Sezon na Wyspach powoli wkracza w decydujące fazy. Manchester City ma na swoim koncie już jeden triumf w rozgrywkach Carabao Cup, ale mogą ustrzelić nawet potrójną koronę na krajowym podwórku. Po 32. kolejkach znajdują się na pierwszej pozycji w Premier League, a dzisiaj rozegrają półfinał FA Cup.

Manchester City vs Brighton – półfinał FA Cup i kursy główne

Obywatele z pewnością mogli się spodziewać trudniejszego rywala na tym etapie sezonu, jednak regularnie losowanie im sprzyja. Podopieczni Pepa Guardioli planują rozszerzyć swoje panowanie na Wyspach. W poprzedniej kampanii wywalczyli tylko i aż mistrzostwo, a teraz mogą dołożyć dwa krajowe puchary. Prawdę mówiąc, każdy inny wynik niż zwycięstwo w FA Cup będzie gigantycznym zaskoczeniem. Tym bardziej, że w drugiej parze znajdują się drużyny Watfordu i Wolves. Wilki mogą być najtrudniejszym rywalem, jednak nikt nie powiedział, że pokonają Szerszenie.

Manchester City w środku tygodnia pokonał Cardiff 2:0, jednak w tym meczu zadaniem było wywalczenie trzech punktów i strata jak najmniejszej ilości sił. Misja spełniona, dlatego Brighton ma się czego obawiać. Półfinały FA Cup są rozgrywane na Wembley, więc Mewy będą mogły poczuć klimat wielkiego meczu.

Brighton w środku tygodnia było tłem dla drużyny Chelsea na Stamford Bridge. Bukmacherzy spodziewają się tutaj łatwej przeprawy Obywateli i wypada się z tym zgodzić. The Blues zwyciężyli z Mewami 3:0, a goście oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę Kepy. Jedyną nadzieją podopiecznych Chrisa Houghtona pozostaje fakt, że będzie to tylko jeden mecz i jakiś stały fragment może sprawić sensację.

efortuna opinie

Kurs główne w Fortunie wyraźnie kierują się w stronę aktualnego mistrza Anglii. Przelicznik na wygraną Obywateli wynosi dokładnie – 1.12. Remis – 9.50, a triumf gości – 18.50.

Zdarzenia dodatkowe w Fortunie

Bukmacher Fortuna przygotował ciekawą ofertę na to spotkanie, jednak typowanie rynków głównych nie jest dobrym wyborem. Lepiej udać się w stronę rozszerzonych możliwości, jak na przykład handicap na drużynę Manchesteru City. Przy jednobramkowej przewadze Mew otrzymujemy kurs – 1.41, więc sensownym wyborem jest dopiero opcja z handicapem 0:2. W takim przypadku można złapać przelicznik na poziomie – 2.08.

1/Handicap 0:2 – 2.08

Wiele osób przed tym spotkaniem zadaje sobie pytanie, jak długo Mewy będą stawiały opór? Zakładając, że od pierwszej minuty postawią autobus można sądzić, że Manchester City nie będzie się spieszył. Ryzykownym, aczkolwiek wartym rozważenia typem jest podwójna szansa 0:0 z oferty Fortuny.

Podwójna szansa 0-0 – 2.77

Ciekawe kursy w ofercie bukmachera znajdziemy również w przypadku typowania bramki z obu stron lub jego braku. Fortuna za wynik BTTS oferuje przelicznik – 2.30. Manchester City w dwóch z trzech ostatnich spotkań z tym rywalem zagrał na zero z tyłu. Pierwsze starcie tych drużyn na Etihad zakończyło się wynikiem 2:0. Dodatkowo Mewy w dwóch poprzednich rywalizacjach nie potrafiły strzelić gola. Myślę, że najlepszym wyborem na kupony akumulowane będzie tutaj zagranie na brak wyniku BTTS. W tym przypadku proponowany kurs z oferty Fortuny wynosi – 1.52.

BTTS (nie) – 1.52

W opinii bukmachera takie zdarzenie jest bardzo prawdopodobne!