Projekt sprawi niespodziankę w meczu z AZS-em Olsztyn? Gramy o 231 PLN

PlusLiga, 10 kolejka, 20 listopada

W niedzielne popołudnie, a później wieczór będziemy świadkami dwóch interesujących starć. O ile w pierwszym meczu czekają nas emocje, zacięta rywalizacja i możemy spodziewać się wielu sensacyjnych rozstrzygnięć; o tyle w drugim Jastrzębianie powinni bez trudu rozprawić się z ukraińskim przeciwnikiem. Czy tak się stanie? Czy czeka nas nawet pięciosetowy bój w konfrontacji między zespołem z Olsztyna, a drużyną Projektu? O tym wszystkim postaram się więcej opowiedzieć za chwilę, jednocześnie wspominając o tym, że tym razem kupon związany z siatkarskimi typami stawiam w BETFANIE.

Bonus 200% do 450 zł od 1. depozytu = POTROJENIE wpłaty

AZS Olsztyn vs Projekt Warszawa: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (20.11.2022 r.)

Mówimy o rywalizacji drużyn, które są sąsiadami w ligowej tabeli. Warszawski zespół znajduje się na dziesiątym, a olsztyński na jedenastym miejscu. Obie kadry w dziewięciu meczach jak dotychczas zdobyły jedenaście punktów. Jednak to Projekt znajduje się wyżej w tabeli, ponieważ zdobyli o jednego seta więcej. Warte podkreślenia jest również to, że stracili tyle samo partii, czyli osiemnaście. Co jeszcze można powiedzieć o tym spotkaniu? Ano to, że oba zespoły przegrały w ostatnich kolejkach i teraz będą poszukiwać odbudowania się. Gospodarze tego meczu ugrali raptem seta w konfrontacji z Asseco Resovią Rzeszów, a warszawski zespół w takim samym stosunku uległ Jastrzębskiemu Węglowi. Jak jeszcze można by przedstawić te drużyny przed pierwszym gwizdkiem?

Ano w ten sposób, że Olsztynianie złapali dołek, co widać po tym, że przegrali trzy mecze z rzędu. Największe problemy sprawia im zagrywka, a w zasadzie to, by nie tylko zdobywać z niej asy, ale również utrzymywać równy poziom w kąśliwym wprowadzaniu piłki do gry. W ostatnim czasie za często zmieniali jej siłę przez co wybijali się z rytmu i nie byli w stanie później wrócić do tego, co na początku było ich największą bronią. Dla odmiany po warszawskiej stronie siatki głównym problemem jest przyjęcie, a następnie spokojne skonstruowanie akcji. O ile są dobrze w zagrywce i coraz bardziej skuteczni w ataku, czy w grze z kontr, o tyle właśnie zanim dojdą do tego elementu gry, potrzebują stabilizacji przyjęcia. A jak wiemy jest to jeden z fundamentów gry w siatkówkę, więc jeśli tego brakuje, to pojawiają się liczne kłopoty.

Dzisiejszy mecz będzie stanowił odpowiedź również na to, czy swoją dyspozycję ustabilizował Linus Weber. Poza tym ciągle nie wiemy, czy w składzie meczowym znajdzie się jeden z liderów kadry, czyli Igor Grobelny, który wypadł z ostatniego starcia z powodu infekcji. Co jeszcze można powiedzieć, napisać przed meczem drużyn, które mają tyle samo zwycięstw i porażek? O tym za chwilę. Na razie przypomnę, że dzisiejszy kupon gram z BETFAN-em z racji tego, że chcę wykorzystać doskonałe BONUSY jakie przygotowali z myślą o Tobie i o mnie, czyli stawiających zakłady właśnie u nich. Jak po nie sięgnąć? Wystarczy założyć konto u niniejszego bukmachera z wykorzystaniem naszego kodu promocyjnego.

Statystyki przed meczem AZS-u Olsztyn z Projektem Warszawa w 10. kolejce PlusLigi:

 • Dotychczas mieli okazję rywalizować ze sobą aż 48 razy, z czego 27-krotnie lepszymi okazywali się siatkarze z Olsztyna.
 • To oni we wszystkich grach łącznie zdobyli 99 setów, a stracili przy tym 84 partii.
 • Olsztyński zespół zwyciężał u siebie 18 razy, a na wyjeździe był w stanie dokonać tego 9 razy.
 • Kiedy patrzymy na bilanse setów, to w Olsztynie ta różnica wynosi 59 do 37 setów, a kiedy grali w Warszawie już 40 do 47 partii.
 • Ostatni mecz rozegrali między sobą w rundzie zasadniczej sezonu 2021/2022 na wiosnę, kiedy to AZS wygrał do zera.
 • Analizując statystyki z meczu z 28 marca, widzimy, że olsztyński zespół zwyciężał kolejno do: 19, 21 i 20 punktów.
 • W ich ostatnich 10 grach między sobą AZS zwyciężał tylko 3-krotnie, a dokonali tego poza wspomnianym meczem w marcu w 2018 i 2020 roku.
 • Aż 6-krotnie byliśmy świadkami czterosetowych meczów i 2-krotnie kończących się po trzech i pięciu odsłonach.
 • Kiedy patrzymy na ostatnie ich 5 gier, to widzimy, że AZS ma następujący wynik: P – P – P – W – W, a Projekt: P – P – W – W – W.
 • Z kolei odnośnie do ilości zdobytych punktów, to Projekt ma ich na koncie 756, a straconych 765 oczek. Dla odmiany AZS wywalczył 731 punktów, a stracił 755 oczek.
 • Dotychczas warszawski zespół zdobył również 16 setów, a stracili 18 partii. Tyle samo stracili siatkarze AZS-u, z tym, że oni wywalczyli o seta mniej od dzisiejszych rywali.

Mój typ na mecz AZS-u Olsztyn z Projektem Warszawa w 10. kolejce PlusLigi

Spodziewam się meczu walki, w którym oba zespoły będą starały się udowodnić coś zarówno sobie jak i rywalowi. Obie ekipy chcą wrócić na zwycięską ścieżkę. Do tego są bezpośrednimi sąsiadami w ligowej tabeli, ponieważ mają na koncie tyle samo punktów. Obie podobnie radzą sobie w ataku i bloku, a także mają swoje demony, z którymi będą musiały się uporać. Dlatego uważam, że czeka nas niezwykłe widowisko, które na długo zapadnie w pamięci kibiców. Jako, że nie jestem pewien tego, czy mecz zakończy się w czterech, czy w pięciu setach, a też jako, że kurs na to, że spotkanie potrwa dłużej niż trzy partie jest po prostu za niski, to stawiam na coś innego. Mianowicie na to, że na dystansie całego spotkania zdobędą więcej niż 185 punktów, a na ten typ mamy kurs na poziomie 1.88.

Zespoły zdobędą w meczu więcej niż 185 pkt: TAK
Kurs: 1.88
Graj!

Jastrzębski Węgiel vs Barkom – Każany Lwów: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (20.11.2022 r.)

Czas przejść do drugiej już o wiele bardziej spokojnie zapowiadającego się spotkania. Mówię tak, gdyż w tym spotkaniu dojdzie do starcia między niepokonanymi w tym sezonie gospodarzami, którzy stracili raptem trzy sety w dziewięciu grach, a ukraińską drużyną, która za wszelką cenę walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. O ile Jastrzębianie przewodzą w tabeli, o tyle ich dzisiejsi rywale znajdują się dopiero na dwunastej pozycji na szesnaście ekip biorących udział w tegorocznym sezonie i mają na koncie raptem dwa zwycięstwa. Prawdą jest, że Barkom imponuje formą w ostatnim czasie, ponieważ najpierw po tie – breaku ograli PGE Skrę Bełchatów, później do zera Cerrad Eneę Czarnych Radom. W ostatniej kolejce dopiero po piątym secie ulegli ZAKSIE Kędzierzyn – Koźle.

O ile pierwsza dwa zespoły były na ich poziomie, ponieważ i Bełchatowianie, i radomscy siatkarze są jednymi z większych rozczarowań tego zespołu, tak należy najbardziej docenić sytuację z trzeciego meczu. Prawdą jest to, że ZAKSA przeżywa chwilowy kryzys, natomiast stale pamiętajmy o tym jakiej klasy jest to drużyna i jak wiele sobą reprezentują i jak wiele byli w stanie osiągnąć w ostatnim czasie. Jednak dziś przyjdzie im się zmierzyć z kimś, kto jest na teraz o co najmniej kilka poziomów wyżej od Kędzierzynian. Jastrzębie mają najszerszą i najlepszą ławkę rezerwowych a pierwszy skład to prawdziwy gwiazdozbiór. Jeśli jednak mielibyśmy kogoś szczególnie wyróżnić, to z pewnością Stephena Boyera, który imponuje dyspozycją. Do tego dochodzi świetna, wręcz kapitalna gra skrzydłowych.

Jedyne co jeszcze mogą poprawić gracze Marcelo Mendeza to gra środkiem. Dzisiejszy mecz stanowi idealną okazję do tego, by skupić się na przećwiczeniu właśnie tego fragmentu gry. Jak jeszcze można by porównać ze sobą te drużyny? Ano to, że dla Jastrzębian nie ma znaczenia, czy grają z kimś z TOP-u w Polsce, czy w Europie, czy z niżej notowanymi rywalami. Z kwitkami odprawiają kolejnych rywali takich jak np. w Lidze Mistrzów: francuskie Montpellier, czy Vojvodinę Nowy Sad. Poza tym kiedy mierzyli się z Projektem Warszawa, to również zainkasowali komplet oczek. Nim przedstawię swój typ na ten mecz i statystyczne porównanie, to dodam jeszcze, że przed zagraniem mego kolejnego kuponu warto sprawdzić jak idzie mi typowanie siatkarskich spotkań. Można to zrobić odwiedzając zakładkę pod nazwą – TYPY: Siatkówka.

Statystyki przed meczem Jastrzębskiego Węgla z Barkomem – Każany Lwów w 10. kolejce PlusLigi:

 • Kiedy patrzymy na bilans ich ostatnich pięciu meczów w PlusLidze widzimy, że Jastrzębie ma na koncie same wygrane, a Barkom – Każany już: P – W – W – P – P.
 • Analizując mecze w Polsce i Europie Jastrzębie aż trzy razy wygrało do zera tracąc dopiero w dwóch ostatnich meczach po partii. Dla odmiany Barkom tylko w meczu nie stracił seta, a aż trzykrotnie rywalizowali w tie – breakach.
 • Jak dotychczas Jastrzębski Węgiel zainkasował komplet punktów, ponieważ zdobyli 27 oczek w 9 grach. Dla porównania ukraińska drużyna wywalczyła raptem 9 oczek.
 • Kiedy mówimy o bilansie punktowym we wspomnianych meczów, to gospodarze tego meczu mają ugranych 754 punkty, a straconych 614 oczek. Jest to najmniej zgubionych z całej ligi!
 • Dla porównania Barkom – Każany wywalczył 761 punktów, a stracił aż 840 oczek.
 • Dotychczas Jastrzębie zdobyło 27 partii i straciło raptem 3 odsłony. Dla porównania Barkom – Lwów zwyciężył w 15 odsłonach i ulegał w 23 setach.
 • Większy siatkarski gwiazdozbiór znajdować się będzie po polskiej stronie siatki, nawet jeśli trener Jastrzębia wystawi dziś na parkiet w pełni rezerwowy zespół.

Mój typ na mecz Jastrzębskiego Węgla z Barkomem – Każany Lwów w 10. kolejce PlusLigi

Jako, że zdążyłem już bardziej zaryzykować, tj. pograć po wyższym kursie pierwszy typ, to tym razem stawiam na taki, który służy wyłącznie temu, by podbić wartość kuponu. Mam na myśli to, że obstawiam, że spotkanie zakończy się w trzech setach. Mimo, że Barkom – Każany w ostatnim czasie grał co raz lepiej i zaskakiwał, to jednak pokonywał lub walczył jak równy z równym z zespołami, które były na ich poziomie. A tu mówimy o starciu z najlepszą polską drużyną tego sezonu, która jak dotychczas przechodzi suchą stopą przez sezon. Nawet gdyby wyszli w pełni składem rezerwowym, to i tak Jastrzębianie będą mieli lepszy skład na dosłownie każdej pozycji. Dlatego spodziewam się ekspresowego zwycięstwa w trzech setach autorstwa Jastrzębskiego Węgla. Kurs na to zdarzenie jest ustabilizowany na poziomie 1.40. Stanowi to doskonałą okazję do tego, by podbić kupon do wartości kursu całkowitego na poziomie 2.63.

Liczba setów w meczu mniejsza niż 3.5 seta - TAK
Kurs: 1.40
Graj!

Propozycja kuponu:

2 mecze PlusLigi, BETFAN, siatkówka, typy

fot. Adam Starszyński/PressFocus

Bonus 200% do 450 zł od 1. depozytu = POTROJENIE wpłaty

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze