Pojęcia podatku, a także zakładów bukmacherskich są ze sobą niezmiernie związane od czasu wejścia ustawy hazardowej. Legalni bukmacherzy muszą odprowadzać 12% podatek od zakładów, który najczęściej spada na barki graczy. W jaki sposób wykorzystać specjalne promocje i gdzie można zagrać z podwyższeniem wygranych? O tym w dzisiejszym tekście.

Podatek, a zakłady bukmacherskie – o co chodzi?

Wraz z wejściem ustawy hazardowej w 2017 roku na legalnych bukmacherów, którzy uzyskali licencję Ministerstwa Finansów na przyjmowanie i udzielania zakładów wzajemnych na terenie naszego kraju został nałożony 12% podatek od gier. Taki zapis widnieje w art. 71 ust. 2 pkt 1 ustawy o grach hazardowych.

W związku z automatycznie naliczanym podatkiem od kuponów, możesz zawierać zakłady bukmacherskie, a później nie musisz rozliczać się z urzędem skarbowym – robi to za Ciebie firma organizująca zakłady.

Na każdym postawionym kuponie u legalnego bukmachera znajdziesz – kwotę do zapłaty, wkład oraz podatek.

Dobrze widać to na przykładzie kuponu z Fortuny – gramy za 100, ale na dole kuponu jest napisane, że nasz wkład to 88 PLN, a 12 PLN to podatek.

podatek, a zakłady bukmacherskie

Podatek w zakładach bukmacherskich to dla Ciebie dwie ważne informacje. Jest on pobierany zawsze, chyba że legalny operator ma specjalną promocję, która podwyższa wygrane na kuponach – jeśli nie, to 12% od zawartego zakładu zostanie pobrane właśnie na poczet podatku.

Podatek od wygranych – 10%

Druga kwestia, to kolejny podatek, z którym muszą zmierzyć się gracze zakładów bukmacherskich, którzy wygrali większe sumy pieniędzy. Mianowicie, w przypadku jednorazowej wygranej, która przekroczy 2280 złotych będziesz musiał oddać kolejne 10% podatku od wygranej.

Wielu graczy znajduje na to sposób, rozbijając postawione kupony na kilka podobnych, dzięki czemu łączna suma wygranej może być równa lub wyższa kwocie 2280 złotych, jednak podatek naliczany jest tylko od pełnej sumy.

Wskazana powyżej kwota nie jest limitem, którego gracz nie może przeskoczyć. Jest to po prostu bariera dla pojedynczego zakładu, od którego będziesz musiał oddać 10% na rzecz podatku od wygranej.

Pamiętaj, że nie jest tutaj brana pod uwagę czysta wygrana, czyli wygrana-stawka, ale po prostu suma, którą wygrałeś na kuponie. Jeśli zagrałeś za 2000 PLN, a wygrałeś 2280 PLN, to i tak zapłacisz 10% na poczet podatku od wygranej. Warto o tym pamiętać, ponieważ wiele osób, szczególnie zaczynających dopiero swoją przygodę z branżą bukmacherską nie zdaje sobie z tego sprawy.

10% podatek jest liczony od każdej kwoty powyżej 2280 zł, więc nie jest to tylko 10% z podanej kwoty, czyli odpowiednio 228 zł od pojedynczej wyższej wygranej, tylko jeśli wygrasz 10 000 PLN, to podatek wyniesie 1000 PLN i tak dalej.

W których zakładach bukmacherskich można grać bez podatku?

Podatek to jedna z kwestii, którą legalni bukmacherzy wykorzystują w sekcji specjalnych promocji, które mają na celu przyciągnąć uwagę gracza. Obecnie wśród warunków oferty powitalnej, a także specjalnych bonusów na spokojnie można wymienić tę opcję, jako jedną z najważniejszych z perspektywy gracza, o czym zapewne doskonale wiesz.

Pamiętaj jednak, że gra bez podatku dotyczy 12% zwiększenia Twojego wkładu, czyli grając kupon za 100 PLN, grasz realnie za 100 PLN, a nie 88 PLN. Promocje Happy Hours nie wpływają jednak na 10% podatek od wygranych powyżej 2280 zł, ponieważ w tym przypadku nadal obowiązuje.

Zakład bez ryzyka, bonus od depozytu czy freebet to ciekawe opcje na start, jednak pod kątem długoterminowej gry u danego bukmachera możliwość wykorzystania Happy Hours, czyli gry z podwyższeniem podatku jest fantastyczną opcją.

Gdzie obecnie znajdziecie możliwość grania z podwyższeniem wygranej?

BETFAN – największą świadomość graczy w tym sektorze zbudował bukmacher BETFAN. Firma już w poprzednim roku oferowała możliwość gry bez podatku i to nie tylko w wyznaczonych godzinach, a przez 24h/7. Jak to możliwe? Aby zagrać u tego operatora z podwyższeniem wygranej musisz spełnić następujące warunki:

podatek, a zakłady bukmacherskie

Oprócz tego BETFAN ma również okresowe Happy Hours, w których musisz zawrzeć kupon z dwoma pozycjami po kursie minimum 1.25 dla pojedynczego zdarzenia, a Twoja wygrana wzrośnie o 14%. Godziny się zmieniają, więc obserwuj uważnie! Nie ma limitu kuponów, które możesz postawić w tym czasie

Fortuna – do tej pory ten bukmacher słynął z okresowej promocji z podwyższeniem wygranej, jednak w ostatnim czasie Fortuna wprowadziła Happy Hours na stałe do swojej oferty. Jak z niego skorzystać?

Musisz dodać na swój kupon co najmniej trzy zdarzenia, a każde z kursem minimalnym 1.30. Bukmacher nie ustawił tutaj konkretnego limitu stawki.

podatek, a zakłady bukmacherskie

ForBET zakłady bukmacherskie i gra bez podatku!

Bukmacher ForBET to jedna z pierwszych firm na rynku zakładów bukmacherskich, która w przeszłości udostępniła swoim graczom możliwość gry z podwyższeniem wygranej.

Promocje bez podatku w ForBET są udostępniane czasowo, dlatego musisz śledzić ofertę promocji, a także stronę Zagranie.com, gdzie regularnie informujemy o najnowszych bonusach dla graczy. Najczęściej takie opcje pojawiają się w weekendy i podczas europejskich pucharów.

podatek, a zakłady bukmacherskie

Betclic – multi+!

Bukmacher Betclic nie informuje swoich graczy o grze bez podatku, ale ma za to inną promocję, która działa w podobny, a zdaniem wielu – nawet w lepszy sposób. Mowa o bonusie multi+, który jest uzależniony od ilości zdarzeń na kuponie. Maksymalnie możesz uzyskać nawet 50% więcej do ewentualnej wygranej, ale przy 13+ pozycjach na kuponie. Aby otrzymać 14% dodatek, czyli równoznacznik opcji Happy Hours u innych bukmacherów – musisz zagrać kupon z przynajmniej sześcioma pozycjami.

W tym porównaniu Betclic wypada gorzej od konkurencji, jednak jeśli lubisz obstawiać taśmy, to z pewnością powinieneś zainteresować się tą promocją, która może zwiększyć Twoją wygraną nawet o 50%!

podatek, a zakłady bukmacherskie

Legalne zakłady bukmacherskie – bez podatku

Pamiętaj, że zgodnie z prawem w Polsce możesz obstawiać tylko u legalnych bukmacherów. Wiele osób może polecić Ci granie u zagranicznych firm, gdzie na stałe znajdziesz możliwość „gry bez podatku”, jednak jest to łamanie przepisów obowiązującego w naszym kraju prawa.

Nie jest to gra warta świeczki, zwłaszcza, że ryzykujesz sporą karą grzywny, a gra bez podatku u legalnych bukmacherów również jest możliwa, co pokazaliśmy w dzisiejszym tekście.

Pełen ranking legalnych bukmacherów znajdziesz tutaj -> https://zagranie.com/bukmacherzy/