Drugi dzień zmagań 1/32 finału na paryskich kortach Rolanda Garrosa. Dzisiaj mam nadzieję, że odbędzie się bez niespodzianek i nie zabraknie jednego meczu do odniesienia zwycięstwa. Wczoraj zabrakło bardzo niewiele, aby cieszyć się z wygranego kuponu, ale niestety Cori Gauff przegrała z włoszką Trevisan. Co prawda, Amerykanka wygrała pierwszego seta, ale później jej koncentracja odleciała gdzieś bardzo daleko i nie potrafiła dokończyć spotkania, a co gorsza nie umiała sobie poradzić ze swoim pierwszym podaniem, co bezlitośnie wykorzystywała Martina. Dzisiaj liczymy na więcej szczęścia na kortach ziemnych we Francji i gramy 4 zdarzenia. Co dla Was przygotowałem? Sprawdźcie w artykule!

1200 PLN od depozytu +230 PLN zakład bez ryzyka + 29 PLN Freebet

sts

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Jiri Vesely – Karen Khaczanov

01.10.2020 r. – 11:00

Już od 11:00, czyli godzinkę przed czwartkowym południem, powinniśmy ujrzeć dwóch bardzo dobrych i zasłużonych tenisistów na korcie Rolanda Garrosa. Pierwszym z nich jest Czech, Vesely, a jego przeciwnikiem w walce o 1/16 finału będzie Rosjanin, Karen Khachanov. Zacznijmy od pierwszych meczów, jakie rozegrali panowie na kortach w Paryżu. Rywalem Jiriego był Brytyjczyk, Broady. Wiadomo nie od dziś, że reprezentanci Wielkiej Brytanii nie są wybitnymi zawodnikami na kortach ziemnych. Jednak nie można powiedzieć, że Liam zagrał źle. Sprawił dużo problemów Czechowi, który przecież na mączce czuje się najlepiej. U Jiriego funkcjonował serwis i nie raz ratował się nim w trudnych sytuacjach. Troszeczkę zagrał poniżej oczekiwań i coraz bardziej widać jego braki kondycyjne, które możliwe, że są spowodowane brakiem regularnej gry w turniejach wyższych rangom. Przy wymagających rywalach, 68. rakieta świata nie jest już tak dobra, na jaką wygląda w rzeczywistości. Zdecydowanie teraz zadanie dla niego bardziej wymagające, ponieważ nie może liczyć na słaby występ Rosjanina i szczęśliwy awans. Karen w pierwszej rundzie odprawił naszego rodaka, Kamila Majchrzaka. Rywal bez większych wymagań, ale nieco trudności sprawił. Jednak 16. zawodnik rankingu ATP wydawał się spokojny o rozstrzygnięcie meczu od drugiego rozgrywanego seta. Dawał się przełamywać Kamilowi, ale jego chłodna głowa spokojnie doprowadziła go do triumfu w pierwszym występie w tym roku na kortach Rolanda Garrosa. Dzisiaj Rosjanin także nie powinien mieć problemów z awansem. Korty trochę się zmieniły ze względu na pogodę, gdyż jest nieco cieplej niż podczas daty rozgrywania pierwszej rundy. Oznacza to, że cegła może być wolniejsza, ale piłki szybsze, bo nieprzemoczone i ciężkie. Dlatego widzę tutaj szansę na wygraną Karena minimum 2 setami i dalszy awans. 24-latek zawsze spina się na Wielki Szlem we Francji, mimo że nie przepada za antuką. W momencie kiedy natrafia na słabszych rywali, to wygrywa zdecydowanie i awansuje dalej. Panowie nigdy w karierze się nie spotkali, ale sądzę, że Czech nie będzie dobrze wspominał tego pojedynku.

Jiri Vesely – Karen Khachanov

Typ: Khachanov -1,5 setów handicap

Kurs: 1.57

 

Denis Shapovalov – Roberto Carballes Beana

01.10.2020 r. – 11:00

O tej samej godzinie co nasz pierwszy typ, na kort wyjdą zawodnicy, którzy powinni dostarczyć nam nie lada widowisko. Powinniśmy ujrzeć szybkie akcje i dużo finezyjnej gry opartej na drop shotach. Oby dwaj panowie mają problem ze swoją mentalnością i wytrzymywaniem w trudnych momentach meczu. Dlatego pewnie od samego początku będą chcieli przełamać rywala i kontrolować swoje podanie. Ciekawym aspektem może być to, ze Hiszpan ze swoim pierwszym przeciwnikiem, którym grał w tym turnieju, rozprawił się w niecałe półtorej godziny. Wygrał z Johnsonem do 1, 1 i do 0. Nie możemy więc ocenić aspektu fizycznego 27-latka. Z pewnością będzie walczył i pokazywał, że antuka jest jego ulubioną nawierzchnią, na której się przecież wychował. Nie wiem, czy można porównywać jego występu w turniejach towarzyskich w Hiszpanii, do tych, które widzieliśmy w Rzymie i tutaj w Paryżu. Tam wygrał z solidnymi rywalami, ale patrząc teraz na jego dyspozycję, to niestety, ale Denis powinien go zjeść w max 4 setach. Dlaczego tak sądzę? Denis jeszcze się uczy ziemnej nawierzchni, ale widać, że poznaje ją coraz lepiej. Bardzo dobre występy w Rzymie, gdzie mierzył się nie z byle jakimi rywalami. Do tego jego wzrost formy i coraz mądrzejsza gra, po tym jak mierzy się ze światową topką. Bardzo mocno postawił się Schwartzmanowi w Rzymie i widać było, że jest w stanie walczyć z najlepszymi w obecnym Wielkim Szlemie. Dzisiaj Roberto ma bardzo twardy orzech do zgryzienia. Mecz zupełnie inny niż w pierwszej rundzie. Będzie miał bardzo ciężko i nie uważam, że jest w stanie wygrać mecz. Stawiam na Denisa i to z handicapem, który poznał już korty Rolanda Garrosa i kanadyjski, mocno ekspresywny tenisista, powinien w stosunku 3:0 lub 3:1 przejść do następnej rundy. Do tego Denis jest leworęczny, co może lekko zaszokować Beane, ponieważ nie miał zbyt dużej okazji do ogrania z leworęcznymi zawodnikami. Oby to się spełniło.

Denis Shapovalov – Roberto Carballes Beana

Typ: Shapovalov -1,5 setów handicap

Kurs: 1.40

tenis

Jan-Lennard Struff – Daniel Altmaier

01.10.2020 r. – 12:15

Niemiecki starcie w 1/32 finałów. Bardzo ciekawe spotkanie, które może przynieść więcej niż 3 sety w całym meczu. Doświadczenie zdecydowanie stoi po stronie Struffa. Jan bardzo uspokoił swoją grę. Jeszcze nie tak dawno jego występy opierały się na mocnym serwisie i bardzo szybkich wymianach, które nie do końca były precyzyjne. Teraz więcej energii na korcie poświęca dokładnemu zagraniu w każdej wymianie. Zmiana warunków pogodowych też powinna być dla niego atutem. Niemieccy zawodnicy nigdy ze sobą nie zagrali. Możliwe, że dlatego, gdyż Struff od wielu lat walczy w najważniejszych turniejach w ciągu roku, a Altmaier dopiero wchodzi w światową rywalizację. Jan widocznie odpuścił mecz deblowy w parze z Kontinenem, gdyż jego pięciosetowe spotkanie z Tiafoe zabrało mu dużo sił. Jednak dzisiaj powinien już być w dobrej dyspozycji w starciu ze swoim rodakiem. Daniel debiutuje w turnieju tak dużej rangi i myślę, że awans do drugiej rundy jest już dla niego sukcesem. Przeszedł kwalifikacje dosyć pewnie i dobrze zaprezentował się z Lopezem w swoim pierwszym starciu. Jednak trzeba zobaczyć, jak duża różnica klas jest pomiędzy dotychczasowymi rywalami, a jego dzisiejszym. Nie chcę się tutaj dużo rozpisywać, ale nie widzę innej możliwości niż awans Jana-Lennarda Struffa.

Jan-Lennard Struff – Daniel Altmaier

Typ: Struff win

Kurs: 1.37

Andrej Martin – Grigor Dimitrov

01.10.2020 r. – 12:15

Co tu dużo mówić. Jest tylko jeden faworyt tego meczu. Oczywiście jest nim Bułgar, Grigor Dimitrov. Jego 31-letni rywal nawet jeżeli stanie na wyżynach swoim umiejętności, to będzie miał bardzo ciężko z Grigorem, który po przebytej chorobie, wraca do swojej wysokiej dyspozycji. Nie sądzę, żeby wynik tego meczu był inny niż 3:0 dla Bułgara lub max 3:1. Za Dimitrovem przemawiają wszystkie aspekty gry. Do tego już rozegrał się w meczach na kortach ziemnych w Rzymie. Martinowi nie brakuje doświadczenia, ale zdecydowanie ważniejsze mecze w życiu rozegrał obecnie 20. zawodnik rankingu ATP. Mimo wartości pierwszego przeciwnika Andreja, to uważam, że na cięższy mecz mógł liczyć Dimitrov, który rozgrywał pojedynek z Barrerem. Zawodnikiem nieprzewidywalnym, a mimo to, bardzo szybko go rozczytał po pierwszym secie i dokończył swoje dzieło w kolejnych partiach, pozwalając tylko na po dwa gemy w secie drugim i czwartym. Nie chce tutaj nic prorokować, ale ten mecz powinien bardzo szybko się zakończyć i nie widzę dużej ilości szans dla Martina, aby wygrał, chociażby seta. Gramy na Grigora z przewagą minimum dwóch setów.

Andrej Martin – Grigor Dimitrov

Typ: Dimitrov -1,5 setów

Kurs: 1.30

Tenis AKO 01.10

 

Zaloguj się aby dodawać komentarze