Czwartek, czyli pierwszy dzień przerwy reprezentacyjnej przynosi nam dziewięć meczów w eliminacjach do Euro 2020. Na potrzeby dzisiejszego kuponu wybrałem i przeanalizowałem dla Was dwa z nich: starcie Armenii z Włochami oraz mecz Rumunii z Hiszpanią. Zapraszam do zapoznania się z dzisiejszą analizą! Miłej lektury!

Pierwszy zakład w ForBET bez ryzyka do 50 PLN + powiększony bonus od depozytu 2050 PLN!

Kod promocyjny: 2100PLN

 

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Armenia vs Włochy

Pierwszym analizowanym dziś przeze mnie meczem będzie odbywająca się o godzinie 18:00 rywalizacja Armenii z Włochami. Będzie to pierwsze spotkanie tych drużyn w bieżących eliminacjach, a ostatnie starcia obu ekip odbyły się w drodze do Mistrzostw Świata w Rosji, wówczas raz wygrali Włosi, raz padł remis. Na papierze zdecydowanym faworytem tego meczu będzie ekipa Roberto Manciniego, która powoli (nawet trochę szybciej niż powoli) wychodzi z wyraźnego kryzysu i widać jest w jej grze wyraźny postęp. Ekipa Armenii natomiast choć nie prezentuje ani widowiskowego, ani nazbyt efektywnego futbolu, potrafiła już w tych eliminacjach zaskoczyć rywali i zapunktować.

Obie reprezentacje do dzisiejszego meczu podejdą będąc „w gazie”. Italia, póki co przechodzi przez eliminacje bardzo gładko, uzyskała komplet dwunastu punktów w czterech meczach  i straciła raptem jednego gola, strzelając ich aż trzynaście. Warto jednak dodać, iż trzy z tych meczów Włosi grali przed własną publicznością. Niemniej dyspozycja Italii od meczów Ligi Narodów notuje wyraźny progres i można się spodziewać, że dzisiejszego dnia nie powinien się on wyhamowywać.

Ormianie natomiast rozpoczęli eliminacje od dwóch porażek, by w dwóch kolejnych potyczkach odnieść zwycięstwa, w tym ostatnie, bardzo niespodziewane z Grecją, w dodatku na wyjeździe. Do meczu z Włochami podejdą, więc będąc na fali wznoszącej. Ostatnie mecze Ormian wyraźnie pokazują, że potrafią oni strzelać bramki i nie należy ich lekceważyć, gdyż jak wspomniałem, przekonali się o tym ostatnio Grecy. Dodatkowo mają w swoich rękach atut własnej publiczności na trybunach.

Moim zdaniem mecz ten będzie stał pod znakiem ciekawego, ofensywnego futbolu. Obie ekipy są w hossie, Włosi po odmłodzeniu kadry grają coraz efektywniej oraz lepiej dla oka a gospodarze raczej nie będą zamierzali się bunkrować i grać na 0-0, gdyż oddanie całkowitej inicjatywy Włochom i tak prawdopodobnie skończyłoby się dlań stratą kilku bramek. Ormianie powinni zagrać bez kompleksów i próbować swoich sił w ofensywie i z kontrataku, tak by dążyć do strzelenia bramki. Nie mają oni wiele do stracenia, ponieważ i tak są skazywani na pożarcie rozpędzonej Italii.

Statystyki:

– Włosi po czterech meczach eliminacyjnych mają komplet punktów

– Trzy ostatnie mecze reprezentacji Włoch kończyły się wynikiem powyżej 2,5 gola

– W czterech na pięć ostatnich spotkań reprezentacji Armenii padały co najmniej 3 bramki

– Ormianie w ostatnich pięciu spotkaniach stracili 7 bramek, a strzelili 9

– Włosi wygrali pięć ostatnich spotkań z rzędu strzelając w nich 14 bramek

– Dwie dotychczasowe potyczki obu zespołów kończyły się wynikami over 2,5 gola oraz BTTS

Co obstawiać?

Sądzę, że w meczu Armenii z Włochami zobaczymy sporo akcji ofensywnych, strzałów oraz bramek. Forma obu zespołów oraz fakt, że strzelały one ostatnio dużo goli może wskazywać, że sędzia tego meczu parę razy wskaże ręką na środek boiska. Za rozsądny uważam kurs 1,64 na typ over 2,5 gola w tym spotkaniu, więc proponuję na ten mecz właśnie takie zagranie.

Typ: Powyżej 2,5 gola w meczu

Kurs: 1,64

 

Rumunia vs Hiszpania

Drugim proponowanym przeze mnie meczem będzie rozgrywany w Bukareszcie pojedynek Rumunii z Hiszpanią. Będzie to pierwsza od Euro 1996 batalia o stawkę pomiędzy tymi drużynami, ponieważ jedyne dwa mecze rozgrywane między nimi w XXI wieku były pojedynkami towarzyskimi. Hiszpanie próbują odbudować swoją dyspozycję po słabych dla nich Mistrzostwach Świata, z których odpadli w 1/8 finału. Awans na Euro 2020 jest dla tej drużyny koniecznością, dlatego do dzisiejszego spotkania podejdą z pozycji faworyta. Na pierwszy rzut oka widać już, kto ma jakie cele i kto jest underdogiem tego pojedynku.

Reprezentanci Rumunii rozpoczęli bieżące eliminacje od wyjazdowej porażki ze Szwecją 1-2. W kolejnych trzech meczach notowali już punkty, jednak ich przeciwnikami nie były ekipy o zbyt dużych możliwościach i potencjale, ponieważ były to zwycięstwa z Wyspami Owczymi i Maltą oraz wyjazdowy remis z Norwegią. Po czterech spotkaniach ekipa Cosmina Contry ma zatem 7 oczek i jedynie z uwagi na porażkę ze Szwecją, pomimo takiej samej ilości punktów znajduje się za nią, zajmując trzecie miejsce w grupie. Rumunów cechuje duża liczba strzelanych bramek, którą zapewniają im dwa dotąd bardzo mocne punkty w ataku: Claudiu Keseru z Łudogorca Razgrad i grający w Reading George Puscas.  Często też jednak je tracą, co nie jest dobrym prognostykiem przed meczem z Hiszpanią, zważywszy na fakt, że dotychczasowi rywale Rumunii nie byli ekipami z najwyższej półki.

Ścieżka ekipy Hiszpanii jest podobna do tej, którą prezentują opisywani przeze mnie powyżej Włosi. Hiszpanie po znakomitym okresie zaczęli notować regres, nie tak wyraźny jak Italia, ale zauważalny. Po nieudanych Mistrzostwach Świata i średnio udanej Lidze Narodów widać jest, że La Furia Roja powoli się rozpędza. Na początku eliminacji odnieśli delikatne zwycięstwo 2-1 z Norwegią (pomimo ogromnej przewagi przez całe spotkanie), potem ograli Maltę 2-0 i dali Wyspom Owczym wbić sobie gola, strzelając ich jednak cztery. Ostatnie spotkanie Hiszpanów to jednak prawdziwy koncert ich dobrej gry i próbka tego, do czego przez tyle lat nas przyzwyczaili. Zwycięstwo w stosunku 3-0 ze Szwecją było bezdyskusyjne i w bardzo dobrym stylu. Do dzisiejszego meczu Hiszpania podejdzie, więc będąc „on fire”. Zakochani zarówno w futbolu, jak i w swojej reprezentacji hiszpańscy kibice oczekują dziś od swoich piłkarzy wyłącznie jednego: zwycięstwa.

Faworytem dzisiejszego spotkania będą Hiszpanie. Są oni na fali wznoszącej, grają ostatnio bardzo efektywnie i tracą mało bramek. Rumuni natomiast pomimo że dużo strzelają, to sporo też tracą, a nie grali przecież z rywalami z europejskiego topu, jaką bez wątpienia jest Hiszpania. Przed Rumunami bardzo trudne spotkanie. Hiszpanie natomiast muszą pamiętać o atutach Rumunii, jakim bez wątpienia jest ich bramkostrzelność. Pomimo wzrastającej formy nie wolno im zlekceważyć rywala, tym bardziej, że gra będzie toczyła się na stadionie w Bukareszcie.

Statystyki:

– Reprezentacja Hiszpanii zwyciężyła wszystkie cztery dotychczasowe spotkania eliminacyjne

– Rumuni w czterech meczach bieżących eliminacji zanotowali dwa zwycięstwa, remis i porażkę

– Podopieczni trenera Cosmina Contry w ostatnich pięciu meczach strzelili 12 bramek

– W pięciu ostatnich potyczkach Hiszpanie tylko dwa razy wyciągali piłkę z siatki

– Ostatnie dwa mecze pomiędzy tymi zespołami (w 2006 i 2016 roku) kończyły się odpowiednio zwycięstwem Rumunii i remisem, oba mecze były jednak spotkaniami towarzyskimi

– W trzech na pięć ostatnich meczów Rumuni co najmniej raz tracili bramkę

– Keseru i Puscas strzelili 8 z 11 bramek dla Rumunii w bieżących eliminacjach.

– La Furia Roja w pięciu ostatnich meczach jedynie dwa razy zmuszeni byli wznawiać grę od środka po utracie gola

Co obstawiać?

Rumunia pomimo swoich atutów będzie miała przed sobą bardzo trudny mecz, Hiszpania jest na wyraźnej fali wznoszącej, ma dużo lepiej wyszkolonych zawodników, którzy grają na co dzień w  o wiele lepszych klubach. Problemem gospodarzy jest też niska częstotliwość gry w klubach graczy ich reprezentacji. Hiszpanie są coraz bardziej ze sobą zgrani, dlatego uważam, że odniosą dziś zwycięstwo. Nie będzie to dla nich spacerek, jednak uważam, że stać ich na uzyskanie trzech punktów i w rezultacie kompletu zwycięstw z każdym z grupowych rywali.

Typ: Hiszpania wygra mecz

Kurs: 1,46

W zakładce typy dnia możecie się dziś spodziewać jeszcze zapowiedzi z koszykarskich parkietów!

typy dnia

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!