W ramach 1/16 Pucharu Polski na Stadionie Miejskim w Gdyni zmierzą się miejscowa Arka oraz Śląsk Wrocław. Początek sezonu jest dla gospodarzy istnym maratonem – w przeciągu ostatnich dwóch tygodni piłkarze Leszka Ojrzyńskiego rozegrali aż 4 spotkania. Rywalizacja ze Śląskiem będzie dla nich 5 meczem w ciągu 15 dni. Czy podopieczni Jana Urbana wykorzystają ten fakt i wyrzucą obrońców Pucharu Polski za burtę turnieju?

Arka wciąż leczy kaca po Midtjylland

Porażka w dramatycznych okolicznościach z duńskimi rywalami z pewnością przygnębiła Arkowców. W meczu z Koroną Kielce gracze z Gdyni zaprezentowali się bardzo kiepsko, remisując 0-0 po nudnym widowisku. Warto dodać, że Arka oddała w tym meczu tylko jeden celny strzał na bramkę rywali, co najlepiej podsumowuje jej ofensywne dokonania. Nie warto jednak przeceniać wagi tamtego spotkania, gdyż trener Leszek Ojrzyński postanowił dać odpocząć w nim większości zawodników, którzy zagrali z Midtjylland – w obydwu meczach od pierwszej minuty wystąpili tylko Steinbors, Warcholak, Marcjanik, Kun i Piesio, który zresztą skrócił swój występ, wylatując z boiska za drugą żółtą kartkę.

Losowanie Pucharu Polski nie okazało się dla gdynian równie szczęśliwe jak rok temu, kiedy Arkowcy w 1/16 finału wpadli na Romnitę Gołdap. Szczęście sprzyjało im również w kolejnych rundach, gdyż na rywala z Ekstraklasy trafili dopiero… w finale rozgrywek! Śląsk nie będzie jednak łatwym przeciwnikiem, a „odkucie się” po ostatnich słabych wynikach wcale nie będzie proste.

Śląsk głodny sukcesu… i nie tylko

Wraz z serią spektakularnych jak na warunki polskiej ligi transferów, we Wrocławiu odżyły marzenia o dołączeniu do czołówki Ekstraklasy. Przybyli do Śląska byli reprezentanci Polski Jakub Kosecki i Marcin Robak czy uważany niegdyś za spory talent Michał Mak – te nazwiska zaostrzyły apetyty kibiców. Początek rozgrywek był wprawdzie dla klubu z Dolnego Śląska zupełnie nieudany (dwie porażki), ale w kolejnych spotkaniach podopieczni Jana Urbana prezentowali się już nieco lepiej, notując zwycięstwo i remis. Optymizmem napawa również sytuacja kontuzjowanych graczy – do treningów wrócili już Djordje Čotra, Jakub Słowik oraz Jakub Kosecki. Z gry wyłączeni pozostają Kamil Dankowski i Adam Kokoszka, którzy zerwali więzadła krzyżowe oraz uskarżający się na lżejsze urazy Sito Riera i Robert Pich.

Najbliższy mecz pokaże również, jaki wpływ wywrą na formę graczy Śląska nowatorskie rozwiązania dietetyczne. Czy złapani na „nocnym kebabie” Michał Mak, Arkadiusz Piech i Michał Chrapek w ogóle otrzymają szansę od trenera Urbana? Gdyby dobrze zaprezentowali się w meczu z Arką, być może stworzyliby poważną alternatywę dla wyliczonej co do grama diety Roberta Lewandowskiego…

Kto wygra?

Obydwie drużyny zostały dość mocno przemeblowane przed bieżącym sezonem, dlatego ich postawa w meczach początkowej fazy rozgrywek jest pewną niewiadomą. W Śląsku Wrocław zmieniło się aż 17 piłkarzy, natomiast w Arce w miejsce 21 graczy, którzy odeszli z klubu pojawiło się 15 nowych twarzy. Wydaje się, że większą jakością piłkarską dysponują

podopieczni Jana Urbana, natomiast wskutek gry co 3 dni gdynianie mogą być pozbawieni swojego największego waloru – przewagi kondycyjnej.

Po wczorajszym pogromie faworytów, dziś czeka nas mecz, w którym zwycięstwo żadnej ze stron nie będzie wielką sensacją Trudno wytypować zwycięzcę, ale można się spodziewać, że w czwartkowym meczu nie padnie zbyt wiele bramek. Warto obstawić zwłaszcza niską liczbę goli, a wiec -2,5 w całym meczu po kursie 1.60 w forBET wydaje się pewne. Warto wziąć też pod uwagę remis do przerwy po kursie 1.95 w forBET, bo takim wynikiem kończyło się aż 8 kolejnych pierwszych połów w meczach Arki Gdynia w tym sezonie.

Bonus aż do 650 PLN tylko dla czytelników Zagranie!
Baner Ekstraklasa

Statystyki:

Zwycięstwa Śląska: 21, remisy: 11, zwycięstwa Arki: 14, bramki: 68:52

  • Arka w ośmiu ostatnich meczach tego sezonu remisowała do przerwy
  • W tym w ostatnich dwóch spotkaniach bezbramkowo
  • Śląsk w trzech meczach na wyjeździe w tym sezonie zdobył tylko jedną bramkę
  • Wrocławianie nie wygrali w tym sezonie na wyjeździe (dwie porażki i remis)
  • Ostatni mecz pomiędzy Arką a Śląskiem odbył się 16. lipca tego roku i zakończył wygraną gdynian 2:0

Autor: Bartosz Goluch

  • Tagi