fot. Tomasz Rosochacki

Ostatni tydzień dla fanów żużlowych nie był najlepszy, ponieważ nie odbyło się żadne spotkanie. Wszystko było spowodowane złą pogodą, która nas nie rozpieszczała. Dziś startujemy na torze w Bydgoszczy, gdzie tutejsza Polonia podejmować będzie Unię Tarnów. Czy gospodarze wywalczą pełną pulę punktów w swoim pierwszym spotkaniu w sezonie 2021? Jak pokażą się nowi zawodnicy, którzy od tego sezonu będą występować w barwach Polonii? Przed nami bardzo ciekawe spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18. Wszystkie prognozy pogody wskazują na to, że nie powinno być problemu z odjechaniem dzisiejszego meczu. Mam nadzieję, że nasz kupon będzie zielony i zgarniemy ładny profit. Zapraszam do analizy!

Zagraj bez ryzyka w Betclic ze zwrotem na konto depozytowe do 50 PLN!

Nie wejdzie? Pieniądze możesz od razu wypłacić!

Kod aktywujący promocję: ZAGRANIE50

betclic-bez-ryzyka

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Unia Tarnów

Poniedziałek, 19.04.2021 – 18:00

Po ośmiu dniach przerwy od meczów, wracamy na tory żużlowe. Na pierwszy ogień idzie Abramczyk Polonia Bydgoszcz, która na własnym obiekcie podejmować będzie Unię Tarnów. Dla dzisiejszych gospodarzy będzie to pierwszy mecz w tym sezonie. Przeciwieństwem są właśnie Tarnowianie, dla których jest to już trzecie starcie, także można powiedzieć, że są już bardziej objeżdżeni od dzisiejszych rywali. Na papierze są faworytami, lecz wszystko pokaże tor. Na ten sezon dokonali paru zmian. Przede wszystkim głównym zawodnikiem, który ma ciągnąc drużynę po 2 punkty jest nowy nabytek z Krosna, czyli Wadim Tarasienko. Oprócz tego w Bydzi zagościł Adrian Gała, który przyszedł ze Startu Gniezno. Myślę, że jest to dobry krok dla niego, ponieważ bydgoski tor ma taką samą długość jak w Gnieźnie i raczej nie ma tak dużej różnicy jak np. w Rybniku czy w Gdańsku. Pozostały skład za dużo się nie różni od zeszłego roku, ponieważ Anders Lyager, Grzegorz Zengota oraz David Bellego zostali w klubie. Jedynym minusem są na pewno młodzieżowcy. Po odejściu Tomasza Orwata, juniorka może być lekko kulawa, a jak wiemy, najmłodsi w zespole bardzo często są ważni jeśli chodzi o końcowy rezultat. Porównując dzisiejszą młodzież to jednak o wiele lepiej wypada para tarnowska. Do składu wraca Przemysław Konieczny, który wraz z Dawidem Rempałą powinni trochę namieszać. Nie zdziwię się jeśli nawet zwyciężą bieg juniorski w stosunku 5:1. Jest jednak spora szansa na zwycięstwo bez juniorów, a to już pokazała nam Unia Leszno, która zdobyła 49 punktów (w tym juniorzy 1). Tak jak wspomniałem, głównym faworytem do zwycięstwa są Gryfy. Trójka mocnych seniorów powinna tutaj zrobić różnicę. Nie będę tutaj jednak zgadywać jakim wynikiem zakończy się to spotkanie, ponieważ uważam, że Tarnowianie powinni się postawić. Oprócz lidera Unii, czyli Rohana Tungate’a, o którego wynik nie powinien się nikt martwić to chciałbym zwrócić uwagę na dwójkę polskich seniorów. Mam tutaj na myśli Ernesta Kozę oraz Artura Mroczkę, którzy powinni próbować załatać dziurę po Iversenie, który cały czas jest kontuzjowany i nie może wystąpić w dzisiejszym meczu

zuzel

Przeglądając ofertę bukmachera Betclic trafiłem na bardzo fajny typ, którego z pewnością zagram. Mianowicie wspomnieni seniorzy muszą zdobyć po minimum 6 punktów w pierwszych pięciu startach. Zacznijmy od Ernesta Kozy. Polak wystąpi dziś z numerem 2. Oznacza to, że jego tabela biegowa nie jest taka ciężka jak innych zawodników. W swoich pierwszych planowych startach pojedzie z trójką juniorów, co powinno dać mu 3 punkty z urzędu. Dodatkowo będzie mierzyć się z takimi zawodnikami jak Grzegorz Zengota czy Adrian Gała, których z pewnością może pokonać. Dodatkowym aspektem, o którym trzeba wspomnieć, jest jego partner z pary. Mowa tutaj o Kimie Nilssonie, który dziś wystąpi po raz pierwszy w tym sezonie. Tutaj jest duży znak zapytania, ponieważ Szwed po tym jak był zakażony koronawirusem, nie trenował jak co roku. Dodatkowo nie jest objeżdżony, dlatego ciężko cokolwiek tutaj o nim pisać. Nie wiadomo czy będą to pierwsze koty za płoty i jego występ będzie tragiczny, czy też pojedzie naprawdę dobrze. Trzeba jeszcze zauważyć, że raczej nie zdarzy się tak, że Ernest pojedzie tylko 4 razy. Na pewno jest zawodnikiem lepszym od Alexandra Woentina, który kolejny mecz z rzędu nie powinien pokazać nic szczególnego. Sezon temu, gdy Tarnów zagościło w Bydgoszczy, Koza zdobył tutaj 6 punktów z jednym bonusem (1,1*,3,0,1). W tym sezonie również nie jest najgorzej, ponieważ dwukrotnie zdobył po 8 oczek.

Drugim zawodnikiem, który musi dzisiaj zdobyć minimum 6 punktów, jest Artur Mroczka. Tarnowianin bardzo dobrze wszedł w sezon, co pokazują jego statystyki. Na własnym obiekcie, gdzie przegrali 35:55 z Gdańskiem, był najlepszym zawodnikiem drużyny. Zdobył 12+1pkt w 6. startach, natomiast na wyjeździe w Łodzi było już trochę gorzej, ale zdobył 8 oczek w 6. startach. Dziś wystąpi z numerem 3. a oznacza to, że pojedzie w parze z młodym Szwedem. Alexander Woentin nie spisuje się najlepiej. Trzeba jednak zauważyć, że jest to zawodnik, który urodził się w 2000 roku, także jeśli byłby Polakiem to występowałby jeszcze na pozycji juniora. Widać, że brakuje mu doświadczenia a przede wszystkim jazdy. Artur powinien tutaj przyjeżdżać przed swoim kolegą z pary, co da mu 2 punkty. Dodatkowo pojedzie raz z Błażykowskim (junior Polonii) oraz Nilssonem, Zengim czy Gałą, z którymi również może sobie poradzić. Idąc tym tokiem myślenia, po 4 startach powinien mieć już 6 punktów, co pokryłoby naszą dzisiejszą linię. Oczywiście dobry start na pewno dał Arturowi pewność siebie, przez co jest w stanie wygrywać z zawodnikami, którzy na papierze wydają się lepszymi od niego.

Reasumując, uważam, że z równo Ernest Koza jak i Artur Mroczka zdobędą dzisiaj po minimum 6 oczek w meczu. Kurs na to zdarzenie wynosi aż 3.60, dlatego nie można było się tu dłużej zastanawiać. Dla odważnych jest również kolejny typ, w którym dwójka wymienionych zawodników musi zdobyć minimum po 8 punktów. Tutaj kurs jest gigantyczny, ponieważ wynosi 17! Na pewno będzie o wiele ciężej, lecz 8 oczek to nie komplety a mnożnik na ten zakład jest świetny, dlatego na pewno zagram za małą stawkę. Mam nadzieję, że będzie to dobry dzień i nasze kupony będą zielone!

Warunki otrzymania bonusu w formie zwrotu na konto główne:

  • 🎯Zarejestruj się z linku: zagranie.com/go/betclicbezryzyka
  • 🎯Użycie w procesie rejestracji kodu ZAGRANIE50
  • 🎯Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
  • 🎯Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
  • 🎯Maksymalna kwota zwrotu to 50 PLN, żeby ją otrzymać, trzeba zagrać za 57 PLN

✅Link do rejestracji:zagranie.com/go/betclicbezryzykaKod promocyjny: ZAGRANIE50

Tutaj dowiesz się więcej o zakładach bukmacherskich Betclic.

typy żużel

Kupon dodatkowy

typy