Raw Air 2023 – loty w Vikersund: typy i zapowiedź | 19.03.2023

Typy na skoki w Vikersund

Raw Air 2023: typy na skoki w Vikersund. Przed nami ostatni konkurs w norweskim cyklu, który wyłoni najlepszego zawodnika tych zawodów. W najlepszym położeniu znajduje się reprezentant gospodarzy – H.E. Granerud, który nad drugim Stefanem Kraftem ma blisko 30 punktów przewagi. A czego można spodziewać się po niedzielnym konkursie i jak spiszą się nasi reprezentanci? Poniżej znajdziesz analizę dwóch par skoczków na nadchodzące loty i jeśli chciałbyś się z nią zapoznać, to zachęcam do lektury!

Ryoyu Kobayashi vs Andreas Wellinger

W pierwszej parze, którą zestawiłem zmierzy się Japończyk – Ryoyu Kobayashi oraz Niemiec – Andreas Wellinger. Obaj skoczkowie radzą sobie w ostatnim czasie bardzo dobrze i zajmują czołowe miejsca w konkursach. Jak będzie podczas ostatnich lotów w norweskim Raw Air 2023?

Kobayashi po kiepskim początku sezon w końcu wskoczył na odpowiednie tory i zaczął przypominać siebie z poprzedniego roku. Aktualnie plasuje się na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, z dorobkiem 889 punktów na koncie. Lepsze skoki pojawiły się u zawodnika z Japonii na skoczni w jego ojczystym kraju, gdzie w Sapporo wygrał swój pierwszy konkurs w tym sezonie, a następnie podium zgarnął jeszcze w czterech innych konkursach. Podczas mistrzostw świata w Planicy zdobył srebro na dużej skoczni, co z pewnością należy zaliczyć jako bardzo duży sukces. Jeśli natomiast chodzi o Raw Air, to Japończyk zajmuje przed ostatnimi trzema skokami 6. lokatę, która wydaje się niezagrożona, bowiem nad 6. Timi Zajcem ma ponad 50 punktów przewagi. Jedynie Kobayashi może poprawić swoją lokatę, bo do Daniel Tschofeniga traci jedynie 5 punktów. Jak zatem spisze się podczas niedzielnych lotów w Vikersund?

Wellinger w tym sezonie skacze bardzo podobnie do swojego najbliższego rywala. Mianowicie od początku roku miał spore problemy z formą, ale im dalej w sezon, tym idzie mu lepiej. Dzięki temu jego aktualna pozycja w generalce to 7. miejsce z dorobkiem 842 punktów. Niemiec cztery razy w tym roku stawał na podium, co miało miejsce podczas konkursów w Lake Placid, Rasnovie oraz w najważniejszym – na normalnej skoczni w Planicy podczas mistrzostw świata, gdzie zdobył srebro. W Raw Air 2023 szło mu nieźle do pierwszego konkursu w Lillehammer gdzie nie przeszedł kwalifikacji, co od razu zamknęło mu drogę do dobrego miejsca w norweskim cyklu. Aktualnie zajmuje w nim 22. miejsce i nie ma już szans znacząco poprawić tej lokaty. W Vikersund idzie mu jednak stosunkowo dobrze. Jak poradzi sobie w niedzielę?

STS bonus do 100 PLN

Co obstawiać?

Kto z pary Kobayashi – Wellinger ma większe szanse na zajęcie lepszego miejsca w nadchodzącym konkursie? Podczas sobotnich zawodów lepszy był Japończyk, który zajął ostatecznie 4. pozycję po skokach na odległość 218.5 oraz 212 metrów. Niemiec natomiast zakończył konkurs na 12. miejscu, choć w pierwszym skoku odleciał aż na 232.5 metrów, to w drugim skoku tylko 193.5 mocno zrzuciło go poza pierwszą dziesiątkę. Biorąc więc pod uwagę ostatnie zawody, ale też formę i równe, ale zarazem dalekie skakanie, to wydaje się, że Kobayashi powinien potwierdzić też to w niedzielę i zająć wyższą lokatę niż Wellinger.

Natomiast jeżeli chciałbyś obstawić te zawody, ale nie masz jeszcze konta u bukmachera, to warto rozważyć STS. Posiada on świetną ofertę na skoki narciarskie, ale także inne bardziej lub mniej popularne dyscypliny. Wystarczy, że założysz konto z linku https://zagranie.com/goto/sts/, a będziesz miał dostęp także do bonusów powitalnych o łącznej wartości nawet 1660 PLN. Jedyne co musisz zrobić, to podczas rejestracji wpisać kod promocyjny STS, dzięki któremu otrzymasz dostęp do specjalnej oferty na start, w skład której wchodzi między innymi zakład bez ryzyka do 100 PLN

Kobayashi będzie lepszy od Wellingera
Kurs: 1.80
Zagraj!

Daniel Tschofenig vs Robert Johansson

Druga para to pojedynek austriacko – norweski pomiędzy zawodnikami nie będącymi w tym sezonie kluczowymi postaciami. Mimo to podczas Raw Air 2023 radzą sobie oni naprawdę solidnie i z tego też względu przyjrzałem się im nieco bliżej. Który z pary Tschofenig – Johansson ma szanse na lepszą pozycję w niedzielnym konkursie w Vikersund?

Tschofenig poza początkiem sezonu, który miał stosunkowo niemrawy, zaczął z konkursu na konkurs czuć się pewnie i dalej skakać. A to zaowocowało oczywiście lepszymi pozycjami w poszczególnych konkursach i dobrej pozycji w Pucharze Świata. Na ten moment Austriak zajmuje 9. miejsce w generalce z dorobkiem 721 punktów. Podczas mistrzostw świata w Planicy został brązowym medalistom konkursu drużynowego, a w Raw Air jego forma jeszcze mocniej wystrzeliła bowiem od drugiego konkursu w Oslo plasuje się w czołowej piątce każdych zawodów. Dzięki temu też jest na 5. miejscu w klasyfikacji norweskiego cyklu, co – jeśli utrzyma tę pozycję – będzie bardzo dobrym rezultatem. Czy zatem potwierdzi swoją formę w niedzielnych zawodach?

Johansson natomiast w tym sezonie nie jest znaczącą postacią, bowiem w większości konkursów zajmował miejsca pod koniec drugiej bądź na początku trzeciej dziesiątki. To też przełożyło się na jego dorobek punktowy i miejsce w tabeli klasyfikacji generalnej. Jego dorobek w sezonie 2022/2023. wynosi jedynie 306 punktów, co daje mu 21. pozycję. Johansson od konkursu w Willingen miał przerwę od zawodów Pucharu Świata, żeby przygotować się lepiej do Raw Air 2023, ale tak szczerze – nic to nie dało. Podczas pierwszych zawodów w Oslo nie przeszedł kwalifikacji, a następnie był 23, 17 oraz 33. W sobotnim konkursie w Vikersund zajął najwyższe jak dotąd – 9. miejsce, ale jak wiadomo, Norweg słynie z dalekich lotów. A czy ma szanse powalczyć z rozpędzonym Austriakiem?

Co obstawiać?

Na którego ze skoczków z pary Daniel Tschofenig – Robert Johansson stawiać? Kursy bukmacherskie tylko potwierdzają, że to Austriak jest murowanym faworytem tej pary. Skacze przede wszystkim daleko i oddaje najczęściej dwa równe skoki, dzięki czemu plasuje się w czołówkach ostatnich konkursów. W sobotę Tschofenig był 3., a Johansson 9. więc to również pokazuje, że nawet w lotach na mamucie austriacki zawodnik sobie radzi. Biorąc więc pod uwagę formę, miejsce w tabeli czy pozycję w ostatnich zawodach, bez niespodzianek, zdecyduję się na to, że wyżej w tabeli będzie Austriak.

Tschofenig będzie lepszy od Johanssona
Kurs: 1.42
Zagraj!
Kupon na skoki w Vikersund
  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze