Fot. Norbert Barczyk/pressfocus

Wczoraj niestety niewiele brakowało do trafienia kuponu, jednak nauczyliśmy się cennych lekcji, które możemy wykorzystać w dzisiejszej analizie. Dziś w ramach finałów Blasta łącznie zostaną rozegrane trzy spotkania, jednak ja przyjrzę się jedynie dwóm rozgrywanym po południu. Na scenę w końcu powraca NaVi, naprzeciw którego stanie Liquid. W drugim meczu zobaczymy pojedynek pomiędzy Evil Geniuses i Furią, drużonom, które nie udźwignęły ciężaru pierwszego spotkania turnieju i teraz walczą o wszystko. Kto dziś będzie triumfował?

Zagraj bez ryzyka w Betclic ze zwrotem na konto depozytowe do 50 PLN!

Nie wejdzie? Pieniądze możesz od razu wypłacić!

Kod aktywujący promocję: ZAGRANIE50

Betclic

Natus Vincere – Liquid
20.01.2021 r. Godz. 16:30

Na pierwszy ogień rzucamy spotkanie pomiędzy NaVi, a Liquid, drużynom, które spotkały się ostatnio w grudniu, jednak od tego momentu w ekipie z Ameryki zaszły pewne zmiany. Twistzz został zastąpiony przez Fallena, weterana światowej sceny CS: GO. Czy jednak to zastępstwo wyjdzie Liquid na dobre? Ostatnim razem, gdy te dwie ekipy spotkały się na serwerze, NaVi bezproblemowo rozprawiło się z ekipą Nafa, wygrywając 2:0. W późniejszej fazie tamtego turnieju gra Liquid wyglądała już o wiele lepiej, jednak czy znajdą oni sposób na pokonanie drużyny, na której czele stoi jeden z najlepszych zawodników na świecie?

S1mple, bo oczywiście o nim mowa, cały czas jest w niesamowitej formie. Aktualnie jego wskaźnik KDA w ostatnich trzech miesiącach utrzymuje się na poziomie 1.29, a jest to wynik o dwie klasy wyżej niż rezultaty pozostałych graczy zarówno NaVi jak i Liquid. Zasadniczo nie zdarzają mu się gorsze mecze i praktycznie w każdym spotkaniu możemy liczyć na zapewnienie z jego strony określonej liczby zabójstw. Obok Device’a i Zywoo, S1mple to absolutnie topowy gracz i nie można mu nic ujmować. Liquid ostatnio pokazało, że nie wiedzą jak powstrzymać ukraińskiego geniusza i moim zdaniem dziś będzie dokładnie tak samo.

Według mnie NaVi jest faworytem w tym meczu. Liquid niedawno przeszło delikatne zmiany, a Fallen nie jest gwarantem takiej ilości fragów, jaką zapewniał Twistzz. Dodatkowo przewagą NaVi jest ich stabilność. S1mple nie ma już takich wahań formy, cała drużyna gra przemyślanie, a co najważniejsze, udowadniają, że nie zdarzają się im już wpadki z nieco słabszymi zespołami. Moim zdaniem właśnie takim zespołem jest Liquid, bo pomimo sukcesów na IEM Global Challenge, spotkania z takimi gigantami jak NaVi, Vitality czy Astralis są zupełnie inną bajką, o czym zresztą przekonali się na własnej skórze w finale tego turnieju, gdzie przegrali 3:0.

Podsumowując, NaVi powinno tutaj rozdawać karty. Mają oni bardzo dobrze przygotowane takie mapy jak Nuke i Dust, ale także na Inferno, czyli zwyczajowym pierwszym wyborze Liquid, prezentują się fenomenalnie. Ostatnie spotkanie między tymi drużynami świetnie pokazało, że NaVi potrafi grać przeciwko Liquid, a zmiany w amerykańskiej formacji w postaci dołączenia Fallena nie wydają się być sposobem na naprawienie tego. Według mnie NaVi powinno ze spokojem wygrać to spotkanie i awansować do pół-finału górnej tabelki, dlatego wrzucam ich zwycięstwo na kupon!

Natus Vincere – Liquid
20.01.2021 r. Godz. 16:30
Typ: NaVi wygra
Kurs: 1.40

Baner grupy esport


Evil Geniuses – Furia

20.01.2021 r. Godz. 19:30

Czas na mecz o wszystko, przynajmniej dla EG oraz Furii. Obydwie drużyny wczoraj poniosły porażkę, chociaż walczyły w niezłym stylu. Szczególnie zaskoczyła ekipa Evil Geniuses, która na Inferno postawiła twarde warunki Astralis, a Duńczycy przecież są znani z fenomenalnej gry na tej mapie, umiejętnego operowania granatami i bronienia oraz atakowania punktów. EG pokazało, że czas spędzony na przygotowaniach do tego meczu nie poszedł na marne, co świetnie pokazali wczoraj. Pomimo tego, że ostatecznie to Astralis wygrało spotkanie, to Evil Geniuses udowodniło, że przyjechało tu walczyć i wygrywać z najlepszymi.

Furia natomiast, mierzyła się z nieco łatwiejszym przeciwnikiem, chociaż G2 pozostaje cały czas groźne. Szczególnie ciekawą postacią w meczu był Honda, nowy nabytek brazylijskiej formacji, który zdobył dwa ace’y w ciągu dwóch rund. Ostatecznie jednak to ekipa Niko zwyciężyła, jednak potrzebowała do tego aż trzech map. Furia pokazała się z naprawdę dobrej strony na Mirage, również na Nuke początkowo wyglądali bardzo dobrze. Co więc typuję w tym meczu?

Moim zdaniem obydwie drużyny zaprezentują się tutaj na wysokim poziomie, zwłaszcza mając w głowie fakt, że przegrana w tym spotkaniu będzie oznaczała pożegnanie się z turniejem. Po stronie EG spodziewam się wyboru Inferno, na którym wczoraj pokazali się naprawdę fenomenalnie, zwłaszcza że grali przeciwko Astralis. Wydaje mi się, że zapewnią oni sobie wygraną przynajmniej jednej mapy. Z drugiej strony, na pozostałych mapach we wczorajszym starciu nieco przygaśli i również tego spodziewam się w dzisiejszym starciu. Furia natomiast pokazała, że potrafi walczyć do końca, nawet w obliczu presji.

Podsumowując, spodziewam się tutaj trzech map. Zarówno EG jak i Furia pokazali, że są przygotowani na ten turniej i że potrafią napsuć krwi faworytom. EG jest perfekcyjnie ustawione na Inferno, jednak pozostałe mapy nie wyglądały w ich wykonaniu już tak idealnie. Furia z kolei pokazała w meczu z G2, że nie można ich ignorować, a ich nowy nabytek, Honda, jest naprawdę świetnym, młodym talentem. Według mnie będziemy tutaj świadkami zaciętego spotkania, które rozstrzygnie się dopiero na trzeciej mapie. Obydwa moje typy znajdziecie oczywiście w ofercie Betclic, który daje nam opcje na różne zakłady związane z CS:GO.

Evil Geniuses – Furia
20.01.2021 r. Godz. 19:30
Typ: Powyżej 2,5 mapy
Kurs: 1.88

Zakład bez ryzyka w Betclic – zwrot na konto depozytowe do 50 PLN

Warunki otrzymania bonusu w formie zwrotu na konto główne:

  • 🎯Zarejestruj się z linku: zagranie.com/go/betclicbezryzyka
  • 🎯Użycie w procesie rejestracji kodu ZAGRANIE50
  • 🎯Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
  • 🎯Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
  • 🎯Maksymalna kwota zwrotu to 50 PLN, żeby ją otrzymać trzeba zagrać za 57 PLN

 

Kupon esport 20.01