Weekend z żużlem trwa w najlepsze. Wczoraj udało nam się trafić kupon typu double z kursem łącznym 3.00, więc liczymy na kolejny skuteczny dzień w naszym typerskim wykonaniu. Przed nami pierwszy finał tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy. Zawody odbędą się w Niemczech, a tytułu z ubiegłego roku będzie bronił Leon Madsen. Przygotowałem dla was singiel z oferty bukmachera forBET na dzisiejszy wieczór. Zapraszam do lektury.

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 2100PLN

Wyrównana stawka na specyficznym torze

Mimo, że zawody z cyklu SEC nie mają w świecie czarnego sportu takiego prestiżu jak Speedway Grand Prix czy PGE Ekstraliga, to w tym roku udało się organizatorom stworzyć całkiem ciekawą stawkę. Leon Madsen postanowił, że przystąpi do walki o obronę tytułu sprzed roku, a nie będzie to zadanie łatwe i przyjemne. Plany mogą pokrzyżować mu takie nazwiska jak Grigorij Łaguta, Nicki Pedersen czy Mikkel Michelsen. Każda okazja do rywalizacji światowej czołówki powinna gwarantować nam wielkie emocje. Zawody w niemieckim Gustrow to również świetna szansa dla zawodników “drugiej linii” speedwaya, którzy mogą pokazać się na arenie międzynarodowej. Tacy rajderzy jak Kacper Woryna, Kai Huckenbeck czy Anders Thomsen mogą sprawić niejedną niespodziankę w turnieju. Jak wygląda mobilizacja u zawodników na SEC? Ciężko jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć, ale jestem przekonany, że większość stawki traktuje cykl zupełnie poważnie. Dla najlepszych to świetna okazja do dodatkowego zarobku i zdobywania dodatkowej przewagi psychicznej nad rywalami. Za to dla underdogów to dobry moment na przetarcie szlaków i kolejny progres w swojej karierze. Tacy zawodnicy jak Robert Lambert i Bartosz Smektała to przyszłość światowego żużla i z pewnością starsi koledzy z toru będą czuć na plecach oddech młodej krwi.

Tor w Gustrow jest bardzo nietypowy, ponieważ maszyna startowa umieszczona jest praktycznie na wyjściu z drugiego łuku. Oznacza to, że po starcie zawodnicy mają prostą do pokonania, a świetne rozegranie pierwszego łuku może być kluczem do wygrania biegu. Czy taki krótki tor faworyzuje konkretnie dany typ zawodnika? Wszystko zależy od tego, jak zostanie przygotowana nawierzchnia. Oglądając finałowy bieg na tym obiekcie w 2018 roku możemy zauważyć, że można było wyprzedzać przy bandzie na pełnej prędkości. W takim stylu tamte zawody wygrał Robert Lambert, który w świetnym stylu pokonał pierwszy wiraż i nie dał sobie odebrać zwycięstwa, pokonując Leona Madsena. Mam nadzieję, że dziś zobaczymy emocjonujące ściganie od pierwszego do ostatniego biegu.

Co obstawiać?

Przyznam szczerze, że dawno nie miałem takiego dylematu wybierając typ na zawody żużlowe. Czynników, które składają się na analizę jest bardzo dużo i ciężko jednoznacznie wybrać pozycję najpewniejszą. Stawka jest dość wyrównana, a tor bardzo specyficzny. Warto wziąć pod uwagę, że kilku zawodników ma bardzo napięty kalendarz i zmęczenie na pewno da się we znaki. Smektała i Lambert wczoraj jechali w finale DMŚJ w Manchesterze, a chociażby Madsen, Łaguta, Pedersen czy Michelsen wczoraj rywalizowali w zawodach IMME w Gdańsku. Koniec końców moją uwagę przykuł pojedynek dwóch skandynawskich wojowników. Do walki staną: Anders Thomsen i Antonio Lindbaeck. Duńczyk jest jeszcze całkiem młodym zawodnikiem, który z każdymi zawodami nabiera doświadczenia. Zaliczył naprawdę przyzwoity start w tym sezonie w lidze polskiej i utrzymuję solidną formę. Thomsen to ten typ żużlowca, który lubi jeździć w przeróżnych warunkach torowych i nie narzeka, że tor jest za twardy, zbyt przyczepny czy nierówny. Imponuje waleczną jazdą i nie odpuszcza do ostatnich metrów. Za to Lindbaeck to zawodnik znany wszystkim kibicom speedwaya od wielu lat. Szweda możemy kojarzyć z bardzo nieregularnej formy, która jest jego największym problemem. Czasami potrafi objeżdżać światową czołówkę, a kilka biegów później przyjechać kilkadziesiąt metrów za całą stawką. Moim zdaniem w dzisiejszych zawodach lepszy z tej dwójki okaże się Anders Thomsen, a na to zdarzenie forBET wystawił kurs 2,15. Duńczyk jest głodny sukcesów, jeździ pewniej i różne rodzaje nawierzchni nie robią na nim wielkiego wrażenia. Lindbaeck jest solidny tylko w lidze szwedzkiej, zaś przy mocniejszej stawce jego dobra dyspozycja zanika. Rok temu na tym torze zdobył zaledwie 4 punkty i myślę, że dzisiejszy wynik nie będzie znacznie lepszy. Thomsen ma duże szanse na półfinał i może być niespodzianką zawodów w Niemczech.

 

Zdarzenie: SEC w Gustrow

Typ:  Thomsen lepszy od Lindbaecka

Kurs: 2.15

 

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!