fot. Piotr Matusiewicz

Już dziś po południu kolejny mecz rozgrywany w ramach PKO BP Ekstraklasy przez Piasta Gliwice oraz Lechii Gdańsk, które w piątek grały 9. kolejkę, a dziś będą mierzyć się ze sobą w 10. serii gier. Podopieczni Waldemara Fornalika doczekali się w końcu pierwszej wygranej w sezonie pokonując w Zabrzu Górnika, a piłkarze z Trójmiasta od trzech spotkań nie może znaleźć pogromcy. Jak zakończy się dzisiejsze starcie w Gliwicach? Zobaczcie naszą analizę i typ na mecz Piast Gliwice – Lechia Gdańsk. Typujemy tradycyjnie w forBET!

Załóż konto z kodem promocyjnym 2400PLN, aby otrzymać:

2080 PLN od depozytu + 120 PLN bez ryzyka + MaxiZysk 200 PLN + 2 tygodnie bez podatku

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

2000 2080 zł od depozytu + 0 200  bez ryzyka + 200 PLN MaxiZysk + 2 tygodnie bez podatku

standardowa oferta 2200 zł. z naszym kodem: 2480 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 200 zł MAXIZYSK: 200 zł BEZ PODATKU: 14 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Piast Gliwice vs Lechia Gdańsk

Gliwiczanie chyba w końcu wskoczyli na odpowiednie tory, bo po serii meczów bez wygranej w ostatnich dwóch meczach zarobili cztery punkty. Czy to początek marszu w górę z ostatniego miejsca? Mistrzowie Polski sprzed dwóch sezonów z pewnością nie są ekipą, która miałaby jako jedyna spaść z ligi – ich potencjał jest znacznie wyższy. Dziś natrafiają jednak na ciężkiego rywala. Lechia Gdańsk to aktualnie czwarta siła PKO BP Ekstraklasy, która jeszcze dziś może wskoczyć na ligowe podium. To także druga najlepsza ofensywa ligi. Więcej bramek od gdańszczan zdobył tylko Raków Częstochowa. Kto kogo przechytrzy? 

Wydaje się, że Lechia jest faworytem tego spotkania. Trzy ostatnie mecze, licząc Puchar Polski, wygrane. Siedem zdobytych goli w tych starciach, a trzy stracone. Pięć ostatnich meczów bezpośrednich między Piastem a Lechią padło łupem drużyny Piotra Stokowca. Piast w tych pięciu spotkaniach był w stanie zdobyć zaledwie trzy bramki. Idąc w kalendarzu dalej – Piast wygrał tylko dwa z dziesięciu ostatnich meczów z Lechią. Jeśli można mówić, że jakiś rywal piłkarzom z Gliwic ostatnio nie leży – Lechia będzie idealnym przykładem. Ciężko teraz ocenić w jakim miejscu jest drużyna Waldemara Fornalika. Czy to faktycznie początek odrodzenia? Czy po prostu czysty przypadek, że w dwóch ostatnich meczach nie zaznała porażki. Dlatego nie będziemy rozważać tego meczu pod kątem zwycięzcy (choć w mojej opinii tego meczu Piast nie wygra), a spróbujemy czegoś wyjątkowego.

grupa zagranie

Co gramy?

forBET oferuje zakłady nie tylko na podstawowe zdarzenia w meczu, ale także na niektóre liczby, statystyki meczowe. Dziś na mecz Piasta z Lechią postanowiłem wytypować liczbę popełnionych fauli przez obie ekipy. Linia została ustawiona na 29.5 przewinień. Więcej, mniej? Moim zdaniem mniej, a dlaczego? O tym poniżej. Piast Gliwice to jedna z rzadziej faulujących ekip w naszej lidze. 98 fauli w 9 meczach, to niespełna 11 na mecz. Mniej przewinień ma tylko poznański Lech, który faulował zaledwie 83 razy przy tej samej liczbie rozegranych meczów. Gliwiczanie to także zespół, który jest dość rzadko faulowany – jak do tej pory piłkarze Piasta byli nieprzepisowo zatrzymywani 109 razy. To szósty wynik w skali ligi. Podopieczni Piotra Stokowca są w tym zestawieniu dwa oczka wyżej – ich rywale faulowali 103 razy. Sami naginali przepisy 127 razy (śr. 14,1/mecz), co plasuje ich w środku stawki faulujacych.

Jak to wyglądało w ostatniej kolejce? Drużyna Lechii grająca ze Śląskiem Wrocław popełniła 13 fauli, a sama była faulowana 20 razy. Piast i Górnik obchodziły się ze sobą łagodniej w małych derbach Śląska – popełnili kolejno 10 i 13 fauli. Wydaje się zatem, że nie będzie to zbyt brutalne spotkanie. Lechia prawie 56% fauli popełnia na połowie rywala. Jeśli będzie częściej przy piłce (a tak zakładam) to okazji na faulowanie będzie mniej. Piast to dość łagodny zespół w skali ligi, co pokazały liczby wyżej i przerywa grę wtedy, kiedy musi. Spójrzmy jeszcze na statystykę fauli z poprzedniego sezonu: Lechia faulowała średnio 15,7 razu na mecz, a faulowana była 13,1 razu na mecz. Piłkarze Piasta zanotowali najmniej fauli w całej lidze – tylko 12,4 na mecz, a sami sprawiali trochę kłopotów, bo byli faulowani 15 razy na mecz. Moim zdaniem dziś nie zobaczymy więcej niż 29 fauli.

Nasz typ: Poniżej 29,5 fauli w meczu (wg ekstrastats.pl)

Kurs: 1,83

ForBET – 120 PLN bez ryzyka:

  • Zwrot za pierwszy nietrafiony kupon przysługuje osobom, które zarejestrowały konto na www.iforbet.pl z kodem promocyjnym 2400PLN
  • Zwrot przysługuje TYLKO za pierwszy zagrany kupon po rejestracji
  • Kupon musi być zagrany ze środków z salda głównego
  • Jeśli kupon będzie przegrany otrzymasz zwrot postawionej stawki do maksimum 120 PLN
  • Zwrot nastąpi w środkach bonusowych. Bonusem trzeba obrócić 4-krotnie z kursem minimalnym zdarzenia 1,2
  • Aby otrzymać zwrot, napisz na adres marketing@iforbet.pl i podaj swój login. W tytule maila wpisz „Zakład bez ryzyka”
  • Kurs minimalny kuponu 2,00.

typ

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zaloguj się aby dodawać komentarze