Przed nami o dwumecz o być albo nie być. Biało-Czerwoni zmierzą się z Portugalią w walce o awans do mistrzostw Europy do lat 21. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Zabrzu, dlatego Polacy będą mieli okazje na wypracowanie sobie zaliczki. Wyraźnym faworytem tego meczu są goście, dlatego przeglądamy ofertę bukmacherów w poszukiwaniu ciekawych propozycji.

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Sprawdź najlepsze kursy i bonusy w LV BET!
Kod promocyjny: 1500PLN

LVBET - odbierz bonus

Polska

Można powiedzieć, że dwumecz z Portugalią będzie dla reprezentacji Polski walką o zachowanie twarzy. Trafiliśmy na zdecydowanie najtrudniejszego przeciwnika, jednak sami zapracowaliśmy na taką sytuację, poprzez dwukrotny remis z reprezentacją Wysp Owczych. Podopieczni Czesława Michniewicza zasługują na uznanie, ponieważ nie przegrali żadnego z 10 rozegranych spotkań, jednak plamą na wizerunku są wcześniej wspominane Wyspy Owcze. Sporym doświadczeniem były rywalizacje z Danią, gdzie rywal prezentował naprawdę wysoki poziom. 10 bramek w eliminacjach zdobył Dawid Kownacki. Właśnie na tym piłkarzu będzie spoczywała spora odpowiedzialność za wynik dwumeczu. Polacy w każdym z rozegranych spotkań w grupie zdobywali przynajmniej jednego gola. Co ciekawe w klasyfikacji szczęśliwych przegranych zajęliśmy najwyższą pozycję. W ostatnim czasie nie mieliśmy okazji zmierzyć się z reprezentacją Portugalii, jednak w 2013 roku przy poprzedniej rywalizacji przegraliśmy aż 6:1. Dla osób, które nie śledziły wyczynów naszej młodzieżowej kadry, warto przeanalizować najciekawsze nazwiska, które będzie miał do dyspozycji Czesław Michniewicz. W bramce najprawdopodobniej pojawi się Kamil Grabara, czyli młodzieżowy bramkarz Liverpoolu. Obrona to przede wszystkim piłkarze z krajowych rozgrywek +Krystian Bielik. Środek pola jest jedną z najmocniejszych formacji Biało-Czerwonych, ponieważ znajdziemy tam takie nazwiska jak: Piotrowski, Żurkowski czy Szymański. Trzy wielkie talenty naszej piłki. Z kolei w ataku prym wiedzie Dawid Kownacki. Patrząc po indywidualnościach, nie wygląda to źle.

Ważne słowa przed pierwszym meczem wypowiedział napastnik Sampdorii. Mamy swój plan, który wdrażamy na treningach. Dużo czasu poświęcamy analizie gry rywali. Trzeba pamiętać, że to dwumecz, a u siebie nie można stracić bramki. 10 meczów bez porażki może budzić szacunek u przeciwników. Jeśli chcemy się znaleźć w finałach, to takie spotkania trzeba wygrywać. To przedsmak tego, co nas może czekać na mistrzostwach. Tam będą tylko tacy rywale. Musimy pokazać, że na ten turniej zasługujemy.

Wynika z tego, że Polacy mogą grać ostrożnie, do czasu pierwszego trafienia dla gości, wtedy będzie trzeba się otworzyć.

Portugalia

Fakt, że reprezentacja Portugalii musi walczyć w barażach, jest dla wielu osób zaskakujący, jednak takie są fakty. Selecao uznali w grupie wyższość Rumunii, która zgromadziła dwa punkty więcej. Co ciekawe nasi rywale uplasowali się na ostatniej pozycji, która gwarantowała drużynom z drugich miejsc awans do barażów. Można powiedzieć, że balansowali na krawędzi, jednak to oni są wyraźnym faworytem tego spotkania. Mimo tego, że pierwszy mecz odbędzie się w Zabrzu, to kurs na wygraną gości wynosi zaledwie 1.66. Portugalczycy w eliminacjach zdobyli aż 33 bramki, więc linia ofensywna tego zespołu zasługuje na uznanie. Na które nazwiska w kadrze przeciwników zwrócić największą uwagę? Największe perełki posiadają w linii ofensywnej, jednak to nie może nikogo dziwić. Przez praktycznie całe eliminacje w tej drużynie nie występował Gedson Fernandes, jednak środkowy pomocnik Benfici został powołany na dwumecz z Polską. Walkę o tego piłkarza toczą najlepsze kluby świata. Technika i warunki fizyczne na wysokim poziomie. Innym piłkarzem z Benfici jest Joao Felix. Ofensywny pomocnik wyceniany na 12 milionów euro. W eliminacjach zdobył cztery bramki. Trzeba również zwrócić uwagę na Joao Carvalho, czyli zawodnika Nottingham, który sześciokrotnie trafiał do siatki w meczach eliminacyjnych. Kapitanem tego zespołu i największą gwiazdą jest Diego Jota. Portugalczyk w poprzednim sezonie zbierał kapitalne recenzje na poziomie Championship. Przeskok do Premier League na ten moment wypada słabo, jednak w reprezentacji do lat 21 zaliczył trzy trafienia i trzy asysty. Łączna wartość reprezentacji Portugalii do lat 21 wynosi ponad 100 milionów euro, dla porównania Polacy – 32 miliony.

Statystyki:

  • Polska nie przegrała meczu w eliminacjach do mistrzostw Europy.
  • Polacy zremisowali w czterech z 10 rywalizacji.
  • Portugalia doznała dwóch porażek w swojej grupie eliminacyjnej.
  • Polacy w każdym starciu eliminacji zdobywali przynajmniej jednego gola. W tym czasie tylko cztery razy zachowaliśmy czyste konto.
  • Portugalczycy w eliminacjach zdobywali średnio 3.3 gola na mecz, w tym czasie tracąc 1.1 bramki.
  • Polacy strzelali 2.2 gola na mecz, tracąc 0.9 bramki.
  • W dwóch ostatnich meczach z udziałem reprezentacji Portugalii wpadło 15 bramek.
  • Ostatnie spotkanie tych drużyn odbyło się w 2013 roku, kiedy to Selecao wygrali 6:1
  • Polacy w dwóch z trzech rywalizacji zanotowali +2,5 gola.
  • W meczach z udziałem Portugalii wpadły 44 bramki, a w przypadku Polski – 31.

Konferencja prasowa:

Czesław Michniewicz: Myślę, że po tym pierwszym spotkaniu nikt nie będzie miał takiej przewagi, by o drugim pojedynku mówić jako o formalności. Dobrze byłoby pojechać do Portugalii z zaliczką. Trudno mówić o ich słabych punktach. Mają wielu bardzo dobrych piłkarzy w składzie, olbrzymi potencjał techniczny. Największym atutem jest to, że 11 jest powołanych z Benfiki Lizbona. To chłopcy, którzy trenują ze sobą na co dzień.

Co obstawiać?

Wyraźnym faworytem tej rywalizacji są Portugalczycy. Będzie to dwumecz, dlatego spodziewam się zaciętej rywalizacji, w której nikt nie będzie chciał stracić gola w pierwszym meczu. Wynika to zresztą ze słów piłkarzy przed spotkaniem. Moim zdaniem ciekawą propozycją będzie tutaj zagranie podpórki na gości i -3,5 gola.

Zdarzenie: Polska u21 vs Portugalia u21

Typ: X2/-3,5 gola

Kurs: 1.69