Z nowym rokiem wracam do opisywania typowań meczów PlusLigi. Tym razem przyjrzałem się dwu pojedynkom, które będą miały miejsce w Rzeszowie i Gdańsku. W obu starciach będziemy mieli do czynienia z rywalizują sąsiadujących ze sobą drużyn w ligowej tabeli. Kupon kreślę u bukmachera BETFAN.

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka + 60 zł freebet

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł FREEBET: 60 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Asseco Resovia Rzeszów vs AZS Olsztyn: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (05.01.2022 r.)

Patrząc na występy siatkarzy rzeszowskiego zespołu w pierwszej rundzie obecnego sezonu, bardzo często mówiło się o tym, że rozczarowywali kibiców swoją postawą. Najczęściej mówiło się o tym, że „plejada gwiazd nie grała w tak rewelacyjny sposób, jak głosiły zapowiedzi i jakość ściąganych zawodników”. Nic więc dziwnego, że doszło do zmiany trenera. Czy zwycięstwo w Lubinie było dziełem przypadku? Przekonamy się już dzisiejszego popołudnia.

Kiedy przyglądamy się grudniowym meczom Asseco Resovii, należy zauważyć, że na cztery w PlusLidze zwyciężyli dwukrotnie. Raz dwunastego grudnia ze Ślepskiem Suwałki, kiedy to grali z nimi w ramach jedenastej kolejki, a następnie trzydziestego grudnia, kiedy to po bardzo wyrównanym spotkaniu ostatecznie zwyciężyli nad Cuprumem Lubin. Co jeszcze zwraca uwagę to fakt, że w dwu pierwszych grudniowych meczach nie stracili ani jednego seta, a następnie za każdym razem rozgrywali tzw. czterosetówki. Kiedy zerkamy do tabeli PlusLigi, widzimy, że Rzeszowianie w trzynastu grach (stan na ranek 05.01.2022 r.) wygrali tyle samo setów, co przegrali. Niby jest to statystyczna drobnostka, ale interesująca, gdyż pokazuje, w jakiej dyspozycji jest opisywany zespół. Nic więc dziwnego, że doszło do zmiany trenera, a tę funkcję objął Marcelo Mendeza. Pod wodzą nowego coacha zwyciężyli nad Cuprumem, ale potem przyszła przerwa świąteczna i związana z rozpoczęciem nowego roku, więc nie snuję żadnych wniosków na temat obecnej dyspozycji drużyny. Jeszcze przed przerwą jednymi z bardziej widocznych problemów Resovii było przyjęcie, rozegranie, gra z kontry, punktowanie z ataku, a także stwarzanie rywalom problemu z serwisu. Jednak, jakie to ma przełożenie na dzisiejszy mecz? Ze względu na świąteczny odpoczynek, czekam na to, co dziś ujrzymy w Rzeszowie.

Tak samo, jak na temat formy AZS-u Olsztyn, który ostatnie spotkanie w PlusLidze rozegrał jeszcze dawniej, bo dziewiętnastego grudnia. Wówczas przegrali z Projektem Warszawa dwa do trzech, wyraźnie ulegając w ostatnich dwu setach – najpierw do czternastu, a w tie-breaku do ośmiu. Jednak właśnie, nie ma co wysuwać daleko idących wniosków, gdyż Olsztynianie w grudniu mierzyli się z Jastrzębskim Węglem, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Projektem Warszawa. Za każdym razem ulegali, w pierwszych dwu meczach do zera, ale rywalizowali z czołówką polskiej ligi. I owszem, są jednym z najbardziej utytułowanych klubów w historii polskiej siatkówki, ale od lat o ich sile stanowią przede wszystkim młodzi zawodnicy, którzy mają przede wszystkim nabrać doświadczenia, ograć się na najwyższym poziomie. Jednak, co interesujące, Olsztynianie w ostatnich latach regularnie ogrywają Resovię. W ostatnich dziesięciu grach ogrywali Rzeszowian aż… siedmiokrotnie, z czego od 2018 roku do 2020 r. aż pięciokrotnie z rzędu. Jednak historia, jak i dyspozycja AZS-u z poprzedniego roku kalendarzowego, ma niewielkie znaczenie, gdyż również dopiero wracają do rytmu regularnego grania.

Do tego istotne jest, że w tym meczu zmierzą się dosłownie sąsiedzi z ligowej tabeli. AZS Olsztyn zajmuje szóste, a Asseco Resovia siódme miejsce (stan na ranek 05.01.2022 r.). Patrząc na historię ich starć, obecną formę, a także to, że pojawiła się przerwa między rozgrywkami, nie podejmuję się typowania, kto tym razem zwycięży w ich pojedynku. Jednak spodziewam się wyrównanego starcia. Przemawia za tym również fakt, że w ostatnich dziewięciu grach, aż siedmiokrotnie potrzebne było więcej niż trzech setów, by ostatecznie wyłonić zwycięzcę. I taki też jest mój typ, tj. że AZS Olsztyn wygra co najmniej seta. Kurs na to zdarzenie bukmacherzy BETFAN przygotowali na poziomie 1.46. Analogiczna wycena na Rzeszowian została ustabilizowana na poziomie 1.02.

Betfan
1.46
AZS Olsztyn wygra co najmniej seta

Trefl Gdańsk vs GKS Katowice: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (05.01.2022 r.)

W tym meczu również będziemy świadkami pojedynku, które zapowiada się na wyrównane. Mówi o tym nie tylko tabelowa bliskość zespołów, ale również fakt, że oba zmagają się z podobnymi problemami. Stąd też i tu mój typ na to, że będą potrzebne więcej niż trzy sety, by wyłonić zwycięzcę.

Gdańszczanie w grudniu radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Najpierw ograli Asseco Resovię Rzeszków i LUK Lublin do zera, by kolejno przegrać do jednego ze Ślepskiem Malow Suwałki. Omijając wynik z trzeciego seta z meczu z Lublinianami i drugi z ostatnim wspomnianym wyżej rywalem, za każdym razem w swoich partiach i oni, i ich rywale zdobywali więcej niż dwadzieścia oczek w partii. To sugeruje, że warto rozważyć kurs na to, ile punktów może paść w danej partii. Jednak nie stawiam na to, gdyż Gdańszczanie wracają do gry po dłuższej przerwie. „Gdańskie Lwy” ostatnim razem w lidze grały dziewiętnastego grudnia. Pierwotnie mieli zakończyć granie w roku 2021 w lidze dwudziestego dziewiątego grudnia, ale ich mecz z AZS-em Olsztyn został przełożony na luty. Na rolę wspominanego świątecznego okresu uwagę zwrócił trener Michał Winiarski, który dla serwisu treflgdansk.pl powiedział: „Ta krótka przerwa nam bardzo dobrze zrobiła. Każdy się troszeczkę zregenerował, przede wszystkim też psychicznie, bo wcześniej było dosyć dużo grania. Po powrocie do treningów 27 grudnia wszystko przebiegało zgodnie z planem i myślę, że jesteśmy gotowi”.

Mniej optymistycznie na powrót do ligowych gier patrzą w Katowicach, gdzie ostatnio „Gieksa” zanotowała cztery porażki z rzędu, tym samym nie wygrywając ani razu w grudniu. Najpierw, jeszcze w listopadzie, ulegli Jastrzębskiemu Węglowi do zera, a później taką samą różnicą setów w starciu z ZAKSĄ. Następnie po tie-breaku przegrali z Projektem Warszawa, a w ostatnim meczu w lidze w 2021 r. przegrali do jednego z PGE Skrą Bełchatów. Jednak tym, co martwi bardziej, niż porażki przeważnie z czołówką PlusLigi bieżącego sezonu, jest fakt, że „Gieksa” nie miała ustabilizowanej formy. W jednym secie szła łeb w łeb, choćby z ZAKSĄ, by w następnym przegrać już różnicą sześciu oczek. Takie falowanie dyspozycji było widoczne gołym okiem w każdym z ostatnich czterech meczów. Brakowało punktowego ataku i bloku, nieszablonowego rozegrania, a także stwarzania problemów rywalom serwisem. Jakby tego było mało, tuż przed świętami Bożego Narodzenia klub za pośrednictwem mediów społecznościowych powiadomił, że wypadł im jeden z rozgrywających. Jakub Nowosielski nabawił się urazu stawu skokowego, podczas treningu przed spotkaniem Pucharu Polski z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Wówczas jego brak nie był jeszcze tak odczuwalny, bowiem mierzyli się z niżej notowanym rywalem. Jak będzie teraz? Pewne jest tylko to, że rundę rewanżową PlusLigi katowicka „Gieksa” została zmuszona rozpocząć z jednym rozgrywającym – Micahem Ma’a.

Interesujące jest to, że oba zespoły mierzyły się ze sobą do tej pory jedenastokrotnie. Aż w siedmiu z nich wygrywali Katowiczanie. Jednak, co ciekawsze, zwłaszcza dla mojego typu, to fakt, że w ostatnich dziesięciu meczach osiem razy, a w siedmiu ostatnich z rzędu potrzebne były więcej niż trzy sety do tego, by wyłonić zwycięzcę. Stąd też taki mój typ, na który bukmacherzy BETFAN przygotowali wycenę na poziomie 1.46. Jeśli ktoś chciałby bardziej zaryzykować, proponuję rozważyć oznaczenie tego, kto ostatecznie zwycięży w tym starciu. Kurs na Trefl jest na poziomie 1.35, a na „Gieksę” na 3.10, ale patrząc na historię ich starć i dyspozycję obu zespołów, nie skreślałbym z miejsca gości tego pojedynku. A jaki będzie Twój typ? Jeśli przed postawieniem, chciałbyś poczytać więcej moich tekstów, by sprawdzić me typowanie, serdecznie zapraszam Cię do zerknięcia: TUTAJ. Do tego kupon możesz obstawić z naszym kodem promocyjnym, dzięki czemu otrzymasz pewne profity. Jakie? Informacje znajdziesz w tym: linku.

Betfan
1.46
W tym meczu rozegrane zostaną więcej niż 3.5 sety

Propozycja kuponu:

fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze