Polacy poznali rywali w walce o Igrzyska Olimpijskie!

Polscy koszykarze poznali w środę grupowych rywali w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W imprezie, która odbędzie się w czerwcu przyszłego roku Polska zmierzy się z Angolą oraz Słowenią.

Zadanie nie jest więc łatwe, ale Polakom już na tegorocznych mistrzostwach świata w Chinach udało się pokazać, że potrafią wygrywać z silnymi. Wtedy skończyło się na awansie do najlepszej ósemki czempionatu. Teraz przed polską reprezentacja szansa na kolejny sukces, jakim niewątpliwie byłby awans na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Na ten moment wiadomo już, że w Japonii zagrają reprezentacje Argentyny, Australii, Francji, Hiszpanii, Iranu, Japonii, USA oraz Stanów Zjednoczonczych.

Do tego grona dołączą zwycięzcy czterech turniejów kwalifikacyjnych. W “polskim” turnieju wezmą udział Litwa, Wenezuela i Korea (jedna grupa) oraz Polska, Angola i Słowenia (druga grupa). Oznacza to, że Polacy będą musieli ograć nie tylko Słoweńców, a więc aktualnych mistrzów Europy z Luką Doncicem na czele, ale potem najpewniej także jak zawsze silnych Litwinów. O awans i bilety do Japonii nie będzie więc łatwe, ale będziemy trzymać kciuki, by polska reprezentacja w Tokio mogła pojawić się nie tylko w roli kibiców.