W sobotę przeanalizujemy również opinie i ofertę bukmachera forBET przed derbami Barcelony. Faworyt tego meczu jest oczywisty, jednak czy ekipa Espanyolu ma jakieś szanse na Camp Nou?

FC Barcelona vs Espanyol – analiza meczu i kursy główne

Duma Katalonii pewnie kroczy po mistrzowską koronę. Aktualnie zajmują pierwszą pozycję w tabeli, a w ich dorobku znajduje się 66 punktów. Barca miała wiele momentów w obecnej kampanii, w której grali poniżej oczekiwań. Mimo tego mają aż dziesięć oczek przewagi nad Atletico, a 12 nad Realem. Wszystko wskazuje na to, że emocje w La Liga powoli się kończą, ponieważ zostało 10 kolejek, a za bardzo nie ma drużyn, które mogłyby odebrać tyle punktów Blaugranie. Barca zdobyła aż 73 bramki od początku kampanii, dla porównania Real ma ich – 49, a Atletico – 39. To najlepiej pokazuje dysproporcję między tymi ekipami. Duma Katalonii ma na swoim koncie pięć kolejnych zwycięstw, więc Espanyol ma się czego obawiać przed derbami.

Goście ostatni raz wygrali mecz ligowy na Camp Nou w 2009 roku. Od tego czasu regularnie zbierają baty, więc ciężko być optymistą odnośnie szans tej drużyny. Dobrze widać to na podstawie oferty bukmachera forBET, co za chwilę pokażemy. Wracając do sytuacji Espanyolu, to aktualnie plasują się na 13. pozycji, a w swoim dorobku mają 34 punkty. W ostatnich tygodniach mieliśmy syndromy lepszej formy tego zespołu, ponieważ przegrali tylko jeden z poprzednich siedmiu meczów. Od wygranej z 2009 roku goście ani razu nie potrafili zdobyć więcej niż jednego gola na Camp Nou!

Jak prezentują się kursy główne w ofercie forBET?

forbet opinie

Zwycięstwo Dumy Katalonii jest tutaj brane jako pewniaczek. Kurs tego zdarzenia wynosi zaledwie 1.19, więc będziemy musieli poszukać ciekawszych opcji do typowania. Remis – 7.80, a triumf gości – 14.00.

Zdarzenia dodatkowe w forBET

Wiemy już, że w kursach głównych ciężko o wartościowe typy, dlatego teraz obieramy ster na sekcję zdarzeń dodatkowych. Co ciekawego przygotował bukmacher?

Espanyol w dwóch ostatnich meczach nie zdobył bramki na Camp Nou, jednak Barca ma na swoim koncie trzy kolejne starcia, w których kończyli z wynikiem BTTS. Goście na przestrzeni siedmiu poprzednich rywalizacji zaliczyli tylko jedną porażkę, więc zakładam, że spotkanie derbowe wyzwoli w nich większą motywację i powalczą, przynajmniej o zdobycie jednego gola. Kurs tego zdarzenia w ofercie forBET wynosi – 1.79.

  • BTTS – 1.79

Ciekawą propozycją z oferty forBET jest obstawienie, że gospodarze wygrają obie połowy. Sądzę, że na murawie zobaczymy dominację Barcy, która zaowocuje zwycięstwem w pierwszej i drugiej części gry. Kurs tego zdarzenia wynosi 2.16, więc przy włożonym ryzyku sądzę, że warto! Tym bardziej, że typ na zwycięstwo Dumy Katalonii w przynajmniej jednej połowie wynosi zaledwie – 1.10. Barca przez ostatnie 10 lat zdominowała tego przeciwnika. Seria zwycięstw w derbowych rywalizacjach robi wrażenie!

  • Barcelona wygra pierwszą i drugą połowę – 2.16

Kursy na bramkę Leo Messiego w La Liga rzadko kiedy są na wysokim poziomie. Dla przykładu w tej rywalizacji to zaledwie 1.37, jednak niezła forma Luisa Suareza pozwala zakładać, że Urugwajczyk strzeli gola w tym spotkaniu. Tutaj łapiemy przelicznik na poziomie – 1.62, co jest zdecydowanie lepszą opcją.