Nie ma co ukrywać – w Lidze Mistrzów nam nie wyszło. Mimo to w poprzednim tygodniu trafiliśmy WSZYSTKIE typy na LOTTO Ekstraklasę, jakie pojawiły się na stronie w formie analizy tekstowej oraz wideo. W piątek pozycja obowiązkowa, czyli kupon double na polskich boiskach. Zaczynamy w Legnicy, gdzie Miedź zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Następnie przenosiny do Białegostoku na starcie Legii z Jagiellonią.

Sprawdź najlepsze kursy i bonusy na Ekstraklasę w LV BET!
Kod promocyjny: 1500PLN

Możemy porozmawiać – dołącz do darmowej grupy typerskiej Zagranie na Facebooku!

Wchodzę do grupy

Miedź Legnica vs Śląsk Wrocław

Beniaminek bardzo dobrze rozpoczął sezon, jednak w pięciu ostatnich meczach zaliczyli wyraźny dołek. W dużej mierze jest to związane z kontuzją Rafała Augustyniaka, który stanowił o sile środkowej strefy. W dzisiejszym spotkaniu nie zagra prawdopodobnie Marquitos, jednak w tym przypadku kwestia zostanie rozwiązana dopiero przed meczem. Miedź to obecnie 12 drużyna ligowej tabeli. Na ten moment mają na swoim koncie trzy zwycięstwa, trzy remisy, a do tego sześć porażek. Beniaminek gra ciekawą piłkę dla oka, jednak obija się to na ich grze obronnej. Do tej pory stracili 23 bramki, co jest drugim najgorszym wynikiem w całej stawce. „Lepsze” jest jedynie Zagłębie Sosnowiec. W meczach z udziałem tego zespołu pada wiele bramek. Tylko trzy rywalizacje nie zakończyły się wynikiem BTTS. Dwa razy zachowali czyste konto w starciu derbowym z Zagłębiem Lubin i w meczu otwarcia z Pogonią Szczecin, a do tego zaliczyli porażkę w Gdańsku, gdzie po raz pierwszy i jedyny nie zdobyli gola w LOTTO Ekstraklasie. Miedź Legnica nie wygrała w żadnym z pięciu ostatnich spotkań. Mimo to warto zauważyć, że w każdym starciu zdobywali przynajmniej jedną bramkę. Podobnie wygląda ich bilans domowy, ponieważ we wszystkich meczach w Legnicy trafiali do siatki.

Śląsk Wrocław to obecnie 11 drużyna tabeli, która podobnie, jak Miedź ma na swoim koncie 12 punktów. Na ten bilans składają się trzy zwycięstwa, trzy remisy i sześć porażek. Wrocławianie w tym sezonie grają falami. Po bardzo słabym okresie przyszły trzy kolejne wygrane, w tym dwie na boiskach LOTTO Ekstraklasy – ze zdobyczą czterech goli z Piastem i Jagiellonią. W dwóch ostatnich starciach wróciły stare demony. Najpierw przegrali przed własną publicznością z Legią 0:1, a następnie z Arką 1:2. Oba zespoły mierzyły się osiem razy, jednak w pięciu poprzednich przypadkach były to sparingi. W tym czasie kibice sześciokrotnie oglądali wynik BTTS i tylko dwa razy -2,5 gola. Śląsk wygrał w dwóch poprzednich starciach o punkty w Legnicy, jednak są to odległe czasy. W 2006 roku zwyciężyli na poziomie I ligi, a rok później w Pucharze Polski po dogrywce. W trzech ostatnich wyjazdach Śląska Wrocław nie było wyniku BTTS, jednak za każdym razem kibice oglądali rezultat +2,5 gola. Wrocławianie w tym roku tylko raz zagrali underowo poza domem – mowa o rywalizacji z Lechią Gdańsk 1:1.

Statystyki:

 • Śląsk przegrał w dwóch ostatnich meczach ligowych.
 • Wrocławianie w tym roku tylko raz zagrali underowo poza domem.
 • Śląsk w pięciu ostatnich wyjazdach zaliczył wynik +2,5 gola.
 • W trzech ostatnich wyjazdach Śląska nie było wyniku BTTS.
 • Oba zespoły mierzyły się osiem razy, jednak w pięciu poprzednich przypadkach były to sparingi. W tym czasie kibice sześciokrotnie oglądali wynik BTTS i tylko dwa razy -2,5 gola.,
 • Śląsk wygrał w dwóch poprzednich starciach o punkty w Legnicy.
 • Miedź Legnica nie wygrała w żadnym z pięciu ostatnich spotkań.
 • Śląsk wygrał w dwóch ostatnich meczach wyjazdowych, strzelając siedem bramek.
 • Śląsk w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy tylko raz zachował czyste konto w delegacji.
 • Miedź nie wygrała w dwóch ostatnich meczach domowych.
 • Beniaminek w 9 z 12 rozegranych spotkań zanotował rezultat BTTS.
 • Miedź w dwóch ostatnich meczach domowych straciła sześć goli.

Co obstawiać?

W tym przypadku długo wahałem się nad typem. Moje myśli były rozbite między opcjami na BTTS – 1.59 oraz +2,5 gola – 1.8. Kurs drugiego zdarzenia zdecydowanie lepszy, jednak nie zdziwi mnie w tym przypadku rezultat 1:1, dlatego idziemy w pierwszą opcję. Pazerny dwa razy traci. Miedź w 9 z 12 meczów notowała wynik BTTS i liczymy, że będzie to spotkanie, które potwierdzi tę statystykę.

Zdarzenie: Miedź Legnica vs Śląsk Wrocław

Typ: BTTS

Kurs: 1.59

Jagiellonia Białystok vs Legia Warszawa

W drugim spotkaniu zapolujemy na wyższy kurs. Jagiellonia przed własną publicznością podejmie Legię Warszawa. W ostatnich latach rywalizacje tych drużyn były bardzo emocjonujące, ponieważ mówimy o aktualnym mistrzu i wicemistrzu naszego kraju. Jaga w poprzednim sezonie nie przegrała meczu przeciwko Wojskowym. Białostoczanie zaliczyli dwa zwycięstwa oraz remis w grupie mistrzowskiej. Warto odnotować, że w żadnym z czterech ostatnich spotkań z tym rywalem nie stracili nawet jednego gola. Minusem dla Jagiellonii przed tym starciem jest ich gra przed własną publicznością. Do tej pory doznali trzech porażek na boiskach LOTTO Ekstraklasy i za każdym razem schodzili z boiska pokonani przy ulicy Słonecznej. W ostatnich sześciu meczach domowych Jaga przeplatała zwycięstwa z porażkami, a skoro wygrali z Pogonią to teraz czas na …? No właśnie, Legia nie wygrała na tym obiekcie od 18 listopada 2016 roku. Był to również ostatni mecz, kiedy udało się Wojskowym zdobyć bramkę przy ulicy Słonecznej. Jagiellonia jest aktualnym liderem tabeli, więc z pewnością zrobią wszystko, żeby utrzymać taką pozycję.

Legia Warszawa to aktualnie trzecia drużyna tabeli, jednak do dzisiejszego rywala, który otwiera stawkę, tracą tylko jeden punkt. Warto zauważyć, że oba zespoły do tej pory zdobyły tyle samo bramek – po 19, a straciły odpowiednio 15 i 14. Wojskowi w tym sezonie doznali dwóch porażek ligowych, jednak w obu przypadkach były to mecze przy Łazienkowskiej, gdzie uznali wyższość Zagłębia Lubin oraz Wisły Płock. Na wyjazdach są niepokonani, co wygląda na dobrą perspektywę przed dzisiejszym spotkaniem. Legioniści od czasu porażki z Nafciarzami nie schodzili z boiska pokonani. W sześciu kolejnych meczach LOTTO Ekstraklasy zanotowali trzy zwycięstwa i trzy remisy. Do tego warto dodać wygraną w Pucharze Polski z Chojniczanką. Ewidentnie wracają na dobre tory, dlatego też proponowany typ będzie kierował się w stronę Legii. Podopieczni Ricardo Sa Pinto w ostatniej kolejce zremisowali 3:3 z Wisłą Kraków, ale wśród pozytywów należy odnotować powrót do formy Carlitosa. Ten piłkarz w najwyższej dyspozycji to gwarancja bramek, a wygląda na to, że powoli odzyskuje blask z poprzedniego sezonu.

Statystyki:

 • Legia jest niepokonana na wyjazdach.
 • Podopieczni Ricardo Sa Pinto w ostatniej kolejce zremisowali 3:3 z Wisłą Kraków
 • Wojskowi w tym sezonie doznali dwóch porażek ligowych, jednak w obu przypadkach były to mecze przy Łazienkowskiej.
 • Jaga w poprzednim sezonie nie przegrała meczu przeciwko Wojskowym. Białostoczanie zaliczyli dwa zwycięstwa oraz remis w grupie mistrzowskiej.
 • Jaga przegrała trzy mecze w tym sezonie Ekstraklasy, wszystkie na własnym boisku.
 • Legioniści w sześciu kolejnych meczach LOTTO Ekstraklasy zanotowali trzy zwycięstwa i trzy remisy.
 • Legia nie wygrała w Białymstoku od 18 listopada 2016 roku. Był to ostatni mecz przy Słonecznej, kiedy zdobyli gola.
 • Legia w trzech ostatnich meczach w Białymstoku nie trafiła do siatki.
 • Cztery ostatnie rywalizacje tych drużyn to wyniki -2,5 gola.
 • W czterech z pięciu ostatnich starć przy ulicy Słonecznej padł wynik -2,5 gola.
 • Jagiellonia w każdym z ostatnich sześciu meczów domowych traciła przynajmniej jednego gola.
 • Legia w każdym z poprzednich sześciu meczów zdobywała przynajmniej jedną bramkę.

Co obstawiać?

W tym przypadku korzystamy z oferty LVBET i udajemy się w stronę zdarzeń specjalnych. Legalny bukmacher bardzo często ratuje nam skórę takimi możliwościami. Typujemy, że Legia nie przegra tego spotkania, a do tego dokładamy -3,5 gola. Dlaczego w ten sposób? Wojskowi są na fali, nie przegrali w żadnym z siedmiu ostatnich spotkań o punkty. Do tego bardzo dobrze radzą sobie na wyjazdach. Jagiellonia ma już trzy porażki na własnym boisku.

Zdarzenie: Jagiellonia Białystok vs Legia Warszawa

Typ: X2/-3,5 gola

Kurs: 1.94

Tak prezentuje się nasz kupon na LOTTO Ekstraklasę!

kupon