Ostatnio zawsze czegoś brakuje, dlatego teraz postanowiłem na „teoretycznie” bezpieczniejsze opcje. W lidze NBA trudno o takie typy, bo jest wiele od siebie zależnych, a o danym wydarzeniu może zadecydować zły dzień czy szybko złapane faule. Dwa mecze mamy do wyboru i tym razem przenosimy się do górzystego Kolorado oraz chłodnego Toronto. Zapraszam do analizy!

Rejestracja w forBET
Kod rejestracyjny: 
1250

obstawianie nba forbet

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Za nami bardzo ciekawe pierwsze mecze Bostonu z Milwaukee oraz Warriors z Houston. Oba pojedynki przyniosły interesujące wydarzenia, a jeden z nich trzymał w napięciu do samego końca. O ile Boston, ku mojemu zaskoczeniu, dosyć łatwo rozprawił się z Bucks, o tyle obrońcy tytułu stoczyli bardzo zacięty bój z pretendentem do mistrzostwa. Liczę, że tej nocy również ujrzymy bardzo emocjonujące i pełne zwrotów akcji spektakle. A do tego mam nadzieję, że moje przewidywania okażą się trafne!

Typ: Over 28,5 punktów Leonarda

Kurs: 1,8

Pierwszym moim typem jest over punktowy Leonarda. Linijka jest ustawiona wysoko, ale bukmacherzy dobrze wiedzą jakiego kalibru jest to zawodnik. Długo się zastanawiałem co by tu wybrać z podanej oferty, ale jednak idę w stronę największej gwiazdy Toronto i prawdziwego All-Stara. Niedawno znany, były koszykarz i ekspert z TNT, Charles Barkley, zapytany o najlepszą piątkę w lidze, bez wahania wskazał w niej właśnie Kawhi’ego. Podzielam jego opinie i uważam, że ten zawodnik po prostu robi różnicę na parkiecie. Niewielu jest takich graczy, ale śmiało wymieniam go obok Duranta, Lebrona, Currego czy Hardena, jako tych, którzy w pojedynkę mogą przechylić szalę na korzyść swojego zespołu.

Wiem, że po pierwszym bardzo udanym meczu, zespołowi z Toronto będzie o wiele trudniej o zwycięstwo. Także biorę pod uwagę fakt, że mogą podwajać w kryciu Leonarda i utrudniać mu zadanie. Jednak jest to zawodnik, który potrafi z naprawdę trudnych pozycji zdobywać punkty i nie boję się zaryzykować, że odnajdzie sobie miejsce i dosyć często znowu będzie karcił 76-ers. Ostatni mecz był pokazem prawdziwego kunsztu i wysokich umiejętności gracza z Toronto. Zdobył 45 punktów, na skuteczności 16/23 oraz 3/7 zza łuku. Są to niesamowite statystyki i właściwie razem z Pascalem Siakamem rozprawili się z Philadephią wygrywając 108:95. W tej fazie rozgrywek rzuca średnio prawie 31 punktów na skuteczności blisko 59 procentowej!

Kawhi to jest gracz, który nie boi się wziąć odpowiedzialności na swoje barki i nawet gdy idzie trochę słabiej to nie przestaje próbować rzucać. Bardzo często wymusza też faule i dorzuca w okolicach 10 punktów z wolnych. Do tego potrafi rzucić za 3 punkty na dobrej skuteczności i może zdobywać punkty w każdy możliwy sposób. Pobieram ten typ, czyli over 28,5 punktów Leonarda po kursie 1,8.

Typ: Over 7,5 zbiórek Al-Farouq Aminu

Kurs: 1,6

Do tego dorzucam over zbiórek Al-Farouq Aminu. Typ na pierwszy rzut oka może nie przekonywać, ale biorę pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim istnieje możliwość, że w tym spotkaniu, przeciwko Denver, może nie wystąpić Enes Kanter. Center Portland ma problemy z barkiem i w tym momencie ma status Questionable. Jego szansę na grę ocenia się na 42%. Już w meczu z Oklahomą odczuwał starcia z rywalami i trzymał się za bolący bark. Nawet jeżeli wystąpi w tym spotkaniu, to na pewno będzie miał ograniczony czas i nie będzie tak mobilny jak zawsze.

To stwarza szansę na większe minuty dla Aminu, który gra na pozycji skrzydłowego. Jest to typowy defensywny zawodnik, który często zostaje pod koszem i stara się utrudniać zadanie rywalowi. To będzie pierwszy pojedynek tej serii, a mecze w górzystym terenie w Kolorado, raczej nie sprzyjają overowym wynikom. Wiem, że w sezonie zasadniczym pomiędzy tymi zespołami były dosyć wysokie wyniki, ale nawet to nie powstrzymało Aminu od dużej ilości zbiórek. Nawet przy Nurkicu, Aminu notował w tej serii średnio 11 zbiórek na swoje konto. Teraz może zabraknąć Kantera, a Nurkic jak wiadomo leczy poważne złamanie nogi.

Kurs na to wydarzenie nie powala, ale uważam, że do dubla jest korzystny. Play Offy już pokazały, że defensywa odgrywa kluczową rolę w tej fazie i podobnie powinno być tym razem. Portland ma naprawdę dziury i spore luki pod koszem, które postara się załatać właśnie Aminu. Przy braku Kantera, w podstawowym składzie ujrzymy pewnie Leonarda. Nie jest to zawodnik na duże minuty, a często łapie też głupie faule i nie radzi sobie w obronie. Tacy zawodnicy jak Harkless i Aminu w takim meczu powinni spokojnie w okolicach 10 zbiórek się zakręcić. Dokładam over 7,5 zbiórki Al-Farouq Aminu po kursie 1,6. Życzę powodzenia i dużych wygranych!