Polska – Chorwacja typy, kursy i zakłady | 23.09.2022

Siatkówka, Polska, kadra, dzień 1 MŚ

Wracają siatkarskie mistrzostwa świata! Tym razem na parkietach pojawią się panie, a w pierwszym spotkaniu będziemy świadkami pojedynku Polek z Chorwatkami. Dwie godziny później do gry przystąpią Holenderki z Kenijkami. Oba spotkania zostaną rozegrane w Arnhem. Na pozostałe spotkania drużyny przeniosą się do Gdańska. Jednak warto zwrócić uwagę na pierwsze spotkanie, gdyż Polki zagrają na… stadionie w Arnhem! Sądzę tak, że po raz pierwszy w kobiecym mundialu starcia będą rozgrywane na tego typu arenie. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? O tym za chwilę, a na razie dodam, że kupon stawiam w STS-ie.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 125 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1685 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 125 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Polska – Chorwacja: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (23.09.2022 r.)

Faworytem w tym spotkaniu jest nasza drużyna. Świadczą o tym również kursy bukmacherskie w STS-ie, które informują nas o tym, że na triumf biało – czerwonych mamy kurs na poziomie 1.18, a na to, że zwyciężą Chorwatki mamy wycenę na poziomie aż 4.90. Taka dysproporcja bierze się stąd, że Polki są lepszym zespołem, mają więcej gwiazd w składzie i to na dosłownie każdej pozycji, a do tego są wyżej klasyfikowane w oficjalnym rankingu FIVB. Przed startem mistrzostw świata Polki plasują się na 13 pozycji, mając na koncie 214 punktów. Z kolei ich dzisiejsze przeciwniczki są klasyfikowane na dwudziestej lokacie, a jak dotychczas uzbierały 168 oczek. Jednak czy czeka nas spotkanie zakończone zwycięstwem Polek do zera? W jakim stopniu Chorwatki mogą się postawić kadrze biało – czerwonych? O tym więcej w statystycznym porównaniu.

Statystyczne zestawienie reprezentacji Polski i Chorwacji przed meczem na mistrzostwach świata:

 • Obie kadry skonfrontowały się ze sobą w 2017 roku i wówczas Polki zwyciężyły do zera.
 • Bilans ostatnich pięciu meczów Polek prezentuje się następująco: P – P – P – P – W, a Chorwatek: W – W – P – W – W.
 • Odnośnie do wyższej statystyki należy nadmienić, z jakimi zespołami mierzyły się obie reprezentacje. Polki grały – patrząc od ostatniego meczu – z Bułgarią, Dominikaną, Chinami, Włochami i Koreą Południową, a Chorwatki z: Wyspami Owczymi i po dwa razy z Izraelem i Rumunią.
 • Dzięki temu widać, że Polki rywalizowały z dużo bardziej znaczącymi na świecie rywalkami, a Chorwatki z zespołami, które są nawet o dwie klasy niżej notowane niż Polki.
 • Więcej gwiazd światowego formatu w siatkówce kobiet znajduje się w reprezentacji Polski i to dosłownie na każdej pozycji.
 • Tym samym reprezentacja Polski zagra na MŚ po raz pierwszy od 2010 roku w Japonii, kiedy to zajęły 9. miejsce.
 • Z kolei Chorwatki osiągnęły najlepszy wynik w 1998 r., kiedy to zajęły 6. lokatę na japońskim turnieju. Później albo nie brały udziału, albo jak w 2010 i 2014 roku plasowały się na 17. pozycji.
 • Najlepszy wynik kadra Polski na siatkarskim mundialu kobiet zanotowała w debiucie w 1952 r., kiedy to zdobyły srebrne medale, ulegając jedynie ZSRR.
 • W polskiej grupie wystąpią jeszcze również: Turczynki, Tajlandki, Dominikanki i Koreanki Południowe.
 • Awans do drugiej fazy grupowej uzyskają cztery najlepsze drużyny z każdej z grup. Patrząc na poziom rywalek, Polki powinny poradzić sobie z tym zadaniem bez większego trudu.

Interesujące typy związane z meczem Polek z Chorwatkami na mistrzostwach świata 2022

Pierwszym z tego typu wskazań jest to, że biało – czerwone wraz z Chorwatkami zdobędą na przestrzeni spotkania więcej lub mniej niż odpowiednio 165 i 172 punkty. Kurs na to, że zgarną mniej niż mamy w pierwszej prezentowanej wartości wynosi 2.00, a że więcej – 1.70. Jeżeli chcesz zagrać jeszcze bardziej ryzykowniej, to polecam Ci drugi z wymienionych typów. Czy wybierzesz pierwszą, czy drugą opcję i tak spotkasz się z wyceną ustabilizowaną na poziomie 1.85. Jednak nie tylko odnośnie liczby zdobytych punktów STS przygotował kursy związane z tym spotkaniem.

Kolejnym typem, który jest ryzykowny, aczkolwiek wartość jego kursu jest interesująca, to ten, który „informuje”, czy zostanie rozegrany czwarty set w tym spotkaniu. Jeżeli sądzisz, że tak, to spotkasz się z wyceną ustabilizowaną na poziomie 1.78, a jeżeli, że do tego nie dojdzie, to już z kursem na 2.00. Od siebie zagram nieco inny typ, a jaki? Zdradzam to za chwilę. Na razie wspomnę, że w każdej chwili możesz sprawdzić, jak idzie mi typowanie siatkarskich spotkań, w tym z kobiecego tegorocznego mundialu. Wystarczy, że odwiedzisz zakładkę: TYPY – Siatkówka.

Moje typowanie związane z meczem Polek z Chorwatkami na mistrzostwach świata 2022

Patrząc na postawę Polek w tegorocznej Lidze Narodów, w trakcie sparingów przedmundialowych, a także analizując formę ich rywalek, spodziewam się łatwego zwycięstwa reprezentacji Polski. Stefano Lavarini zapewnia, że jego drużyna z impetem rozpocznie zmagania w tegorocznym czempionacie. Selekcjoner zdecydował się postawić w większości na doświadczony skład. Jedynie na przyjęciu zmagamy się z problemami. Wszystko dlatego, że przez kontuzje straciliśmy dwie główne przyjmujące, czyli Martynę Łukasik i Martynę Czyrniańską. W Lidze Narodów nie najgorzej radziła sobie Olivia Różański, więc pewnie będzie pierwszym wyborem na tę pozycję. Jednak kto oprócz niej znajdzie się w przyjęciu? Tego na razie nie wiemy.

Polki zwyciężą nad Chorwatkami 3:0 - TAK
Kurs: 2.10
Graj!

Mimo wszystko z dużo większymi problemami zmagają się reprezentantki Chorwacji. Selekcjoner naszych dzisiejszych rywalek zapowiada w licznych wywiadach, że chciałby, by jego podopieczne sprawiły choć trochę problemów Polkom, aczkolwiek również on wskazuje, że to biało – czerwone są faworytkami do odniesienia końcowego triumfu. Odliczając to jakie mamy problemy w kadrze żeńskiej siatkówki jak i, że Stefano Lavarini skreślił Malwinę Smarzek, to i tak jesteśmy dużo lepszym zespołem na tle rywalek. Dlatego też, uwzględniając również powyżej przedstawione argumenty, sądzę, że Polki idealnie wejdą w najważniejszy czempionat tego sezonu i tym samym pewnie zwyciężą trzy do zera. Kurs na to zdarzenie jest ustabilizowany na poziomie 2.10.

Holandia – Kenia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (23.09.2022 r.)

Drugie gospodynie tego turnieju również w piątek rozpoczną swoje zmagania. Z tym, że w przypadku ich spotkania będą jeszcze większymi faworytkami do odniesienia końcowego sukcesu, aniżeli reprezentacja Polski. Przemawiają za tym zarówno analizy siatkarskich ekspertów, dziennikarzy jak i kursy bukmacherskie przygotowane w STS-ie na zwycięstwo obu tych drużyn. Kurs na triumf Holenderek jest ustabilizowany na poziomie 1.01, a na Kenijki aż na 19.00. Oczywiste jest, że nie ma sensu grać tego wskazania, gdyż jest aż zanadto oczywiste. Jednak co można zagrać, jeśli chce się bardziej zaryzykować, a co gram od siebie? O tym więcej poniżej.

Jednak nim przejdę do statystycznego porównania obu kadr, to dodam jeszcze, że jako, że gram z STS-em, to z czystym sumieniem mogę polecić ich BONUS jaki przygotowali z myślą zarówno o Tobie, jak i obstawianiu siatkarskich spotkań kobiecego mundialu. Jak go odebrać? Wystarczy założyć konto u tego bukmachera, wykorzystując przy okazji nasz kod promocyjny. Dzięki temu możesz zgarnąć, chociażby 1500 PLN od trzech depozytów, 100 PLN bez ryzyka, a także 60 PLN bonus za zadania. W standardowej ofercie zgarniesz 1560 PLN, a z naszym kodem promocyjnym nawet 1660 PLN.

Statystyczne zestawienie reprezentacji Holandii i Kenii przed meczem na mistrzostwach świata:

 • Kadra Holandii jest klasyfikowana na 10. miejscu w oficjalnym rankingu FIVB. Dla porównania Kenijki plasują się we wspomnianym zestawieniu na 30. pozycji.
 • Kadra Oranje ugrała do tej pory 250 punktów, a ich dzisiejsze rywalki raptem 131.
 • Dotychczas te reprezentacje mierzyły się ze sobą trzykrotnie od 2010 roku i za każdym razem wygrywały Holenderki w trzech setach.
 • Analizując ich bilans w 5 ostatnich grach, Holenderki mają następujący rekord: W – W – P – W – W, a Kenijki: P – P – P – P – P.
 • Kadra Oranje zwyciężała odpowiednio nad Kanadą, Belgią, Japonią i Koreą Południową, a przegrywała z Turczynkami.
 • Z kolei Kenijki grały w ostatnich meczach z: Brazylijkami, Dominikankami, Serbkami, Koreankami Południowymi i Japonkami i za każdym razem przegrywały do zera.
 • Zespół Holandii ma znacznie więcej gwiazd w drużynie w porównaniu z Kenijkami. Holenderki na oko są o dwa poziomy wyżej od swoich dzisiejszych rywalek.
 • Holenderki są stawiane w roli tych, które z grupy po prostu muszą awansować, a Kenijki jako jedna z dwóch drużyn, która znajdzie się poza pierwszą czwórką, która przejdzie dalej.
 • Obok tych drużyn w grupie A mamy jeszcze takie reprezentacje jak: Belgii, Portoryko, Włoch i Kamerun.

Interesujące typy związane z meczem Holenderek z Kenijkami na mistrzostwach świata 2022

Pierwszym tego typu oznaczeniem jest, że obie te kadry na przestrzeni całego spotkania zdobędą łącznie więcej lub mniej niż 123 punkty. Kurs na oba te wskazania są ustabilizowane na poziomie 1.85. Jeżeli sądzisz, że Holenderki zdobędą mniej niż 75 punktów na przestrzeni całego spotkania, czyli że w każdym z trzech setów wygrają bez gry na przewagi, spotkasz się z kursem na poziomie 1.18. Dlatego też bardziej szedłbym w ten, który „informuje”, czy Kenijki zdobędą więcej, czy mniej niż 47 oczek.

Kurs na oba te wskazania również wynosi 1.85. Następnymi ciekawymi wskazaniami, które jest sens grać, a zarazem są związane z odrobinie większym ryzykiem niż mój typ, są te, które informują, czy w pierwszym secie zespoły zdobędą łącznie więcej niż 40, czy 41 punktów. Wycena pierwszego zdarzenia wynosi 1.75, a drugiego już 2.00. Z trudem przychodzi wybór nieoczywistych typów, gdyż w tym spotkaniu będziemy świadkami starcia Dawida z Goliatem. Kenijki są o co najmniej dwie klasy słabsze od swoich przeciwniczek, więc tego typu kursy nie mogą dziwić.

Moje typowanie związane z meczem Holenderek z Kenijkami na mistrzostwach świata 2022

Ze swej strony gram na to ile punktów zdobędą oba te zespoły w drugiej partii. Patrząc na to, że Kenijki będą już najprawdopodobniej rozbite po pierwszej partii i im dalej w mecz, tym gorzej będą wyglądać kondycyjnie na tle lepiej dysponowanych rywalek. Dlatego też sądzę, że w drugim secie zdobędą wraz z Holenderkami łącznie mniej niż 41 punktów. Kurs na to zdarzenie jest ustabilizowany na poziomie 1.65. W sam raz, by zagrać równie bezpiecznie jak przy pierwszym typowaniu, a zarazem zagrać kupon po ładnym kursie. Dzięki temu otrzymujemy zarówno bezpieczny kupon jak i atrakcyjną wartość, gdyż ustabilizowaną na poziomie 3.47.

Ilość punktów w 2. secie - mniej niż 41.5 pkt
Kurs: 1.65
Graj!

Propozycja kuponu:

STS, siatkówka kobiet, dzień 1

fot. Tomasz Kudala/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze