Oscary 2020: obstawiaj, póki kursy w górze! [WSKAZÓWKI]

Oscary 2020

Oscary to jeden z tych eventów, które nie kojarzą się z zakładami bukmacherskimi, nad czym ubolewam. Dlaczego? Bo w typowaniu zdobywców statuetek Akademii Filmowej można ustrzelić naprawdę wysokie kursy, co udowodniłam rok temu – niedługo przed galą wręczenia nagród wytypowałam “Green Book” po kursie 3,50. I weszło. Minął już prawie rok od tamtego kuponu, dlatego ponownie zapraszam do moich przemyśleń i typów na Oscary 2020!

Złote Globy wskazówką do typowania Oscarów

Żeby nie typować na chybił-trafił, bo w końcu nie o to w bukmacherce chodzi, na początek potrzebujemy jakiegoś sensownego punktu wyjścia. Dla mnie takim będzie wczorajsza decyzja Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, czyli ogłoszone niedawno nominacje do Złotych Globów 2020. Słyszy się, że nagrody te są prognostykiem przed Oscarami, a więc podążając tym tokiem myślenia, postanowiłam wziąć na tapet wyróżnione produkcje.

Drugi punkt odniesienia – oferta bukmacherów, która, jak wiadomo, nie bierze się znikąd, tylko jest efektem pracy doświadczonych analityków.

Jeszcze niedawno, gdy pierwszy raz przyjrzałam się tematowi Oscarów 2020, bukmacherzy stawiali w roli faworyta do nagrody w kategorii Najlepszy Film „Irlandczyka”. Kurs na ten obraz wynosił 3,25. Na drugim miejscu z przelicznikiem 5,00 plasowała się „Historia małżeńska”, a za nią „Joker” oraz „Pewnego razu… w Hollywood” z kursem 6,00.

Jak na ofertę kursową wpłynęły nominacje do Złotych Globów? Kursy powinny spaść, a w rzeczywistości stało się tak tylko w przypadku „Irlandczyka”, którego zwycięstwo można teraz obstawić po kursie 2,75 (wcześniej 3,25). Przy pozostałych tytułach widzimy następujące kursy:

  • „Historia małżeńska”: 6,00 (LV BET)/ 5,50 (Betclic) (wcześniej 5,00)
  • „Joker”: 9,00 (LV BET)/ 6,50 (Betclic) (wcześniej 6,00)
  • „Pewnego razu… w Hollywood”: 7,50 (LV BET)/ 8,50 (Betclic) (wcześniej 6,00)

Ok, dziwne. Kursy nominowanych do Złotych Globów w teorii powinny spaść, a tak się nie stało. Właśnie dlatego sprawdziłam jeszcze ofertę wiodącego polskiego bukmachera, STS, i wynik tego szybkiego researchu mnie uspokoił.

Oferta STS prezentuje się następująco:

  • „Irlandczyk”: 2,75 (spoko, tak jak wszędzie)
  • „Historia małżeńska”: 4,00 (kurs spadł)
  • „Joker”: 5,00 (kurs spadł)
  • „Pewnego razu… w Hollywood”: 8,00 (kurs wzrósł)

W kontekście przewidywań ufałabym bukmacherowi STS – największy, doświadczony bukmacher, nie raz i nie dwa pokazał, że zna się na bukmacherce. W związku z tym, wierzę w jego prognozy, tym bardziej, że pokrywają się z tendencjami, które założyłam.

W takim razie jakie wnioski? Kieruj się ofertą STS, ale obstaw w LV BET lub Betclic, bo znajdziesz tam znacznie wyższe kursy, które mogą zwyczajnie wynikać z niewiedzy/błędu bukmachera – w końcu to Oscary, podczas gdy najpopularniejsze są zakłady sportowe i to na nich skupiają się operatorzy.

Typy dla mniej i bardziej odważnych

Na ten moment faworytem do Oscara 2020 za Najlepszy Film jest „Irlandczyk”, którego najlepiej obstawić w Betclic po kursie 3,00. To taka bezpieczna opcja.

Załóż konto w Betclic z kodem rejestracyjnym: 550PLN

Oferta bukmachera Betclic

Jeśli jednak nie idziesz w „pewniaczka” i pokusisz się o postawienie na „Historię małżeńską” lub „Jokera”, wybierz LV BET – tam ustrzelisz najwyższe kursy.

Załóż konto w LV BET z koden rejestracyjnym: 1500PLN

 

Przypomnijmy: obstawianie u bukmacherów jest możliwe tylko wtedy, gdy masz u nich konto. Rejestrując się, oprócz szansy na wygraną, otrzymujesz dodatkowy prezent na start w postaci bonusu powitalnego << KLIKNIJ po więcej informacji. 

W poprzednim artykule brałam jeszcze pod uwagę „Pewnego razu… w Hollywood”, jednak dziś uważam, że w głównej kategorii jest to kandydat do odstrzału.

Na polu walki o statuetkę zostają: „Irlandczyk”, „Historia małżeńska” i „Joker”.

Już na początku stycznia, a dokładnie 5 stycznia, dowiemy się, kto zgarnął Złote Globy w poszczególnych kategoriach. W połowie miesiąca poznamy też oficjalne nominacje do Oscarów 2020. Wtedy wrócę już do Was z konkretnymi typami i propozycją kuponu.