Większość z nas uczy się ligi białoruskiej i trzeba przyznać, że ciężko się ją typuje na gole. Wczoraj po raz kolejny nie zawiodły nas kartki, ale jedno trafienie underdoga już tak. Nawet BATE po raz kolejny otrzymało baty i to pokazuje, że poziom Wyszejszaja Liha jest bardzo wyrównany. Dzisiaj obieramy nasz cel na kartoniki i mam nadzieję, że tym razem przewidywania będą udane. Zapraszam do lektury i do skorzystania z pierwszego zakładu bez ryzyka do 100 PLN!

Załóż konto w BETFAN i graj bez ryzyka do 100PLN!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: 3100PLN

Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Isłacz Mińsk vs FK Smalawiczy

Zaczynamy od rywalizacji stołecznego klubu z beniaminkiem białoruskiej ekstraklasy. Isłacz w pierwszej kolejce nowego sezonu musiał się nieźle namęczyć, aby pokonać Nioman Grodno. Pomimo długiej gry w przewadze zawodnika, piłkarze z Mińska nie potrafili tego wykorzystać i dopiero w 88 minucie tego starcia Gwineiczyk Momo Yansane ucieszył swoich kolegów i kibiców. Z pewnością ta wyszarpana wygrana przełoży się na niedzielne morale. Warto wspomnieć, że gospodarze rozegrali jeszcze dwumecz w ćwierćfinale Pucharu Białorusi, w którym zmierzyli się z mistrzem kraju i tam dwukrotnie padł wynik 0:0. Dopiero rzuty karne zdecydowały, że Dynamo Brześć awansowało dalej. Te trzy starcia pokazują, że obrona Isłacza prezentuje się bardzo dobrze, gorzej pod tym względem wypada ofensywa, która jest do poprawki. Czy zespół z Mińska po raz kolejny sięgnie po komplet punktów?

Beniaminek dzielnie walczył z mistrzem kraju, ba nawet przez krótki czas na stadionie w Brześciu prowadził i było bardzo blisko sensacji. Tak widzieliśmy tylko a może aż niespodziankę i najwidoczniej Smalawiczy będzie liczyć się w walce o środek stawki. Często jest tak, że zespoły, które awansują do białoruskiej elity, grają na początku nowej kampanii bardzo dobrze, a w trakcie niej już gasną i gubią masowo punkty. Wiedzą to również goście i należy spodziewać się determinacji i motywacji na kolejne rywalizacje w Wyszejszaja Liha. W poprzedniej kampanii zajęli drugie miejsce, a ich znakiem rozpoznawczymy były mecze rozgrywane w delegacjach. Przegrali tylko jedno spotkanie, 10-krotnie zwyciężając. Oczywiście nie ma co porównywać drugą i pierwszą ligę piłkarską na Białorusi, ale samo Dynamo przekonało się, że Smalawiczy na wyjeździe jest groźnym zespołem. Czy postawia się dzisiaj stołecznemu klubowi?

Ключавыя моманты:

 • Ostatnie spotkanie Isłacza Mińsk w lidze zakończyło się zwycięstwem 1:0 z Niemanem Grodno
 • Isłacz Mińsk znajduje się na 7. miejscu w lidze z dorobkiem 3 punktów
 • Ostatnie spotkanie Smalawiczy w lidze zakończyło się remisem 1:1 z Dynamem Brześć
 • Smalawiczy znajduje się na 11. miejscu w lidze z dorobkiem 1 punktu
 • 4 ostatnie spotkania, które rozgrywane były pomiędzy tymi drużynami na obiekcie Isłacza Mińsk, zakończyły się 2 zwycięstwami gospodarzy i 2 remisami

Co obstawiać?

Jestem zdania, że to spotkanie będzie bardzo wyrównane. Z jednej strony mamy gospodarzy, którzy dobrze bronią i tracą bardzo mało bramek, ale i dużo nie strzelają, a z drugiej beniaminka, który w delegacjach radzi sobie świetnie i przekonał się o tym ostatnio mistrz kraju Dynamo Brześć. Uważam, że w tej rywalizacji nie ma faworyta i kurs na Isłacz jest nieco przesadzony. Pójdę tutaj w stronę kartoników. Po pierwsze sędzią tego meczu będzie Sergey Gorayutin, który głównie prowadzi spotkania drugiej ligi. To jest plus, ponieważ inne realia są w ekstraklasie a inne szczebel niżej. Często jest tak, że arbitrzy nie wytrzymują presji i się po prostu gubią. Pokazuje wiele upomnień i mam nadzieję, że tak będzie i dzisiaj. Po drugie czeka nas typowy mecz walki. Jak widzimy po statystykach, obie ekipy nie strzelają zbyt wiele bramek i uważam, że nie będzie to najładniejsze spotkanie. Po trzecie zarówno Isłacz, jak i Smalawiczy łapią wiele kartek. Czy to w poprzednim sezonie, czy już w tym obecnym możemy zauważyć, że w starciach z ich udziałem pada spora ilość kartoników. Ja wykorzystuje zakład specjalny z BETFAN, w którym każda z drużyn złapie minimum dwie żółte kartki. Ten zakład nie zawiódł nas w piątek ani w sobotę, liczę, że i w niedzielę tak będzie.

Zdarzenie: Isłacz Mińsk vs FK Smalawiczy

Typ: każda drużyna powyżej 1 żółtej kartki (minimum 2)

Kurs: 1.75

Nioman Grodno vs FK Witebsk

Gospodarze to drużyna, która podczas każdego sezonu walczy o utrzymanie. W poprzedniej kampanii również tak było, ale całe szczęście dla nich, że dosyć wcześnie wyrobili sobie bezpieczną przewagę nad miejscami spadkowymi. Ten rok nie zaczął się dla nich szczęśliwie, pomimo tego, że przez całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu, to do końca piłkarze z Grodna nie zachowali koncentracji i stracili jeden punkt w 88 minucie starcia z Isłaczem Mińsk. Trzeba jednak przyznać, że walczyli dzielnie i mało brakowało, a ze stolicy Białorusi wywieźliby chociaż oczko. Dzisiaj wracają na swój stadion, na którym czują się jak ryba w wodzie i to tutaj pod koniec ubiegłego roku punktowali aż miło. Dzisiaj czeka ich mecz z bezpośrednim przeciwnikiem w walce o utrzymanie. Czy pierwsza wygrana w tym sezonie stanie się faktem?

Goście udanie rozpoczęli nową kampanię, pokonując na własnym obiekcie Haradzieję 1:0. Tutaj mamy odwrotny przypadek do klubu z Grodna. Witebsk dosyć szybko wyszedł na prowadzenie, bo już w 20 minucie, ale pod koniec pierwszej połowy Maksym Kalenchuk otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i koledzy z jego zespołu musieli grać w osłabieniu przez cała drugą część spotkania. Wytrzymali napór rywali i komplet punktów pozostał w Witebsku. Ta heroiczna postawa z pewnością zaowocuje w kolejnych tygodniach i należy spodziewać się zmotywowanej ekipy gości. Witebsk nie miał udanej końcówki roku, bo przegrywał mecz za meczem i cudem uratowali byt w białoruskiej ekstraklasie, dlatego też widzimy, że od początku biorą się do roboty.

Ключавыя моманты:

 • Ostatnie spotkanie Niomana Grodno w lidze zakończyło się porażką 0:1 z Isłaczem Mińsk
 • Nioman Grodno znajduje się na 12. miejscu w lidze z dorobkiem 0 punktów
 • Ostatnie spotkanie Witebska w lidze zakończyło się zwycięstwem 1:0 z Haradzieją
 • Witebsk znajduje się na 7. miejscu w lidze z dorobkiem 3 punktów
 • 5 ostatnich spotkań, które rozgrywane były pomiędzy tymi drużynami na obiekcie Niomana Grodno, zakończyły się 1 zwycięstwem gospodarzy, 2 remisami i 2 wygranymi gości

Co obstawiać?

Tutaj również pójdę w stronę żółtych kartek. Damy szansę na rehabilitację Panu Pavelowi Koronets, który w poprzednią niedzielę nie pokrył nam linii w ostatnim spotkaniu tamtej kolejki pomiędzy Biełszyna Bobrujsk a FC Mińsk. Jest to zazwyczaj overowy arbiter, którego średnia wynosi 5 upomnień na mecz. Zarówno gospodarze, jak i goście złapali wiele żółtych kartek w poprzednich starciach, ba nawet pojawiały się czerwone. Oczywiście każde spotkanie jest inne, ale przeglądając statystyki z poprzedniego sezonu zauważyłem, że rzadko kiedy obie ekipy schodziły z linii 2 upomnień. Naszym typem po raz kolejny będzie powyżej 1 żółtej kartki na drużynę i liczę, że te średnie będą utrzymane. Nioman oraz Witebsk to kluby o podobnym potencjale i powinniśmy ujrzeć wyrównany pojedynek. Oby sędzia nie pokrzyżował nam planów.

Zdarzenie: Nioman Grodno vs FK Witebsk

Typ: każda drużyna powyżej 1 żółtej kartki (minimum 2)

Kurs: 1.55

Zakład bez ryzyka w BETFAN – zwrot na konto główne!

 1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan
 2. Zakładasz konto z kodem: 3100PLN
 3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 10 zł
 4. Zakład powinien mieć kurs, który jest równy co najmniej 1.14. Z promocji wyłączone są zakłady Gry Wirtualne
 5. W razie przegranej w ciągu 48 godzin roboczych od rozliczenia zakładu przyznamy Ci bonus na saldo główne, który będzie równy stawce zakładu.

Kupon BETFAN na 29.03.

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zaloguj się aby dodawać komentarze