Wtorek to ten dzień, gdy nadszedł koniec przygody polskich piłkarzy ręcznych na Mistrzostwach Europy. Był to turniej, gdzie przekonaliśmy się o wielkim potencjale naszej ekipy i dobrze obranej drodze przez Patryka Rombla. To wszystko może przerodzić się w coś fajnego w przyszłości, ale pod warunkiem, że ominie nas Covid i będziemy grać w pełnym zestawieniu, bo spory problem jest u nas z zapleczem na poszczególnych pozycjach. Już dawno straciliśmy szanse na awans do fazy pucharowej, ale fajnie jest zakończyć te rozgrywki z jakimś dorobkiem punktowym, by nie zająć 12 miejsca, a na razie wiele wskazuje na to, że tak będzie. Jak wypadniemy dzisiaj? Zapraszam do analizy.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 40 zł Pewne ZBR

standardowa oferta to 1500 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1640 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
PEWNE ZBR: 40 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Typujesz z nami ME w piłce ręcznej w STS? Skorzystaj z naszego kodu promocyjnego.

Polska – Hiszpania: typy, kursy i zapowiedź (25.01.2022r. 15:30)

To ostatnia kolejka gier w grupie 2 i bardzo istotne spotkanie dla reprezentacji Hiszpanii, której potrzeba wygrać, by awansować do półfinału . Szwedzi podejmują dziś Norwegów, więc niezależnie od wyniku to właśnie nasz rywal znajdzie się w TOP 2, jeśli tylko nas pokona. My przez wygraną Chorwatów z Islandią wczoraj jesteśmy najmocniejszym kandydatem do 12 miejsca na tym turnieju mając najmniej punktów w 2 rundzie.

Polska

Niestety, ten protest złożony po meczu z Rosją do federacji europejskiej nie przyniósł żadnych rezultatów, komisja odrzuciła to, przez co pozostał wynik remisowy starcia z Rosją i bramka wyrównująca po ewidentnym błędzie kroków. Widać, że ta Bratysława nie jest dla nas wymarzonym miejscem, ale brawa za walkę, bo w końcu fajnie się to oglądało. Polacy długimi fragmentami byli na prowadzeniu. Widać też, ile daje powrót do gry Macieja Gębali i Patryka Walczaka. Rywale są pozbawieni możliwości szybkiej gry i wjazdu środkiem, do czego dochodziło w poprzednich meczach. Rywale wykorzystywali łatwo nasze straty. Warto powiedzieć, że zagramy dzisiaj tylko z Mateuszem Korneckim w bramce, bo Mateusz Zembrzycki jest na izolacji i po odbyciu jej jedzie już do domu i czeka na rozgrywki PGNiG Superligi. Niezależnie od tego, jak to spotkanie się skończy brawa za walkę i wynik, bo mimo wszystko na samym początku nikt nie spodziewał się nawet awansu dalej.

Hiszpania

Do meczu z Norwegią mistrzowie Europy podchodzili jako jedna z dwóch, obok Danii, nacji, które miały na koncie komplet zwycięstw i tego też oczekiwali. Jednak to spotkanie pokazało, że nie do końca jest to ekipa idealna, pomimo tych zmian i ubytków kadrowych. Dalej czegoś jednak im brakuje. Był to najsłabszy mecz na turnieju, ale jednak w nim przebudził się mocno Maqueda, który pokazał, ile znaczy dla tej reprezentacji. Do tej pory turniej tak średnio mu wychodził, a tu rzucił 6 bramek. Ten widać, że budzi się na te decydujące fazy turnieju, bo z Niemcami też rzucił 6, a z Rosją 4. Widać dobre przygotowanie tej ekipy pod względem gry w obronie. Też wiele robi bramkarz, bo de Vargas jest świetnym specjalistą i ratował nieraz swoich kolegów z opresji. Poza tym brak Alexa Dujszebajewa mocno zaburzył taki rytm gry w ataku. Nie jest to dobre tempo, ale momentami widać typowe zwolnienie gry i szukanie najprostszych środków, czyli gry do liderów. Wspomniany Maqueda i Gomez na skrzydle mają tu największy udział w ostatnim czasie. Czy takie granie wystarczy, by wygrać?

Co typować?

Obie nacje spotkały się przed turniejem w meczu towarzyskim. Wówczas faworyci wygrali 26:25 po niesamowitej gonitwie naszej kadry w końcówce. W ostatnim meczu będziemy pewnie ryzykować i zagramy najlepiej, jak tylko potrafimy, by pozostawić po sobie dobre wrażenie, ale i by zdobyć po prostu punkty. Hiszpanie chcą grać o półfinał. Zobaczymy, jak wiele może w sporcie zmienić się po dosłownie 2 tygodniach, bo ten sparing grany był 8 stycznia. Ja w tym meczu zdecyduję się zagrać w stronę bramek w meczu, bo jednak w tym turnieju mamy pewne problemy zwłaszcza z obsadą bramki, która przy nieobecności Adama Morawskiego gra na słabej skuteczności. Sami jednak potrafimy rzucać ich niemało. 2 tygodnie temu 51 trafień. Teraz liczę na kilka więcej.

STS
1.50
Powyżej 52.5 bramek

Grupa Zagranie

Szwecja – Norwegia: typy, kursy i zapowiedź (25.01.2022r. 20:30)

To zdecydowany hit na koniec gry w grupie 2 tego turnieju i spotkanie o awans do półfinału. Niestety los tak urządził wszystkich, że tylko remis w tym meczu i porażka Hiszpanii z Polską może zagwarantować obu nacjom udział w półfinale, ale szczerze mówiąc to nie jest zbyt realne. Wszystkie te 3 kraje mają na koncie po 6 punktów, a to sprawia, że naprawdę walka o tą lokatę w półfinale będzie zacięta. Które z państw skandynawskich tam zagra?

Szwecja

Bardzo solidna gra w tej 2 rundzie reprezentacji Trzech Koron i patrząc na tabelę to zdecydowanie miano najlepszej w obronie. Oczywiście tu uwzględnione zostało to spotkanie przeciwko Hiszpanii, które przegrali w 1 rundzie, przez co wyszli dalej z 0 dorobkiem punktowym. Ich sytuacja pokazała jednak, że nawet w takim przypadku wyjście do kolejnej rundy jest możliwe. Dosyć łatwo pokonali Rosję, Polskę i Niemcy. Zawsze co najmniej 4 bramkami. Są tak daleko, a przecież niewiele brakowało, by zabrakło ich w tej rundzie kosztem Czechów. Klasą samą dla siebie w tym turnieju jest Hampus Wanne, zdecydowany lider ekipy Trzech Koron, zdecydowanie najlepszy strzelec reprezentacji i jeden z lepszych w całym turnieju. Łącznie już 38 bramek zdobytych i co ciekawe jeden z lepszych wyników osiągnął w najważniejszym meczu (8 przeciwko Hiszpanii), a najsłabszy w meczu, który wygrali prawie najwyżej (4 z Polską). Można więc sądzić, że w tym meczu ten skrzydłowy długo będzie przebywać na parkiecie i partnerzy chętnie będą poszukiwać go w grze.

Norwegia

Zdaje się, że po słabej fazie grupowej ta reprezentacja weszła na odpowiednie tory i prezentuje taką formę, jakiej od nich oczekiwano. Chyba wiele dała im wygrana nad reprezentacją Polski, gdzie rzucili aż 42 bramki, przez co nabrali takiego luzu. Spotkanie z Hiszpanią i wygrana z nimi różnicą 4 trafień sprawiła, że to właśnie ten kraj ze Skandynawii stał się faworytem do wygrania tej grupy. Patrząc na bilans bramkowy, który ostatecznie decyduje o kolejności w przypadku równej liczby punktów, ten Norwegowie akurat mają najlepszy spośród tych 3 państw. Zdaje się, że takim zdecydowanym liderem na tym turnieju nie jest jednak Sander Sagosen, bo ma sporo pomocy, zwłaszcza od Sebastiana Bartholda, który w ostatnich meczach zdecydowanie lepiej punktuje od swojego kolegi. To jednak w tym meczu większego znaczenia mieć nie powinno, liczy się końcowy dorobek bramkowy całej drużyny.

Co typować?

Zastanawiałem się nad tym, czy Wanne, czy Barthold, czy Sagosen, aż w końcu zdecydowałem się zagrać na zwycięstwo reprezentacji Norwegii. Ta mocno się rozpędziła i stała się ekipą bardzo trudną do zatrzymania. Szwedzi po wykluczeniach dla Pellasa i Ekberga są bardziej przewidywalni, bo wystarczy wyłączyć Wanne z gry i wówczas tak efektywni nie są. Zdaje mi się, że ten pojedynek wewnątrz skandynawski będzie esencją gry w obronie, dlatego ja dodam do wygranej Norwegii liczbę bramek.

STS
2.55
Norwegia i poniżej 54.5 bramek

typy piłka ręczna

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze