Premierowy konkurs na rumuńskiej ziemi przeszedł już do historii. Dzień należał do Niemców – pierwsze miejsce dla Karla Geigera, drugie dla Stephana Leyhe. Podium dopełnił lider Pucharu Świata – Stefan Kraft. Dziś drugi dzień rywalizacji, a także typerskich emocji. Czy los się do nas uśmiechnie i zapełni nasze portfele gotówką? O tym przekonamy się w okolicach godziny 14.30. Zapraszam do lektury!

Odbierz nawet 1449 PLN na start!

Tylko dziś i tylko u nas – 230 złotych w zakładzie bez ryzyka!

Kod promocyjny: ZAGRANIE

Tam, gdzie grasuje Dracula…

Hrabia Dracula to oczywiście postać fikcyjna wykreowana przez irlandzkiego pisarza Brama Stokera, ale jej pierwowzorem był żyjący w XV wieku hospodar wołoski znany jako Wład Palownik. Dzięki powieści Stokera za jego siedzibę uchodzi położony nieopodal Rasnova zamek w Branie i choć historycznie rzecz ujmując Wład nigdy go nie zamieszkiwał to jednak właśnie on stał się obiektem wycieczek turystycznych szukających śladów bytowania Hrabiego Draculi. O Rumunii jako krainie pełnej legend o wampirach i innego rodzaju stworach można opowiadać długo, jednak skupmy się na aspekcie sportowym naszej obecności w Rasnovie. Skoki narciarskie!

Jak już wspomniałem konkurs padł łupem Karla Geigera, który dzięki swojemu trumfowi odrobił 40 punktów w klasyfikacji generalnej do Stefana Krafta. Kraft z kolei dosyć pewnie zdaje się zmierzać w kierunku swojej drugiej Kryształowej Kuli w karierze. Na siedem konkursów indywidualnych przed końcem cyklu ma on na swoim koncie 1333 punkty co przekłada się na 98 punktów przewagi nad wczorajszym zwycięzcą Geigerem. Trzecie na ten moment należy do Ryoyu Kobayashiego, jedna ten stan rzeczy z dużym prawdopodobieństwem zmieni się już jutro. Jak dobrze wiemy – Kobayashi wraz z pierwszym garniturem japońskiej kadry nie pojawił się w Rasnovie, co stwarza szansę dla Dawida Kubackiego, który w klasyfikacji generalnej znajduje się tuż za jego plecami tracąc jedynie 28 punktów. Czy Polak wyprzedzi Japończyka po jutrzejszym konkursie? Stawiam, że tak, jednak przewaga do Krafta jest duża, bowiem wynosi już aż 316 punktów. Czy Dawid jest w stanie to odrobić do końca sezonu? Szczerze wątpię. W grze o Puchar Świata dla mnie osobiście zostają Kraft oraz Geiger. Przejdźmy już jednak do typowania.

Co obstawiać?

Pierwsza para jaką sobie dzisiaj przeanalizujemy to pojedynek polsko – polski. Kamil Stoch vs Dawid Kubacki. Kurs na zwycięstwo Kamila Stocha w tej parze wynosi 1.57. Dlaczego akurat Kamil? Po rewelacyjnej serii podiów z rzędu Dawida Kubackiego przyszedł czas na lekką obniżkę formy. Zawodnik pochodzący z Nowego Targu nie prezentuje dyspozycji jaką prezentował jeszcze kilka konkursów temu. Kamil Stoch z kolei w ostatnich konkursach, a także Rasnovie zdaje radzić sobie naprawdę dobrze. Przeanalizujmy to sobie zaczynając od wczorajszego konkursu. Nieznacznie, ale jednak Kamil Stoch był wyżej. Miejsce szóste dla zawodnika z Zębu vs miejsce ósme zawodnika z Nowego Targu. W serii próbnej przed wczorajszym konkursem ponownie lepszy Stoch – 8 miejsce, Dawid Kubacki miejsce 25. W kwalifikacjach Kubacki oczko wyżej przed Stochem, ale musimy pamiętam o kłopotach Stocha przy lądowaniu. W treningach przed kwalifikacjami w jednym górą Kubacki, w drugim zwycięża Stoch. Dyskutować oczywiście można, ale moim zdaniem zwycięstwo znajdzie się po stronie Kamila Stocha. Tak też postawimy!

 

Typ: Kamil Stoch vs Dawid Kubacki – Kamil Stoch

Kurs: 1.57

 

Druga dzisiejsza para to pojedynek austriacko – niemiecki, dwóch Stefanów. Stefan Kraft vs Stephan Leyhe. Kurs na zwycięstwo Krafta w tej parze wynosi 1.62. Dlaczego Kraft? Bo jest w gazie. Lider Pucharu Świata jest naprawdę w gazie i nic nie zapowiada obniżki formy. Możnaby powiedzieć, że Kraft od siedmiu konkursów nie schodzi z podium, gdyby nie czwarte miejsce w loteryjnym konkursie w Willingen. Ale czwarte miejsce, jeszcze w niesprawiedliwych warunkach to jak podium – Kraft od siedmiu konkursów z podium nie schodzi. Dlaczego teraz miałoby być inaczej? Leyhe? Leyhe natomiast różnie. Wczoraj miejsce drugie (przed Kraftem), jednak w Bad Mitterndorf miejsca 10 i 15. Zwycięstwo w loteryjnym konkursie w Willingen, wcześniej również wysoko, jednak Kraft w większości przypadków wyżej. Jak to wyglądało w Rasnovie? Tak jak powiedziałem. Wczoraj Leyhe drugi, Kraft trzeci, ale… Kraft wygrywa serię próbną przed konkursem, Leyhe szósty, Kraft drugi w kwalifikacjach, Leyhe czwarty, zwycięzcą pierwszego treningu Kraft, Leyhe ósmy i tylko w drugim treningu drugie miejsce Leyhe, Kraft dziewiąty. Wypadek przy pracy. Jak ufam Stefanowi, na niego postawię.

Typ: Stefan Kraft vs Stephan Leyhe – Stefan Kraft

Kurs: 1.62

STS – specjalna promocja 230 PLN bez ryzyka!

Zasady promocji:

  • kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

Zaloguj się aby dodawać komentarze