Coraz mniej pozostało spotkań o awans do Euro 2020. Wszystkie drużyny, które dzisiaj rozgrywają swoje mecze, wiedzą na czym stoją oprócz dwóch: Irlandia oraz Dania zmierzą się w bezpośrednim starciu o promocję na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Która z nich zamelduje się na tym turnieju? Zapraszam do lektury!

1000 złotych od depozytu na start + 49 bonus za aplikację mobilną!

Dołącz do Totolotka już teraz!

Irlandia

Drużyna dzisiejszych gospodarzy bardzo skomplikowała sobie sprawę awansu przez porażkę miesiąc temu w Szwajcarii. Jak to mają w zwyczaju, starali się jak najdłużej bronić bezbramkowego remisu, ale plany pokrzyżował im w 17 minucie Haris Seferovic. Dzieła zniszczenia dokonał po samobójczym trafieniu Shane Duffy. Z tego, co udało mi się dowiedzieć, jego występ w dzisiejszym starciu jest niemożliwy i to może znacząco wpłynać na postawę Irlandii w obronie. Przede wszystkim zespół prowadzony przez Micka McCarthy’ego musi dzisiaj zdobyć trzy punkty. Remis ich wcale nie urządza. Ta sytuacja powoduje zmiany stylu gry, z defensywnego na ofensywny. Gospodarze nie mogą się dzisiaj zamurować, każda minuta bez prowadzenia oddala ich od spełnienia marzeń. Ze słabymi zespołami typu Gibraltar i Gruzja udawało się zdobywać komplety punktów (oprócz jednego remisu z Gruzją na wyjeździe), tak z tymi mocniejszymi ze Szwajcarią i Danią sposób ich gry był prosty, przede wszystkim nie oddawać trzech oczek przeciwnikom i żelazna postawa w obronie. Wystarczy spojrzeć na ich bilans bramkowy po siedmiu starciach: 6:4. Dzisiaj powinniśmy ujrzeć inną Irlandię, ale czy skuteczną?

Dania

Dania wykonała swój plan i pewnie pokonała rywali z Gibraltaru. Dzisiaj wystarczy im remis, aby zameldować się na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy i są w lepszej sytuacji niż ich rywal. Trzeba przyznać, że skład tego zespołu jest kompletny, na każdej pozycji znajdziemy wyróżniającego się zawodnika. Jest to po prostu mieszanka doświadczenia z młodością. Bardzo groźne są skrzydła, ponieważ na jednym mamy Martina Braithwaite’a, a na drugim utalentowanego Roberta Skova. Jeżeli do tego dodamy jeszcze głównego reżysera Christiana Eriskena to możemy stwierdzić, że pomoc jest najsilniejszą formacją dzisiejszych gości. Na szpicy zobaczymy zapewne Yussufa Poulsena, który będzie dodatkowym atutem po stronie Danii. Nie zapomnijmy o Kasperze Schmeichelu, który zapewnia spokój w bramce. Wydaje się, że są faworytami w dzisiejszej rywalizacji, ale czy skruszą irlandzki mur? Czy zobaczymy powtórkę z meczu barażowego o Mistrzostwa Świata 2018?

Baner - skubiemy bukmachera

Kluczowe aspekty:

  • Irlandia znajduje się na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 12 punktów
  • Ich bilans w tych eliminacjach to 3 zwycięstwa, 3 remisy i 1 porażka
  • Dania znajduje się na 2. miejscu w tabeli z dorobkiem 14 punktów
  • Ich bilans w tych eliminacjach to 4 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka
  • Pierwsze spotkanie między tymi reprezentacjami zakończyło się remisem 1:1

Co obstawiać?

Kursy wystawione przez legalnych bukmacherów wskazują, że to Dania ma dzisiaj większe szanse na zwycięstwo i w pełni się z tym zgadzam. Przede wszystkim to Irlandia musi zdobyć trzy punkty. O ile w poprzednich spotkaniach dzisiejsi gospodarze grali głównie na remis i liczyli na podział punktów, tak teraz muszą zaatakować a to może być wodą na młyn dla gości, którzy w swoich szeregach mają bardzo szybkich skrzydłowych i jedyną szansą na ich zatrzymanie mogą być faule taktyczne. Nie zawsze jednak może się to udać i tym sposobem powinny tworzyć się szanse bramkowe dla Danii. W bramce mają dobrze spisującego się Kaspera Schmeichela, który jest gwarancją utraty małej ilości bramek. Uważam, że toporny futbol, który prezentowany jest przez gospodarzy, dzisiaj polegnie i górą będą goście. Pomimo tego, że potrzebny jest im tylko remis, nie powinni na niego liczyć, bo może się to po prostu zemścić, a to, że potrafią grać w Dublinie, pokazali przy okazji baraży o mundial w Rosji. Kurs na ich wygraną jest atrakcyjny i go pobieram, dla wyższych wartości zastanawiałbym się nad handicapem w stronę Danii.

Zdarzenie: Irlandia vs Dania

Typ: 2

Kurs: 2.35

Eliminacje Euro 18.11

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!