This is the end. Kończymy sezon 2021/2022 w skokach narciarskich. Ostatniego dnia rywalizacji na Letalnicy obejrzymy konkurs indywidualny oraz dowiemy się kto ostatecznie zdobędzie Kryształową Kulę. Zapraszam więc na ostatnią analizę w tej edycji Pucharu Świata. Jedziemy!

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 40 zł Pewne ZBR

standardowa oferta to 1500 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1600 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
PEWNE ZBR: 40 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Timi Zajc vs Peter Prevc: typy i kursy bukmacherskie (27.03.2022)

Słoweńcy całkowicie dominują rywalizację w Planicy zatem przyjrzymy się parze złożonej z dwóch zawodników z kraju gospodarza. Końcówka sezonu zdecydowanie należy do Timiego Zajca. 21-letni skoczek znakomicie czuje się na skoczniach mamucich, a więc nie mogą dziwić jego miejsca w czołówce. Na Mistrzostwach Świata w Lotach w Vikersund zdobył indywidualnie srebrny medal oraz złoty w drużynie. Tydzień później w Oberstdorfie był trzeci i pierwszy. Na podium Zajc kończył w tym sezonie jeszcze jeden konkurs. Było to trzecie miejsce Engelbergu. Przyjrzyjmy się zatem dokładnie jak radził sobie w ostatnich dniach na Letalnicy. W czwartkowym treningu Słoweniec uplasował się na drugim miejscu lądując na 229 metrze. W serii kwalifikacyjnej ponownie był drugi. Tym razem poszybował na 235,5 metra. W serii próbnej przed piątkowym konkursem był pierwszy. Osiągnął to dzięki skokowi na odległość 234 metrów. W samych zawodach było nieco gorzej – czwarte miejsce po skokach na 228 i 224 metry. Wczoraj w konkursie drużynowym indywidualnie uplasował się na drugim miejscu. Lądował on na 240,5 i 241 metrów.

Jego dzisiejszym rywalem będzie Peter Prevc. Najstarszy z braci Prevców po kilku sezonach posuchy w końcu zaczyna skakać nieco lepiej. W piątek osiągnął swoje pierwsze podium w tym sezonie. Był drugi. Wcześniej czterokrotnie meldował się w pierwszej dziesiątce zawodów. Miało to miejsce w Ruce (szóste miejsce), Titisee-Neustadt (ósme miejsce), Lahti (ósme miejsce) i Oberstdorfie (ósme miejsce). Do tego należy dołożyć czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata w Lotach w Vikersund. Prześledźmy skoki Petera w Planicy. W czwartkowym treningu doświadczony Słoweniec uplasował się na trzecim miejscu po skoku na 226 metrów. W serii kwalifikacyjnej był szósty po locie na 230,5 metra. Seria próbna przed piątkowym konkursem ponownie przyniosła trzecie miejsce. Tym razem po skoku na 232 metry. W zawodach poprawił się o jedną pozycję – zajął drugie miejsce skacząc 226 i 237 metrów. We wczorajszym konkursie drużynowym zajął indywidualnie czwarte miejsce. Oddał skoki na 226 i 236 metrów.

Co obstawiać?

Obaj słoweńscy skoczkowie prezentują wspaniały poziom, jednak to jeden z nich się wyraźnie wyróżnia. Jest to oczywiście Timi Zajc. 21-latek lata niesamowicie daleko, kilka metrów dalej od swoich rywali. Często traci punkty na słabszym lądowaniu, jednak jak pokazują wyniki analizowanych serii – rzadko wypada poza pierwszą dwójkę. Peter Prevc również jest w gazie, jednak moim zdaniem nie posiada tego błysku co Zajc. W związku z tym to właśnie na młodszego ze Słoweńców dzisiaj postawię. Kurs na jego zwycięstwo w tej parze wynosi 1.62.

Piotr Żyła vs Michael Hayboeck: typy i kursy bukmacherskie (27.03.2022)

Na sam koniec należy się para z udziałem Polaka. Piotrek zajmuje obecnie 13. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co daje mu miano najlepszego polskiego zawodnika tego sezonu. Zgromadził on do tej pory na swoim koncie 458 oczek. W przypadku Wiewióra lepszym okazała się być końcówka sezonu niż jego początek. Żyła dwukrotnie stawał na podium zawodów i miało to miejsce w ostatnim czasie. Najpierw był trzeci w Lahti, a następnie drugi w Oberstdorfie. Konkursy w pierwszej dziesiątce kończył jeszcze w Oberstdorfie (piąte miejsce), Bischofshofen (siódme miejsce) i Lillehammer (ósme miejsce). Co Piotrek pokazał w Planicy? Czwartkowy trening zdecydowanie nie należał do niego. Polak poszybował na 208,5 metra i był 24. Podobnie było w kwalifikacjach, gdzie zajął 25. miejsce po skoku na 221,5 metra. Zdecydowanie lepiej było w serii próbnej przed piątkowym konkursem. Tę Żyła zakończył na 10. miejscu skacząc 216,5 metra. Same zawody Polak zakończył na 18. miejscu oddając skoki na 218 i 226 metrów. Zdecydowanie najlepszy wynik osiągnął w drużynówce, gdzie indywidualnie zajął ósme miejsce. Osiągnął to dzięki skokom na 217 i 232,5 metra. Co na to Austriak?

Michael Hayboeck nie miał zbyt wielu okazji do pokazania się w tym sezonie. Kadra austriacka jest tak najeżona gwiazdami, że dla 31-letniego skoczka nie znalazło się w niej miejsca. Michael wystąpił jedynie podczas Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen, gdzie zajął dziewiąte i 22. miejsce oraz w Zakopanem, gdzie zakończył zmagania na 35. lokacie. Powrócił na Mistrzostwa Świata w Lotach w Vikersund, które zakończył na siódmym miejscu. Potem było 11. i 16. miejsce w Oberstdorfie. Jak było w Planicy? Czwartkowy trening zakończył na 10. miejscu po skoku na 218 metrów. W serii kwalifikacyjnej był 23. dzięki próbie na 215,5 metra. Serię próbną przed piątkowymi zawodami zakończył na siódmym miejscu. Zapracował na to skokiem na 233,5 metra. Sam konkurs zakończył na 17. miejscu dzięki próbom oddanym na 220 i 230,5 metra. Konkurs drużynowy zakończył indywidualnie na dziewiątym miejscu. Pozwoliły na to skoki na 216 i 231,5 metra.

Co obstawiać?

Moim zdaniem faworytem w tej parze jest Piotr Żyła. Hayboeck jest znakomitym lotnikiem, jednak nie zawsze spełnia pokładane w nim nadzieje. Piotrek być może skacze krócej w treningach, ale potrafi zebrać się na konkursy. Myślę, że znaczenie może mieć tutaj również chęć dobrego zaprezentowania się z powodu zamieszania z Michalem Dolezalem. Czuję, że Piotrek pokaże dzisiaj, na co go stać. Kurs na zwycięstwo Polaka w tej parze wynosi 1.67. Zachęcam do skorzystania z kodu promocyjnego od STS, a teraz stawiamy kupon i liczymy na zyski. Powodzenia!

Fot. Vid Ponikvar / Sportida / PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze