Fot. Tadeusz Mieczyński

Konkursy Pucharu Świata w Zakopanem, to święto polskich skoków narciarskich. Wielka Krokiew to historia wielkich sukcesów naszych reprezentantów. Skoki w Zakopanem dla wielu zawodników są najmilej wspominanym wydarzeniem w sezonie. W tym roku atmosfera będzie jednak inna, bo przez obostrzenia sanitarne zabraknie kibiców pod skocznią. To nie powinno przeszkodzić w zorganizowaniu emocjonujących konkursów. Już niebawem najlepsi skoczkowie świata zawitają do Zakopanego. Sprawdź, jakie zakłady można obstawiać oraz poznaj nasze typy i kursy bukmacherskie.

Puchar Świata Zakopane 2021: zakłady, typy i kursy bukmacherskie

W najbliższy weekend odbędą się dwa konkursy na Wielkiej Krokwi. Pierwszego dnia zostanie przeprowadzona rywalizacja drużynowa, a kolejnego – konkurs indywidualny. Polscy kibice skoków narciarskich ostrzą sobie apetyty na zawody w Zakopanem licząc, że „Biało-Czerwoni” potwierdzą wysoką formę.

Terminarz zawodów:

 • 16.01.2021 (sobota): drużynowy konkurs
 • 17.01.2021 (niedziela): indywidualny konkurs

Skakanie w Zakopanem rozpocznie się już w piątek, kiedy to dojdzie do kwalifikacji do niedzielnego konkursu. W sobotę rywalizacja rozpocznie się o 16:15, z kolei w niedzielę o 16:00. Oba konkursy zostaną przeprowadzone przy sztucznym świetle.

Szukasz typów i analiz na skoki narciarskie? Wszystkie aktualne zapowiedzi znajdziesz w tym miejscu: https://zagranie.com/typy-skoki-narciarskie/.

Zapowiedź i kursy bukmacherskie na Puchar Świata Zakopane 2021

Ostatnie tygodnie w skokach narciarskich upływają pod znakiem dominacji polskich skoczków. Turniej Czterech Skoczni zwyciężył Kamil Stoch, który wygrał na obu skoczniach austriackich w Innsbrucku i Bischofshofen. Wcześniej w Garmisch-Partenkirchen triumfował Dawid Kubacki, który ostatecznie TCS zakończył na trzecim miejscu. Dobrze prezentowali się też pozostali nasi reprezentanci m.in. Piotr Żyła.

Stoch eksplodował z formą, a świetną dyspozycję potwierdził kilka dni po wygraniu Turnieju Czterech Skoczni. W Titisee-Neustadt zwyciężył po raz kolejny, tym samym przesunął się w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na trzecie miejsce. Przed Polakiem znajdują się tylko Halvor E. Granerud i Markus Eisenbichler.

Klasyfikacja Pucharu Świata przed konkursami w Zakopanem:

 1. Halvor Egner Granerud – 948 punktów
 2. Markus Eisenbichler – 648 pkt
 3. Kamil Stoch – 622 pkt
 4. Dawid Kubacki – 473 pkt
 5. Piotr Żyła – 469 pkt
 6. Karl Geiger – 391 pkt
 7. Anže Lanišek – 388 pkt
 8. Robert Johansson – 375 pkt
 9. Marius Lindvik – 337 pkt
 10. Yukiya Satō – 326 pkt

W zakładach bukmacherskich STS w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwięcej szans na wygraną daje Halvorowi Egnerowi Granerudowi. Norweg słabiej zaprezentował się w Turnieju Czterech Skoczni, ale podczas ostatniego weekendu wrócił do dalekiego skakania. Dość powiedzieć, że w sobotę zajął drugie miejsce, a w niedzielę zwyciężył. Forma Granerud wciąż jest wysoka i wydaje się być stabilna. Zdaniem bukmachera STS jego największym rywalem w drodze do Kryształowej Kuli jest Kamil Stoch.

Jeśli zastanawiasz się czy STS to dobry bukmacher, to sprawdź opinie na jego temat: https://zagranie.com/sts-opinie/.

Kto wygra Puchar Świata 2020/21 (kursy STS):

 • Halvor Egner Granerud – 1.60
 • Kamil Stoch – 3.50

Po konkursie w Zakopanem może wiele się zmienić. To w końcu dom Kamila Stocha. Nasz skoczek zna Wielką Krokiew, jak nikt inny w stawce. Stoch zwyciężał indywidualnie aż pięciokrotnie Puchar Świata w Zakopanem. Ostatni raz wygrywał przed rokiem zostawiając za swoimi plecami Stefana Krafta i Dawida Kubackiego.

W sobotę w Zakopanem odbędzie się też kolejny konkurs w ramach Pucharu Narodów. Do tej pory drużynowo najlepiej spisuje się polska reprezentacja, która przewodzi w zestawieniu. Nasza drużyna narodowa wyprzedza Norwegów, Niemców, Austriaków i Słoweńców. Patrząc na dyspozycję poszczególnych skoczków, to „Biało-Czerwoni” są zdecydowanym faworytem konkursu drużynowego w Zakopanem. STS typuje, że Polska wygra klasyfikację Pucharu Narodów za cały sezon 2020/21.

Kto wygra Puchar Narodów 2020/21 (kursy STS):

 • Polska – 2.00
 • Norwegia – 2.25
 • Niemcy – 6.75
 • Austria – 18.00
 • Japonia – 50.00

W STS możesz robić typy na Puchar Świata w Zakopanem za pieniądze odebrane z bonusu powitalnego. Jeśli nie masz konta u tego bukmacher, to zarejestruj się wpisując kod promocyjny: ZAGRANIE. W zamian za niego odbierze bonus freebet 30 PLN, zakład bez ryzyka 230 PLN i bonus 100% do 1200 PLN.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 1200 zł od depozytu
+ 0 230 zł bez ryzyka + 25 30 zł freebet

standardowa oferta to 1200 zł, a z naszym kodem: 1500 zł!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 1200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 230 zł
FREEBET: 30 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Więcej o bonusach STS znajdziesz tutaj: https://zagranie.com/sts-bonus-powitalny-zasady-i-jak-wykorzystac/.

Puchar Świata Zakopane 2021: zakłady bukmacherskie

Puchar Świata w Zakopanem można obstawiać u legalnych bukmacherów w Polsce. Bogatą ofertę na skoki narciarskie ma STS i Fortuna. Ta druga firma jest oficjalnym sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego, w tym reprezentacji skoczków.

STS w ofercie na konkursy w Zakopane udostępnia typy na zwycięzcę zawodów indywidualnych. W tym kontekście jest dwóch zdecydowanych faworytów, to Halvor Egner Granerud i Kamil Stoch. Dodatkowe zakłady na skoki to H2H, czyli kompilacja w pary, a następnie wskazanie, który skoczek zajmie lepsze miejsce. W zakładach STS na konkurs w Zakopanem znajdziesz również kursy na miejsca, jakie zajmie konkretny zawodnik np. Kamil Stoch miejsca 1-2.

Oferta kursowa u polskich bukmacherów na konkretne zawody zazwyczaj pojawia się 2-3 dni przed konkursem. Jak już wcześniej wspomnieliśmy dobrym wyborem do obstawiania skoków jest również bukmacher Fortuna. To operator posiadający zbliżoną ilość zakładów i rynków, co STS. W zakładach Fortuny można też liczyć na okazjonalne bonusy z okazji skoków narciarskich.

W naszym poradnikowym tekście wyjaśniamy: gdzie obstawiać skoki narciarskie?

Typy na Puchar Świata 2021 w Zakopanem

Kamil Stoch jest w gazie, a skoki mają to do siebie, że jak ktoś jest w formie, to odlatuje rywalom. Tak polski skoczek odleciał w Turnieju Czterech Skoczni. Dla Kamila Stocha skocznia w Zakopanem to ulubiony obiekt. Jesli Stoch wygra w niedzielę, to będzie samodzielnym liderem klasyfikacji zwycięstw w Zakopanem. Na chwilę obecną dzierży pierwsze miejsce z Gregorem Schlierenzauerem.

Stoch wygrywał w Zakopanem nawet jeśli nie był w najwyższej formie, co pokazuje, że Wielka Krokiew po prostu mu leży. Halvor Egner Granerud jest w równie świetnej dyspozycji, ale liczymy na doświadczenie Stocha. Zna on każde miejsce na tej skoczni, więc powinien czuć się wyjątkowo komfortowo. To samo dotyczy innych naszych zawodników. Typujemy, że Dawid Kubacki również może być wysoko co najmniej w TOP 5.

Przechodząc do konkretów. Obstawiamy w STS zakład na to, że Kamil Stoch wygra niedzielny konkurs. Jednak to nie koniec. Na sobotę stawiamy typ, że Polska zwycięży w konkursie drużynowym. Nie jest tak, że patrzymy przez różowe okulary, ale obserwując ostatnie konkursy polscy zawodnicy skaczą najrówniej i są w najwyższej formie. To powinno im pozwolić zwyciężyć i umocnić się na pozycji lidera klasyfikacji Pucharu Narodów.

Gdzie oglądać skoki w Zakopanem „na żywo”?

Nie ma możliwości wybrania się pod Wielką Krokiew, więc zostaje transmisja „na żywo” z konkursu skoków w Zakopanem. Tradycyjnie zawody Pucharu Świata będzie pokazywane przez stację TVP 1. Dodatkowym kanałem, na którym obejrzymy konkurs Pucharu Świata, to TVP Sport i Eurosport.

Kiedy odbędą się konkursy Pucharu Świata w Zakopanem?

Konkursy główne w skokach narciarskich zostały zaplanowane na 16-17 styczeń 2021.

Gdzie można obstawiać skoki w Zakopanem?

Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie w Zakopanem przyjmują STS i Fortuna.

Gdzie znajdę typy na skoki w Pucharze Świata 2020/21?

Aktualne typy i analizy na skoki narciarskie pojawiają się w serwisie Zagranie i grupie typerskiej na Facebooku.