Profesjonalne typy bukmacherskie – jak odróżnić je od zwykłych analiz, które mogą być pisane przez niedoświadczonych typerów? Na co zwracają uwagę profesjonalne typy i czym się charakteryzują? Sprawdź nasz artykuł i poznaj profesjonalne typy bukmacherskie!

W internecie można znaleźć wiele stron, grup i forów, gdzie prezentowane są typy bukmacherskie. Wiele takich analiz określane są mianem “profesjonalnych”, ale często nie ma to nic wspólnego z prawdą. Profesjonalne typy bazują na wiedzy, analizie meczowej oraz sprawdzeniu oferty bukmacherów. To trzy składowe, które pozwalają postawić profesjonalny typ. Oczywiście to nie jest gwarancją wygrania zakładu, ale znacznie powiększa nasze szanse na ogranie bukmachera.

Profesjonalne typy – na czym polegają?

Typowanie to rozrywka, ale także analityczna praca. Wielu graczy wie, że im więcej czasu poświęci na analizę meczu i oferty kursowej – tym lepszą perełkę może znaleźć. Profesjonalne typy to właśnie szukaniu valuebetu, czyli zakładu z dodatnią wartością. A tego można dokonać mając głęboką wiedzę o danej dyscyplinie sportu, wnikliwie analizować mecz, a także wertować ofertę kursową bukmachera w poszukiwaniu idealnego zakładu.

Gracz, który chce obstawić profesjonalny typ musi być ekspertem w dyscyplinie, którą obstawia. Co to oznacza? To że nie wystarczy “niedzielne kibicowanie”, ale na bieżąco śledzenie tego sportu – oglądanie transmisji, wywiadów, a także słuchanie najnowszych informacji. Aby profesjonalnie typować dyscyplinę sportu np. piłkę nożną – trzeba znać specyfikę gry, czyli taktykę i przebieg meczu. To wszystko można osiągnąć z czasem – dopiero wtedy w oparciu o wiedzę i statystyki można w pełni profesjonalnie podejść do tematu typowania.

Profesjonalne typy nigdy nie są grane na chybił-trafił, a są wypadkową analizy przedmeczowej i szacowania kursów.

Profesjonalne typy – gdzie je znaleźć?

Zagranie.com to portal, który od kilku lat skupia wokół siebie ekspertów od wielu sportów i lig. Prezentowane przez nas typy zawsze opatrzone są analizą meczową i przedstawieniem najlepszych zakładów. Autorzy typów to odpowiednio wyselekcjonowana grupa profesjonalnych typerów, którzy specjalizują się w określonych sportach. Mamy ekspertów od piłki nożnej, tenisa ziemnego, e-sportu, snookera, a także żużla, MMA, NBA, NHL i pozostałych sportów. Baza profesjonalnych typów od Zagranie ciągle rośnie!

Typy dnia premier league

Dodatkowo jako Zagranie posiadamy grupy typerskie na facebooku, gdzie również możesz znaleźć profesjonalne typy. Nasza największa społeczność graczy liczy już ponad 33 tysiące typerów – tam znajdziesz aktualne analizy meczowe i profesjonalne typy. Sprawdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/groups/grupazagranie/.

grupa

Aktualnie w serwisie Zagranie znajdziesz typy dnia na poszczególne ligi piłkarskie:

Nasze profesjonalne typy uzupełniane są również o pozostałe dyscypliny sportowe:

Profesjonalne typy – czy warto płacić?

Profesjonalne typy od Zagranie są darmowe – zarówno w naszym serwisie zagranie.com, jak i grupach typerskich. Jesteśmy jednym z największych portali typerskich, a wszystko co oferujemy jest darmowe. Wiemy, że w internecie jest wiele stron, które próbują zachęcić do siebie typerów oferując płatne profesjonalne typy bukmacherskie. Chcemy cię jednak przed takim procederem uczulić, bo płatne wcale nie oznacza lepsze. Znamy sytuacje, że płatne typy były słabej jakości i znacznie częściej przegrywały, aniżeli wygrywały. Co więcej, na forach i w komentarzach można znaleźć wiele historii graczy, którzy zostali oszukani, bo kupując płatne typy nie otrzymali tego, czego oczekiwali i co było w ofercie.

Tak więc w naszej opinii nie warto płacić za profesjonalne typy, bo można stracić podwójnie – na zakup typów, a później obstawiając je u bukmachera.

Profesjonalne typy – jak analizować mecze?

Chcesz samemu robić profesjonalne typy? Zastanawiasz się jak podejść do tego tematu? Mamy kilka porad dla ciebie. Profesjonalny typer wybiera sobie 1-2 dyscypliny sportowe, które decyduje się obstawiać. To oznacza, że codziennie śledzi aktualne informacje oraz ogląda wiele transmisji “na żywo”. Wielu z graczy profesjonalnych dodatkowo rozpoczyna uprawiać ten sport, tak by jeszcze lepiej poznać jego specyfikę. Wiedza o sporcie musi iść w parze z teorią bukmacherską – w tym przypadku bardzo ważnym aspektem jest umiejętność szukania valuebetów, czyli zakładów po zawyżonym kursie. To daje przewagę nad bukmacherem, który w twojej ocenie wystawił błędny kurs.

valuebet

Robiąc profesjonalną analizę trzeba zwrócić uwagę na każdy detal:

  • składy drużyn – sprawdzić absencje i kontuzje
  • forma – wyniki obu zespołów w ostatnich tygodniach
  • h2h – bezpośredni bilans starć: kto częściej wygrywa? Jakie wyniki padają?
  • statystyki drużynowe – gole/punkty, skuteczność
  • styl gry – sprawdź charakterystyczne cechy drużyny/zawodników
  • miejsce rozgrywania meczu – u siebie, wyjazd czy teren neutralny
  • morale – jakie są nastroje w klubie, jaka panuje atmosfera
  • etap sezonu – czy drużyna jest w pełni zmotywowana

Po analizie meczowej masz już wiedzę o danym spotkaniu i wtedy możesz przejść na stronę bukmachera i sprawdzić ofertę kursową na interesujące cię wydarzenie. Mając określone wnioski z dokonanej analizy będziesz wiedział, co może wydarzyć się w meczu np. przewidując ofensywne starcie swoją uwagę możesz zwrócić na zakłady z liczbą goli. Z kolei jeśli spodziewasz się pewnej wygranej któreś z drużyn np. kilku bramkową przewagą, to możesz sprawdzić kursy na handicapy. Analiza meczowa służy temu, że dzięki niej masz wizje spotkania i wiesz, jakie zakłady mogą okazać się skuteczne.

Dodatkowo nawet jeśli obstawiasz samemu i chcesz grać profesjonalne typy, to możesz swoje wnioski skonfrontować z analizą innych profesjonalnych typerów np. zagranie.com. W ten sposób porównasz swoje przewidywania i jeśli będą one zbieżne, to możesz utwierdzić się w przekonaniu, co do słuszności swoich typów!

Zaloguj się aby dodawać komentarze