W Las Vegas w UFC Apex odbędzie się kolejna gala UFC. Co prawda nie jest numerowana, ale to nie zmienia faktu, że warto rzucić na nią okiem. Łącznie będziemy świadkami aż czternastu starć w różnych kategoriach wagowych, a na karcie głównej znalazło się pięć zestawień. Karta wstępna startuje o godzinie dwudziestej drugiej, a główna już o pierwszej w nocy z soboty na niedzielę. W walce wieczoru będziemy świadkami rywalizacji do 135 funtów, a pojedynkować się będą Cory Sandhagen z Songiem Yadongiem. Co gram od siebie w związku z tym eventem? O tym za chwilę, na razie nawiążę do tego, że kupon stawiam w Fortunie – zakłady bukmacherskie.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

UFC Fight Night: Sandhagen vs Yadong: informacje o gali i bukmacherze, u którego stawiam kupon

Tak jak wspominałem wcześniej na karcie walk znalazło się aż czternaście zestawień. Oczywiste jest, że duże emocje wzbudza walka wieczoru, ale np. pozostałe z karty głównej również są interesujące. W co-main evencie będziemy świadkami starcia Chidi Njokuaniego z Gregorym Rodriguesem. Blisko dwa razy bardziej doświadczonym jest zawodnik z czerwonego narożnika, lecz pamiętajmy, że to wyłącznie jedna ze składowych, a nie jedyna, która decyduje o czyimś triumfuje w walce.

Jeżeli chodzi o pozostałe pojedynki na karcie głównej, to będziemy świadkami jeszcze trzech konfrontacji, kolejno patrząc od co-main eventu w wadze do: 145, 185 i 265 funtów. W pierwszej z wymienionych zmierzą się ze sobą Andre Fili z Billem Algeo. W kolejnej dojdzie do starcia między Alenem Amedovskim z Josephem Pyferem. Natomiast rozpoczynać kartę główną będzie pojedynek między Tannerem Boserem a Rodrigo Nascimento. Ze swej strony przyjrzę się dwóm głównym walkom wieczoru.

Kupon stawiam ponownie w Fortunie – zakłady bukmacherskie. Dlaczego? Otóż oferują kapitalne BONUSY, które wprost wypada wykorzystać do zagrania np. w związku z dzisiejszą galą UFC Fight Night. W jaki sposób możesz je zgarnąć? Wystarczy założyć konto u tego bukmachera, jednocześnie korzystając z naszego kodu promocyjnego. Poza tym w każdej chwili możesz sprawdzić jak idzie mi typowanie gal MMA. Ostatni tekst i kupon przyniósł profit o wysokości 142 złotych. A jak to zrobić? Wystarczy zajrzeć do zakładki o nazwie: Typy – Sporty walki.

Chidi Njokuani vs Gregory Rodrigues: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (18.09.2022 r.)

Jest to starcie między bardzo doświadczonym zawodnikiem a fighterem, który dopiero tego doświadczenia w UFC nabiera. Chidi ma na koncie aż 30 walk, z czego zwyciężał 22-krotnie, z czego jedna jest uznawana jako „No-contest”. Z kolei Gregory z Brazylii pojedynkował się 16-krotnie, z czego triumfował 12-krotnie. Minimalnym faworytem wedle kursów bukmacherskich jest zawodnik z czerwonego narożnika, na zwycięstwo którego mamy kurs na poziomie 1.78. Na jego przeciwnika wskazanie jest ustabilizowane na poziomie 2.15. Mamy do czynienia z minimalną różnicą, lecz jaki jest mój typ? O tym za chwilę, a na razie dodam jeszcze, że za chwilę przedstawię inne ciekawe, acz ryzykowne kursy związane z tym spotkaniem oraz statystyczne porównanie.

Statystyczne zestawienie Chidiego Njokuaniego z Gregorym Rodriguesem przed walką na UFC Fight Night:

 • Patrząc na same wygrane w UFC, to Chidi zawsze zwyciężał przez nokauty, a Gregory w 66,67% przez nokauty, ale i 33,33% przez decyzje sędziowskie.
 • Większe obycie z UFC ma Gregory, który walczył dla największej federacji MMA na świecie 4-krotnie, a jego przeciwnik 2-krotnie.
 • W ostatnich pięciu walkach ich bilans wynosi odpowiednio – Chidiego: W – W – W – W – P, a u Brazylijczyka mamy: W – P – W – W – W.
 • Kiedy fighter ze Stanów Zjednoczonych przegrywał, to po 3 razy przez nokauty i poddania, a raz przez decyzję sędziowską. Z kolei u Brazylijczyka mamy 2 nokauty i dwa werdykty arbitrów.
 • Starszym o trzy lata zawodnikiem jest Chidi Njokuani, który ma 33 lata.
 • Z kolei to, co łączy zawodników, to to, że obaj mierzą po 6’3”, czyli 190,5 cm, a także że wnoszą do klatki po 83,91 kilogramów.
 • Jednak już dłuższym zasięgiem rąk i nóg dysponuje Chidi. On ma odpowiednio: 80 i 45 cali, czyli 203,2 cm i 114,3 cm. Z kolei Gregory ma 75 i 43 cm, co przekłada się na: 190,5 cm i 109,22 cm.
 • Obaj walczą z ortodoksyjnej, czyli klasycznej pozycji.
 • Jeżeli patrzymy na średni czas walki w przypadku tych zawodników, tu u Chidiego mamy wynik 7 minut i 55 sekund, a u Gregory’ego 8 minut i 46 sekund.

Interesujące typy przed walką Chidiego Njokuaniego z Gregorym Rodriguesem na UFC Fight Night

Pierwszym tego typu wskazaniem jest to, ile rundy rozpocznie się w ich pojedynku. Jeżeli stawiasz na to, że mniej niż półtorej, to spotkasz się z kursem na poziomie 2.22. Kolejnymi trzema są te, które informują, czy ich konfrontacja potrwa więcej niż półtorej lub mniej, czy więcej niż dwie i pół rundy. Tego typu wskazania wynoszą odpowiednio: 1.57, 1.60 i 2.16. Następnym ciekawym typem jest ten, który „informuje”, że ich walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję. Jeżeli sądzisz, że tak się stanie, spotkasz się z kursem ustabilizowanym na poziomie 2.75, a na „nie” mamy 1.36.

Patrząc dalej, to dwoma ciekawymi wskazaniami jest to, który zawodnik wygra walkę w pierwszej, bądź drugiej rundzie. Jeżeli sądzisz, że dokona tego Chidi spotkasz się z kursem na poziomie 2.80, a jeżeli, że jednak zrobi to Gregory, to zobaczysz już następującą wycenę: 2.65. Jako, że Brazylijczyk lubi iść na wymiany, a także „lubi” przyjąć, toczyć krwawe boje, to nie wykluczam również tego, że to on lub Chidi zakończy walkę przez K.O/T.K.O lub przez dyskwalifikację. Na to, że dokona tego fighter ze Stanów Zjednoczonych mamy kurs na poziomie 2.85, a na Brazylijczyka już 3.50.

Moje typowanie związane z walką Chidi Njokuaniego z Gregory’m Rodriguesem na UFC Fight Night

Patrząc na to, w jaki sposób obaj zawodnicy toczą swoje pojedynki i co sobą reprezentują, spodziewam się zwycięstwa fightera ze Stanów Zjednoczonych. To on toczył wiele pojedynków w Bellatorze, a także pewnie zwyciężył w trzeciej rundzie przed czasem w programie Dana White Contender Series w 2021 roku i tygodniu drugim. Wówczas pokonał Mario Filipe de Sousę. Później zawsze wygrywał w pierwszych rundach przez nokauty, odprawiając kolejno: Marca-Andre Barriaultiego i Dusko Todorovicia. Kurs na jego triumf jest ustabilizowany na poziomie 1.78, co stanowi w sam raz okazję do tego, by w bezpieczny sposób podbić dzisiejszy kupon.

Fortuna
1.78
Chiri Njokuani zwycięży w walce: TAK

Cory Sandhagen vs Song Yadong: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (18.09.2022 r.)

W tej rywalizacji będziemy świadkami starcia młodego zawodnika, czyli Chińczyka, który stara się przebić wyżej do samego TOP10. Z kolei jego przeciwnikiem będzie nie tyle weteran, co zawodnik z czołówki wagi koguciej, czyli Cory Sandhagen. Fighter ze Stanów Zjednoczonych jest klasyfikowany na czwartym miejscu w rankingu UFC i sądzę, że po dzisiejszym pojedynku albo utrzyma swoją pozycję, albo awansuje. Jestem zdania, że to właśnie on zwycięży w tym pojedynku. Kurs na jego triumf jest ustabilizowany na poziomie 1.51. Z kolei na to samo wskazanie względem Chińczyka mamy już wycenę na aż 2.72.

Statystyczne zestawienie Cory’ego Sandhagena z Songiem Yadongiem przed walką na UFC Fight Night:

 • Patrząc na ich ostatnie 5 stoczonych walk, to w przypadku Cory’ego mamy: P – P – W – W – P, a u Yadonga: W – W – W – P – W.
 • Cory ma na koncie 18 walk, z czego 14 wygranych. Z kolei Yadong ma 26 walk, z czego 19 triumfów, 6 porażek i remis.
 • Jeżeli patrzymy już na to, jak wygrywali w UFC swoje walki, to Cory dokonywał tego w 57,14% przez nokauty, 14,29% przez poddania i 28,57% przez decyzje.
 • Z kolei ten sam bilans u Yadonga wynosi: 50% przez nokauty, 12,5% przez poddania i 37,5% przez werdykty arbitrów.
 • Jeżeli analizujemy ich średni czas walki, to u Cory’ego mamy wynik na poziomie 10 minut i 38 sekund, a u Yadonga równo 10 minut.
 • Należy również zauważyć, że Yadong walczy z ortodoksyjnej, czyli klasycznej pozycji, a Cory ze switch, czyli łączonej.
 • Znacząco wyższym jest Cory, który mierzy 5’11”, czyli 180,34 cm, a jest tak, gdyż Yadong ma 5’8”, czyli 172,72 cm.
 • Jeżeli chodzi o zasięg rąk jak i nóg, to tu również składowe są na korzyść Cory’ego. Różnicę w zasięgu ramion między nimi mamy na poziomie 70 do 67 cali, a nóg 40 do 38 cali.

Interesujące typy przed walką Cory’ego Sandhagena z Songiem Yadongiem na UFC Fight Night

Pierwszym z takich wskazań jest to, kto zwycięży w tej walce na punkty lub przez techniczną decyzję. Kurs na to, że dokona tego Cory mamy na poziomie 2.25, a że tak zwycięży Yadong: 5.00. Jeżeli chciałbyś postawić na to, że któryś z nich zwycięży przez nokaut, to spotkasz się z następującymi wycenami: 4.00 i 4.25, gdzie niższy jest na to, że dokona tego Cory. Jeżeli nie jesteś pewien tego, kto zwycięży, a sposobu w jaki zakończy się to starcie, to dodam Ci, że jeżeli wybierzesz opcję, że: „Walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję”, to spotkasz się z wyceną na poziomie 1.65. Z kolei jeżeli sądzisz, że będziemy świadkami nokautu, bądź dyskwalifikacji w którąś ze stron, to już zobaczysz kurs o wartości 2.50.

Moje typowanie związane z walką Cory’ego Sandhagena z Songiem Yadongiem na UFC Fight Night

Ponownie podejmuję się zaznaczenia tego, kto zwycięży w tej walce. Fortuna – zakłady bukmacherskie przygotowała ponad 30 interesujących kursów, więc jest z czego wybierać. Jednak ode mnie idzie wskazanie na to, że Cory ogra swego rywala doświadczeniem. W jaki sposób zakończy się ich starcie? Tego nie jestem pewien, gdyż wachlarz umiejętności obu panów jest bardzo duży. Jednak przypominam, że to Cory dał kapitalny bój na pełnym dystansie z Petrem Yanem. Tam przegrał po decyzji, identycznie jak w przypadku konfrontacji z T.J. Dillashawem, choć w drugim przypadku werdykt sędziowski nie był już jednogłośny. Dlatego też sądzę, że Song odbije się od światowego topu a Cory lada chwila wróci do wielkich starć. Dlatego też podbijam kupon, stawiając właśnie na Sandhagena. Przypomnę raz jeszcze, że kurs na jego zwycięstwo jest ustabilizowany na poziomie 1.51.

Fortuna
1.51
Cory Sandhagen zwycięży w walce: TAK

Propozycja kuponu:

Kupon Fortuna na UFC Fight Night 210

fot. Paul Miller/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze