Polska – Dominikana typy, kursy i zakłady | 29.09.2022

Magdalena Stysiak, Polska, siatkówka kobiet, MŚ

Kolejny dzień siatkarskich zmagań na mundialu przynosi nam konfrontacje biało – czerwonych z kadrą Dominikanek, a także Serbek z Niemkami. Tym samym dla naszych dziewczyn będzie to mecz czwartej kolejki, a dla wspomnianych ekip z drugiego spotkania szansa na pokazanie się w trzeciej grze. Zarówno gospodynie jak i Serbki są faworytkami przed rozpoczęciem swych spotkań. Czy Polki zwyciężą po raz kolejny? Czy Serbki potwierdzą mistrzowskie aspiracje? Więcej przeczytasz o tym już za chwilę, a na razie dodam Ci jeszcze, że kupon stawiam w ForBet-ie.

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000  1200  bez ryzyka + 2000 2080 zł od drugiego depozytu + 30 dni bez podatku

standardowa oferta 3000 zł. z naszym kodem: 3280 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 1200 zł BEZ PODATKU: 30 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Polska – Dominikana: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (29.09.2022 r.)

Co można powiedzieć o dzisiejszych przeciwniczkach biało – czerwonych? Z pewnością to, że są do ogrania. Owszem, mają gwiazdę w składzie, a także regularnie zdobywają medale na zawodach w Ameryce Północnej. Jednak mimo, że są groźnymi i niewygodnymi rywalkami, tak stylem gry prezentują o odrobinę wyższy poziom niż Tajki. A jak zakończyły się spotkanie Polek z Tajlandią, wszyscy fani polskiej siatkówki doskonale pamiętają. Przy obecnej formie kadry Polski sądzę, że podopieczne Stefano Lavariniego są w stanie po raz kolejny dostarczyć nam wielu pozytywnych emocji, zwłaszcza, że do rywalizacji przystąpią po wczorajszej konfrontacji z reprezentacją Korei Południowej.

Po raz kolejny nasze reprezentantki błysnęły formą, a zwłaszcza Olivia Różański i Magdalena Stysiak. Biało – czerwone wygrały poszczególne partie do 17, 18 i 16-stu.  Z kolei Dominikanki wczoraj mierzyły się z Turczynkami i przegrały po szalenie zaciętym spotkaniu, które zakończyło się po tie-breaku. Wygrały pierwszego i czwartego seta, jednocześnie przegrywając w tie-breaku do 13-stu. Drugą i trzecią partię przegrały odpowiednio do 21 i 18-stu. Dzięki temu po raz kolejny udowodniły, że są niewygodnymi przeciwniczkami, które mimo, że nie grają najlepiej w przyjęciu, to braki nadrabiają atakiem, blokiem jak i kąśliwą zagrywką. Myśląc o pojedynku z Dominikankami należy mieć na uwadze, że właśnie trzeba precyzyjnie kończyć ataki, gdyż ich kontry, gra z pierwszej, a nawet z drugiej linii jest dosłownie pisząc: zabójcza.

Statystyczne zestawienie reprezentacji Polski i Dominikany przed meczem na mistrzostwach świata:

 • Polki do tego spotkania przystąpią w roli liderek grupy B z dorobkiem 9 punktów, a  po 3. kolejkach plasują się na 2. pozycji z 7-ma oczkami.
 • Reprezentacja Polski dotychczas straciła zaledwie seta, mierząc się z Chorwatkami, a Dominikanki trzy partie.
 • Jak dotychczas biało – czerwone są niepokonane, a Dominikanki właśnie wczoraj po raz pierwszy poczuły smak porażki.
 • Po 3. kolejkach Polki mają na koncie 246 punktów, co oznacza, że średnio na mecz zdobywają 82 punkty.
 • Z kolei Dominikanki zdobyły 252 oczka, co wiąże się z tym, że średnio na mecz zgarniały po 84 punkty.
 • Jak dotychczas w premierowych odsłonach zarówno Polki jak i Dominikanki zawsze zwyciężały.
 • W przypadku Polek mamy triumfy w pierwszych setach odpowiednio do: 19 i dwukrotnie do 17, a u Dominikanek do: 19, 20 i 21 punktów.
 • Warto również zauważyć, że dotychczas obie reprezentacje traciły seta, bądź sety tylko w jednym meczu.
 • W historii ich gier ze sobą konfrontowały się 14-krotnie i 9 razy lepsze były rywalki biało – czerwonych.
 • W ostatnich 10 meczach Polki zwyciężały 3-krotnie, odpowiednio w latach: 2010, 2012 i 2019.
 • Od 2016 roku graliśmy z nimi 5 razy i padały na przemian wyniki albo trzy do jednego, albo trzy do dwóch.

Interesujące kursy bukmacherskie przed meczem Polski z Dominikaną na mistrzostwach świata

Analizując powyższe składowe jak i formę obu zespołów, nie może dziwić, że różnica w kursach na to kto zwycięży jest niewielka. Wskazanie na biało – czerwone wynosi 1.72, a na Dominikanki raptem 2.17. O tym, jak nieprzewidywalne spotkanie nas czeka świadczy również to, że kursy na to, czy będziemy mieli mniej, czy więcej zdobytych punktów łącznie niż 181 są ustabilizowane na tę samą wartość, a wynoszą: 1.85. jeżeli chciałbyś zaryzykować nieco bardziej niż ja i postawić na to, w ilu dokładnie setach zakończy się ta rywalizacja, to wspomnę Ci o tym, że kurs na 3 partie wynosi 2.44, na 4 sety już 2.37, a na tie-breaka 2.90.

A może chciałbyś pobawić się we wskazanie, kto zwycięży w danej partii? Jeśli tak, to spotkasz się, patrząc od pierwszego seta, z następującymi dysproporcjami: 1.73 do 1.99, 1.74 do 1.97 i 1.73 do 1.99, 1.74 do 1.97. Jeżeli chciałbyś zaznaczyć, kto zwycięży w tie-breaku, to na Polki mamy wskazanie zaznaczone na poziomie 1.78, a na Dominikanki już 1.93. Ostatnim z ryzykownych typów, choć interesujących ze względów na kursy jest to, czy w premierowej odsłonie będziemy mieli parzystą, tudzież nieparzystą liczbę punktów. Na pierwsze oznaczenie mamy wycenę ustabilizowaną na poziomie 1.58, a na drugą już na 2.23.

Moje typowanie związane z meczem Polski z Dominikaną na mistrzostwach świata

Co gram od siebie w związku z tym spotkaniem biało – czerwonych? Ano to, że w premierowej odsłonie obie reprezentacje zdobędą więcej niż 44 punkty. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.60. Sądzę, że jest to jak najbardziej realny typ do wejścia, ponieważ to spotkanie może zadecydować o tym, kto ostatecznie zajmie drugie miejsce w grupie B. Oznacza to, że obie reprezentacje mają o co grać. Jednocześnie należy zauważyć, że dysponują podobnym potencjałem kadrowym, jak i umiejętnościami, a także aktualną formą. A dlaczego gram z ForBet-em? Ano dlatego, że przygotowali ciekawe kursy związane z tym i drugim z opisywanych spotkań, jak i dlatego, że mają świetne BONUSY. Jak je odebrać? Ano w banalny sposób: wystarczy założyć konto u tego bukmachera z naszym kodem promocyjnym.

1. set - kadry zdobędą więcej niż 43 pkt - TAK
Kurs: 1.50
Graj!

Serbia – Niemcy: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu
(29.09.2022 r.)

Obrończynie tytułu kontra zespół prowadzony przez bardzo dobrze znanego polskim fanom siatkówki Vitala Heynena. Zdecydowanymi faworytkami jest zespół, który przystąpi do tego meczu w roli gospodyń. Serbki to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w żeńskiej siatkówce. Przykładowo mogę dodać, że sięgnęły po brązowy medal mistrzostw świata w 2006 roku, a po złoty w 2018. Dla odmiany Niemki mogą pochwalić się zajęciem… piątego miejsca jako najwyższego w historii występów na siatkarskim mundialu. Wspomnianą pozycję zajęły w… 1994 roku! Czy dziś stać je na osiągnięcie podobnego rezultatu? Teoretycznie nic nie jest rozstrzygnięte przed zakończeniem spotkania, lecz obstawiając to spotkanie, należy mieć na uwadze, że Niemki tegoroczną Ligę Narodów zakończyły dopiero na 10. miejscu z dorobkiem zaledwie czterech wygranych.

Nic więc dziwnego, że kurs na triumf Serbek jest ustabilizowany na poziomie 1.23, a na to, że dokonają tego Niemki już na 4.20. Podopieczne Danielego Santarelliego są uznawane za faworytki również dlatego, że praktycznie na każdej pozycji będzie dziś grała lepsza siatkarka od jej niemieckiej przeciwniczki. Mimo, że przed ich starciem to Niemki są o oczko wyżej klasyfikowane, gdyż zdobyły punkt więcej, tak należy zauważyć, że to wpadka – jaką było wygranie dopiero po tie-breaku nad reprezentacją Bułgarii – zadecydowała o tym, że po dwóch kolejkach Serbki mają pięć, a nie sześć punktów na koncie. Obok ogrania Bułgarek Serbki wygrały jeszcze z Kanadyjkami, a dla porównania Niemki najpierw uporały się do jednego z Bułgarkami, a później do zera z drużyną z Kazachstanu.

Oznacza to, że mierzyły się z dwoma znacznie słabszymi zespołami od siebie. Przed rozpoczęciem trzeciej kolejki gier w grupie C Bułgarki zajmują czwarte miejsce z dorobkiem jednego punktu za rywalizację w tie-breaku, a Kazachstan jest klasyfikowany na ostatniej lokacie. Wspomnieć należy również o tym, że jak dotychczas zarówno siatkarski z Kazachstanu jak i Kanady nie zdobyły nawet seta w swych dwóch grach. Jednak, czy powyższe składowe decydują o tym, że czeka nas jednostronne spotkanie? Sądzę, że nasze zachodnie sąsiadki mogą pójść „tropem” Bułgarek i również próbować się postawić faworyzowanym Serbkom. Dlaczego tak sądzę? Wystarczy zerknąć poniżej. Tak samo, jak w przypadku ewentualnego sprawdzenia, jak idzie mi typowanie siatkarskich meczów na mistrzostwach świata. Jak tego dokonać? W banalny sposób, ponieważ wystarczy odwiedzić zakładkę o nazwie: TYPY – Siatkówka.

Statystyczne zestawienie reprezentacji Serbii i Niemiec przed meczem na mistrzostwach świata:

 • Serbki znajdują się na 3. pozycji w grupie C z dorobkiem 5 punktów, a Niemki plasują się na 2. lokacie, mając o oczko więcej od dzisiejszych rywalek.
 • Gospodynie tego meczu zdobyły 6, a straciły 2 sety. Z kolei gościnie zdobyły 6, a straciły ledwo partię.
 • Jak dotychczas Serbki w dwóch meczach zdobyły 187 punktów, w pierwszej kolejce uzyskując 75 oczek.
 • Z kolei Niemki, jak dotychczas ugrały 171 punkty, z czego 96 oczek w premierowej grze, kiedy rywalizowały z Niemkami.
 • W przypadku Serbek – odliczając tie-breaka z meczu z Bułgarkami – tylko w dwóch partiach ich sety kończyły się poniżej wyniku 25:21. W drugim i trzecie secie z Kanadą wygrały kolejno do 16 i 20-stu.
 • Odnośnie do powyżej wspomnianej statystyki sytuacja u Niemek prezentuje się tak, że ich sety kończyły się 3-krotnie wynikami do 21, w tym z jedną w ten sposób przegraną partią. Poza tym ograły kadrę Kazachstanu w pierwszej i drugiej partii kolejno do: 15 i 18 oczek.
 • Jeżeli chodzi o statystykę punktową z pierwszych partii, to Serbki zawsze w nich zwyciężały, pierw do 23, a potem do 21. Identycznej sztuki dokonały Niemki, z tym, że ona najpierw ograły Bułgarki do 22, a później Kazachstan do 15-stu.
 • W dotychczasowej historii te reprezentacje grały ze sobą 19 razy i o raz częściej lepszymi okazywały się nasze zachodnie sąsiadki.
 • Ostatni pojedynek między sobą stoczyły 29 czerwca i wtedy Serbki zwyciężyły do jednego.
 • Tym samym zakończyły serię dwóch zwycięstw z rzędu, pierw do jednego, a później do zera, kadry Niemek.

Interesujące kursy bukmacherskie przed meczem Serbii z Niemcami na mistrzostwach świata

Analizując powyższe składowe widzimy, że czeka nas interesujący mecz. Pierwszym z ciekawych typów, który ma szansę sprawdzenia się jest ten, który „informuje” nas o tym, czy Niemki zwyciężą przynajmniej w jednym secie. Jeżeli sądzisz, że będą w stanie tego dokonać, to spotkasz się z kursem na poziomie 1.53. Na analogiczne zdarzenie względem Serbek mamy wycenę na 1.02, co jest aż nader oczywiste, że się wydarzy. Patrząc na to, ile punktów zdobywały jak i traciły w premierowych odsłonach, to również realnymi do wejścia są te typy, że reprezentacje właśnie w tym secie zdobędą więcej niż albo 44, albo 45 punktów.

Kurs na pierwsze zdarzenie wynosi 1.74, a na drugie już 2.10. A skoro mowa już o nabijaniu punktów, to również interesujący ze względu na wycenę, jak i możliwość wejścia jest ten typ, który „mówi” o tym, że zespoły zdobędą na przestrzeni meczu więcej niż 176 oczek. Piszę tak, gdyż kurs na to zdarzenie jest ustabilizowany na 1.82. Kolejnymi dwoma interesującymi do oznaczenia, choć związanymi z większym ryzykiem są te kursy, które „mówią”, czy Serbki zwyciężą w tej rywalizacji do zera, czy do jednego. Na pierwsze z nich mamy wycenę na poziomie 2.08, a na drugie już 3.00. Jednak, co gram od siebie w związku z tym spotkaniem?

Moje typowanie związane z meczem Serbii z Niemcami na mistrzostwach świata

Ano zaznaczam to, że w premierowej partii obie reprezentacje zdobędą razem więcej niż 43 punkty. Kurs na to zdarzenie jest ustabilizowany na poziomie 1.50, co stanowi doskonałą okazję do tego, by podbić kupon i stworzyć kolejnego atrakcyjnego double’a. Zwłaszcza, że jak pokazują dotychczasowe występy tych zespołów na siatkarskim mundialu, zarówno Serbki, jak i Niemki „chętniej” koncentrują się na ataku niż obronie. Odzwierciedlają to statystyki przyjęcia i grze w kontrze, które wskazują, że obie są klasyfikowane na podobnie wysokich miejscach w statystykach z ataków, jak i na niższych odnośnie do tych, które wiążą się z idealnym przyjęciem.

1. set - kadry zdobędą więcej niż 44 pkt - TAK
Kurs: 1.60
Graj!

Propozycja kuponu:

Polska vs Dominikana kupon ForBet MŚ

fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze