W środę ponownie – dwa spotkania Ligi Mistrzów do wyboru i nasza analiza. Zajmiemy się ciekawszym starciem, ponieważ większość fanów skoncentruje uwagę na rywalizacji Manchesteru City z Tottenhamem. W jaki sposób można wykorzystać bonusy od bukmacherów?

Manchester City vs Tottenham – analiza i typy

Pierwsze spotkanie zakończyło się triumfem Kogutów, dzięki czemu goście jadą do Manchesteru z jednobramkową zaliczką. Gospodarze muszą strzelić przynajmniej jednego gola, aby doprowadzić do dogrywki, a dwie bramki, żeby awansować – przy założeniu, że nic nie stracą. Zadanie trudne, jednak w poprzednim meczu domowym z tym rywalem wygrali aż 4:1. Ogólnie w czterech kolejnych starciach między tymi drużynami na Etihad padł wynik z golem obu stron.

W środowy wieczór goście będą osłabieni z powodu kontuzji Harry’ego Kane’a. Angielski snajper nabawił się urazu w starciu z Fabianem Delph’em w pierwszej rywalizacji. Ogólnie w obecnej kampanii oba zespoły spotkały się dwa razy. W obu przypadkach wpadła zaledwie jedna bramka. W Premier League górą byli The Citizens, a mecz rozegrano na Wembley. Przed trzema dniami Koguty triumfowały po bramce Sona.

W związku z wynikiem pierwszej rywalizacji można było zakładać, że przeliczniki proponowane przez bukmacherów skierują się w stronę gospodarzy. Trzeba jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – czy warto wykorzystać bonusy w rynkach głównych?

bukmacherzy bonusy

Można śmiało powiedzieć, że w opinii bukmacherów triumf gospodarzy jest pewniaczkiem po kursie – 1.33. Remis – 5.3, a zwycięstwo gości – 9.3.

Zdarzenia dodatkowe w ofercie bukmacherów i bonusy

W jaki sposób ciekawie wykorzystać bonusy od bukmacherów w tej rywalizacji? Moim zdaniem warto rozpocząć analizę od spojrzenia na przeliczniki w zakładce „awans”. Co ciekawe, Koguty wygrały u siebie 1:0, a mimo to kurs, że awansują do kolejnej rundy wynosi aż 2.2. Dla porównania przejście dalej Manchesteru City – 1.57. W poprzednim sezonie Obywatele odpadli z angielskim rywalem w Lidze Mistrzów, jednak wtedy mieli aż trzy bramki do odrobienia. Teraz mają lepszą sytuację, a do dogrywki wystarczy zaledwie jeden gol, przy założeniu, że zagrają na zero.

Awans City – 1.57

Ciekawą opcją jest również obstawienie handicapu (-1) na gospodarzy. W takim przypadku otrzymujemy kurs na poziomie 1.84. Dlaczego taka różnica między awansem?  Głównie ze względu na fakt, że przy wyniku 1:0 Obywatele mogą doprowadzić do dogrywki, w której ostatecznie awansują. Przy takim wyniku handi nie wchodzi. Ogólnie spodziewam się otwartego meczu, w szczególności do pierwszego gola. Koguty przyjadą bronić wyniku, jednak w ostatnich latach stracili wiele bramek na Etihad.

Manchester City wygra z handicapem -1 – 1.84

Serio Aguero w pierwszej rywalizacji zmarnował rzut karny. Argentyńczyk rozegrał również słabe spotkanie ligowe przeciwko Crystal Palace, jednak sądzę, że tym razem wespnie się na szczyty swoich możliwości. Kurs, że zdobędzie gola w tym spotkaniu wynosi – 1.70.

Aguero gol – 1.70