Można rzec, że w NBA bez zmian: Giannis Antetokounmpo oraz LeBron James kolejny raz z rzędu zebrali najwięcej głosów od fanów, a co za tym idzie to oni będą kapitanami drużyn w tegorocznym Meczu Gwiazd najlepszej koszykarskiej ligi świata. LeBron na finiszu wyprzedził Lukę Doncica, otrzymując od kibiców niecałe 200 tys. głosów więcej. Ogółem w czwartek poznaliśmy pierwszych dziesięciu zawodników – kolejnych dwunastu wybiorą trenerzy, a ich decyzję poznamy w przyszły czwartek.

Głosowanie zakończyło się kilka dni temu, a w czwartek oficjalnie poznaliśmy dziesięciu zawodników, którzy 16 lutego wybiegną na parkiet w Chicago od pierwszej minuty. Z konferencji wschodniej wybrano następujących graczy:

  • Trae Young (Atlanta Hawks)
  • Kemba Walker (Boston Celtics)
  • Pascal Siakam (Toronto Raptors)
  • Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks)
  • Joel Embiid (Philadelphia 76ers)

Z kolei spośród graczy konferencji zachodniej najlepszy wynik uzyskali:

  • Luka Doncić (Dallas Mavericks)
  • James Harden (Houston Rockets)
  • Kawhi Leonard (Los Angeles Clippers)
  • LeBron James (Los Angeles Lakers)
  • Anthony Davis (Los Angeles Lakers)

Kapitanami zespołów będą LeBron oraz Giannis, tak jak w latach poprzednich. To ich zadaniem będzie więc skompletować sobie składy, co ma nastąpić 6 lutego w specjalnym drafcie, który tak jak w ubiegłym roku będzie transmitowany na żywo. Kapitanowie będą wybierać spośród całej puli zawodników, w której znajdzie się łącznie 22 graczy. Po stronie Zachodu większych kontrowersji nie było, natomiast na Wschodzie niemal do końca trwała walka o ostatnie miejsca. Koniec końców zdobyli je Pascal Siakam (wyprzedził m.in. Jimmy’ego Butlera) oraz Trae Young (wyprzedził m.in. Bena Simmonsa czy Kyrie Irvinga), dla których jest to pierwsze w karierze powołanie do All-Star Game.

W takim spotkaniu zadebiutuje też Luka Doncić, choć nie jest to wcale niespodzianka – Słoweniec długi czas miał szansę na opaskę kapitana, rozgrywając znakomity sezon w barwach Mavs, lecz koniec końców więcej głosów zebrał LeBron. Znamy już więc zawodników, którzy na parkiet wybiegną od pierwszej minuty, ale kwestią otwartą wciąż pozostaje gracze rezerwowi – po sześciu z każdej konferencji wybiorą szkoleniowcy wszystkich 30 drużyn, przy czym jest jedno zastrzeżenie: nie można głosować na zawodnika ze swojego zespołu. Tegoroczny weekend gwiazd odbędzie się w Chicago w dniach 14-16 lutego, a danie główne, czyli All-Star Game odbędzie się ostatniego dnia, w niedzielę 16 lutego.