szanse z rąk. Drugi serwis Machaca był tak słaby, że Włoch wchodził prawie 2 metry w kort, ale odgrywał piłkę do złej strony Czecha i tracił przy tym przewagę, jaką mógł zyskać.

Co obstawiać?

Myślę, że może być to jedno z ciekawszych spotkań w turnieju. Bardzo młodzi zawodnicy, którzy dopiero poznają nawierzchnie, jakie zaprezentuje im światowy tenis. Oboje lepiej czują się na antuce, ale może po tym turnieju się to zmieni. Przeglądając wyniki z ostatnich pięciu lat i analizując dla Was to spotkanie, doszedłem do wniosku, że w meczach na tych kortach, zazwyczaj wygrywają zawodnicy z lepszym serwisem (mocniejszym) oraz z dobrym poruszaniem się po korcie, które nie odstaje od rywala. Dzisiaj powinno też mieć to miejsce. Klein o super dyspozycji serwisowej, kontra źle ustawiający się do returnów przeciwnik. Lukas rzadko jest łamany w tym turnieju. Przed trzy mecze, stracił swoje podanie tylko raz. Machac ma o trzy przełamania więcej na koncie. Do tego w bezpośrednich pojedynkach, wygrywa Klein. Co prawda w oficjalnych statystykach, spotkali się tylko raz, ale cicho liczę na powtórkę tego zdarzenia. Nie zagram na zwycięstwo Słowaka, ale myślę, że będzie w stanie ugrać dużą liczbę gemów i nie będzie odstawać od swojego młodszego rywala. 

Lukas Klein – Tomas Machac

Typ: Klein +2,5 gemów handicap

Kurs: 1.89

tenis

Aryna Sabalenka – Barbora Krejcikova

14.11.2020 r. – 16:00

Drugi półfinał pań w turnieju w Austrii, a dokładniej na kortach w Linz. Cóż można powiedzieć o tych zawodniczkach. Z pewnością faworytką jest Aryna, która nie bez problemów awansowała do dzisiejszej fazy turnieju. Dlaczego nie bez problemów? Tak jak podczas zawodów w Ostrawie, bardzo słabo wyglądały jej pierwsze sety, tak tutaj bardzo słabo wyglądają jej drugie sety. Nie wiem, czym jest to uzależnione. Czy może być to fakt, że Białorusinka szybko stara się zdobyć przełamanie i później stara się grać po presją? Co na pewno możemy uznać za plus, to fakt, że Sabalenka wychodzi dobrze rozgrzana na kort, co nie miało miejsca w turnieju w Czechach. Widać jej zawziętość i walkę o każdą piłkę. Dobrze wygląda jej pierwszy serwis, którym zdobywa większość swoich punktów, gdyż rywalki są w stanie go odebrać, ale w taki sposób, że Aryna może ustawić sobie dalszą grę, pod własne dyktando. Punkty zdobyte po jej pierwszej zagrywce są w granicach 73% skuteczności. W poprzednim meczu, który Aryna wygrała przez krecz rywalki, miała aż 80% zdobytych punktów, przy tym właśnie aspekcie gry. Dla osób, które obserwują żeński tenis, to nie będzie nowa informacja. Sabalenka jest dosyć masywną zawodniczką, co powoduje, że jej zagrania mają bardzo dużą siłę i prędkość. Jednak poruszanie się po korcie, jest nieco na obniżonym poziomie. I tak uważam, że w tym aspekcie gry, Białorusinka się poprawiła i wygląda znacznie lepiej niż, np. podczas Australian Open. Liczę na siłę rażenia w wykonaniu tej zawodniczki, w dzisiejszym meczu.

Co do jej rywalki, czyli do Czeszki, Barbory Krejcikovej. Cieszy z pewnością fakt, że jest to zawodniczka, która zaczyna stawiać na swój rozwój w grze singlowej. Co prawda jest jedną z lepszych deblistek obecnie na świecie, ale coraz lepiej spisuje się w grze pojedynczej. W jej grze widzę jednak zbyt dużo aspektów, które lepiej wypadałyby na kortach ziemnych. Na tego rodzaju nawierzchni, Czeszka się wychowała i najwięcej na niej trenuje. Nie ma jeszcze żadnych większych osiągnięć na kortach federacji WTA. Myślę, że ten półfinał i spotkanie z Sabalenką wiele ją nauczy, ale nie pozwoli przejść jej dalej. Jeżeli miałbym porównywać, to tylko poruszanie się po korcie jest lepszym czynnikiem, który widać w grze oraz gra przy siatce, co zapożyczone jest oczywiście z gry deblowej. 24-latka nie miała jeszcze na swojej drodze żadnej wygórowanej zawodniczki, która mogłaby jej zaszkodzić. Największą była chyba Minnen, ale uporała się z nią 2:1 w stosunku setowym. W pierwszym meczu grała z rywalką z Francji, Tan i mało brakowało, a Francuska wyeliminowałaby faworyzowaną Czeszkę. Barbora popełnia dużo błędów serwisowych, zdobywa mało punktów po returnach i nie sądzę, żeby była dzisiaj mocną zaporą dla swojej rywalki.

Co obstawiać?

Z racji tego, że zawodniczki spotykają się pierwszy raz, to kursy lekko się wahają. Myślę jednak, że są dobrze wywarzone i tak samo jak bukmacherzy, widzę Sabalenke w roli faworytki. Nie przegrała ona meczu od 7 ostatnich potyczek i sądzę, że dzisiaj przedłuży swoją zwycięską passę. Może i Krajcikova się jej postawi, ale nie sądzę, żeby na aż tyle, żeby ukradła mecz Arynie. Białorusinka zakończy rok w pierwszej dziesiątce rankingu i bardzo możliwe, że będzie szóstą zawodniczką tegorocznego zestawienia WTA Race. Tak więc gramy na wygraną Sabalenki, czym podwyższamy nasz kurs i liczymy na dobry występ tej zawodniczki. 

Aryna Sabalenka – Barbora Krejcikova

Typ: Sabalenka win

Kurs: 1.29

Zakład bez ryzyka w Betclic – zwrot na konto depozytowe do 50 PLN

Warunki otrzymania bonusu w formie zwrotu na konto główne:

  • 🎯Zarejestruj się z linku: zagranie.com/go/betclicbezryzyka
  • 🎯Użycie w procesie rejestracji kodu ZAGRANIE50
  • 🎯Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
  • 🎯Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
  • 🎯Maksymalna kwota zwrotu to 50 PLN, żeby ją otrzymać trzeba zagrać za 57 PLN
Link do rejestracji: zagranie.com/go/betclicbezryzyka
Kod promocyjny: ZAGRANIE50
Dubel tenis 14.11.2020

Zaloguj się aby dodawać komentarze