Dziś jest wtorek, czyli kolejne zmagania w szwedzkiej Elitserien na żużlu. PGE Ekstraliga zakończyła już swój bój w rundzie zasadniczej. W Bauhaus-Ligan oprócz dzisiejszych batalii, zostanie nam ostatnia kolejka. Dopiero zaczynaliśmy żużel, a już powoli się wszystko kończy. Przed nami 4 spotkania i 2 typy. Bardzo bym chciał, aby nie było niespodziewanych sytuacji i żeby wszystko poszło po naszej myśli, lecz jak wiemy jest to żużel i nie można przewidzieć wszystkiego. Czy uda się osiągnąć ten cel? Jak pojadą gospodarze? Czy będzie jakiś czarny koń? Startujemy już o godzinie 19 i trzymamy kciuki!

1200 PLN od depozytu +230 PLN zakład bez ryzyka + 29 PLN Freebet

zuzel

Indianerna Kumla – Piraterna Motala

Wtorek, 15.09.20 -19:00

Jako pierwsze spotkanie, które biorę pod lupę jest starcie pomiędzy Indianerna Kumla a Piraterna Motala. Oba zespoły są na ostatnich pozycjach w tabeli. Gospodarze na 7, a goście na 8. Jak dotąd po 5 kolejkach zdobyli tylko 2 punkty, czyli wygrali tylko jeden mecz. Dziś w składzie Piratów nie będzie trzech podstawowych żużlowców, mówiąc więcej, liderów, bez których jest tragedia. Mowa tutaj o Jonasie Davidssonie, Peterze Kildemandzie oraz Adamie Ellisie, który jak wiemy jest kontuzjowany. Linia, która została wystawiona przez bukmacherów wynosi w okolicach -26,5 na gospodarzy. Uważam, że jest to jak najbardziej do zdobienia, dodając fakt, że ma się takich zawodników jak Iversena, Jeppesena czy Aspgrean, którzy mogą zrobić trzy komplety. Jest jednak zagrożenie, że trener może zmieniać na mało doświadczonych żużlowców jak Gustav czy Jonatan Grahn, gdy mecz i tak będzie już wygrany z dużą przewagą. Skupię się jednak na zespole gości. Mianowicie pod lupę biorę Thomasa Jorgensena, który wydaje się w tej sytuacji największym liderem. W dzisiejszym meczu musi zdobyć minimum 8 punktów w pierwszych pięciu startach, bez bonusów. Thomas w tym sezonie jeździ tylko w Szwecji, ponieważ jak wiemy angielska liga nie wystartowała. W barwach Piraterny Motali wystąpił 3 razy. Dwa razy u siebie oraz raz na wyjeździe. Jego zdobycze punktowe na własnym owalu to 2 razy po 8 oczek.  Jedyny mecz Thomasa w delegacji był w Gislaved, gdzie tamtejsi gospodarze spuścili duży łomot Piratom. Wygrali aż 61:29, lecz skład gości był podobny, a nawet lepszy niż dziś, ponieważ za kilka godzin zabraknie również wspomnianego wcześniej Davidssona. Jorgensen wtedy był głównym zawodnikiem, który podtrzymywał ten wynik. Zdobył 10pkt w 5 startach (1,2,2,3,2). Jak możemy zauważyć, za każdym razem nasza linia była pokryta. Zobaczmy teraz na jego poszczególne wyścigi. W pierwszym biegu 2 punkty to pewniak. Pojedzie z Jonathanem Grahnem oraz Johanem Jensenem, czyli zawodnikami, którzy ledwo co dojeżdżają do mety. Jedyny problem może mieć z Jeppesenem, który od dwóch spotkań nie przegrał żadnego wyścigu. Kolejny, szósty wyścig z kolei to walka z Iversenem oraz młodszym z braci Lindgrenów – Ludvigiem. Tutaj przewiduję, że powinien pokonać Ludviga, bo raczej o złapanie Duńczyka może być ciężko. Kolejne dwa biegi to teoretycznie 2 punkty. Dodam również, że można spodziewać się rezerwy taktycznej w biegach 1-13. Jeśli by tak było to jest duża szansa, że kolejne 2 oczka wpadną na konto Thomasa.  Uważam, że dzisiejsze 8 punktów powinno być pokryte tak jak robił to za każdym razem. Patrząc na to co prezentuje oraz przede wszystkim z kim będzie się mierzył w poszczególnych biegach to nasz pułap punktowy po takim kursie jest bardzo dobrą opcją nawet na singla.

 Indianerna Kumla – Piraterna Motala

Typ: Thomas Jorgensen +7,5 pkt

Kurs: 1.94

typy

 

Vastervik Speedway – Dackarna Malilla

Wtorek, 15.09.20 – 19:00

Przed name bardzo ciekawe spotkanie, gdzie na własnym stadionie zmierzy się Vastervik Speedway z Dackarna Malilla. Teoretycznie, lekkim faworytem powinni być goście, lecz w praktyce może być kompletnie inaczej. Jeśli spojrzymy na tabele to zauważymy, że Dackarna ma o punkt więcej od dzisiejszego rywala. Głównym aspektem jest to, że do składu powrócił w końcu Fredrik Jakobsen. Bez niego, zespół był bardzo osłabiony. Na szczęscie teraz mają czterech zawodników, którzy mogą walczyć o wygrane. Dlaczego czterech? Odpowiedź jest prosta. Pozostała trójka czyli Joel Kling, Thoe Johansson oraz Avon van Dyck to zawodnicy, którzy jak przywiozą jeden punkt ot jest to duży sukces. Jest to jednak duża kula u nogi zespołu Dackarny. Uważam, że będzie to widoczne w kolejnym spotkaniu. Lecz czy we czwórkę dadzą rade wygrać? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, dlatego nie będę się skupiać nad typem 1×2. Pod lupę wezmę zawodnika gospodarzy, czyli Mikkela Becha. Moim zdaniem, zdobędzie on minimum 7 punktów w pierwszych pięciu startach, bez bonusów. Linia nie jest wysoka, a jest to bardzo możliwe. Faktem jest, że Mikkel nie ma najlepszego sezonu i czasami zdarza mu się gorszy występ, lecz pokazywał nam również świetne starty, gdzie zdobywał po 12 punktów. Jego średnia meczowa to równe 8,00 pkt. Jak dotąd we wszystkich meczach, naszą linię siedmiu oczek pokrył 4 na 7 razy. W pozostałych meczach były to sytuacje, gdzie miał defekt, upadek czy bonusy, które się nie liczą. Spowodowane było to tym, że był doparowym z zawodnikiem, który był po prostu lepszy. Dziś takiej sytuacji nie będzie, ponieważ jego koleją z pary jest John Lindman, który nie pokazuje najlepszego żużla (0,4 pkt na mecz). Bech będzie mierzyć się również z takimi zawodnikami jak Theo Johansson czy Joel Kling. Oczywiście jest duża szansa, że może pokonać nawet takich żużlowców jak Fredrik Jakobsen, Jacob Thorssell czy Olivier Berntzon, którzy również nie są bezbłędni. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych literek i Bech dowiezie 7 punktów w pierwszych pięciu startach.

Vastervik Speedway – Dackarna Malilla

Typ: Mikkel Bech +6,5pkt

Kurs: 1.65

Zasady promocji:

  • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

typ

 

Zaloguj się aby dodawać komentarze