Mamy czwartek, dlatego dzisiaj wizyta na boiskach Ligi Europy. Otwieramy ofertę Totolotka i analizujemy opinie bukmachera na temat meczu Chelsea z Dynamem Kijów. Będziemy mieli polski akcent na Stamford Bridge!

Chelsea vs Dynamo Kijów – analiza meczu i kursy główne

The Blues są jednym z głównych faworytów do wygrania Ligi Europy w obecnej kampanii. Trzeba pamiętać, że te rozgrywki są przepustką do Champions League w przyszłym sezonie, a rywalizacja w Premier League zapowiada się pasjonująco. Liga angielska ma swoich dwóch przedstawicieli na etapie 1/8 finału i oba zespoły są faworytami do wygranej. Chelsea na swoim obiekcie zmierzy się z Dynamem Kijów. Poprzednie spotkania tych drużyn miały miejsce na boiskach Ligi Mistrzów. W Kijowie padł remis 0:0, a w Londynie The Blues wygrali 2:1. Trzeba przyznać, że były to ciężkie rywalizacje dla faworyta.

Dynamo Kijów ma za sobą udany powrót po przerwie zimowej. Wygrali trzy z czterech ostatnich spotkań, co pokazuje, że znajdują się w niezłej formie. Czwartkowy mecz będzie dobrym sprawdzianem dla Tomasza Kędziory, który prawdopodobni zagra na Edena Hazarda.

W opinii Totolotka zdecydowanym faworytem tej rywalizacji będą zawodnicy Maurizio Sarriego. Bukmacher nie daje gościom większych szans, co widać na podstawie proponowanej oferty.

totolotek opinie

Doskonale widać to na przykładzie kursów głównych. Totolotek proponuje kurs na poziomie 1.30 za zwycięstwo gospodarzy. Remis – 5.50, a triumf gości – 11.00.

Zdarzenia dodatkowe w Totolotku

Jak widać, oferta kursów głównych w tej rywalizacji nie powala, dlatego otwieramy sekcję zdarzeń dodatkowych, żeby poszukać ciekawszych możliwości niż granie czystej jedynki po kursie 1.30.

Pierwszą propozycją może być tutaj czyste konto ze strony gospodarzy. Co prawda Dynamo Kijów trafiło do siatki The Blues w ostatniej rywalizacji tych drużyn na Stamford Bridge, jednak Chelsea ma na swoim koncie cztery mecze na zero z tyłu na pięć ostatnich rywalizacji. Tylko Manchester United znalazł drogę do bramki tego zespołu na Stamford Bridge w ostatnim czasie. Łącznie na palcach jednej ręki można policzyć liczbę celnych strzałów, które na bramkę The Blues oddali piłkarze  Manchesteru City, a Tottenham ani razu nie uderzył celnie w meczu ligowym. Przypomnijmy, że w obecnej kampanii Ligi Europy Chelsea rozegrała już cztery mecze domowe, w których stracili zaledwie jedną bramkę na Stamford Bridge. Jej autorem byli zawodnicy BATE po stałym fragmencie gry.

Dynamo Kijów nie zdobędzie gola – 1.70

Bukmacher Totolotek spodziewa się tutaj takiego zakończenia, co widać po ofercie. Chelsea nie może pozwolić sobie na stratę gola przed własną publicznością, ponieważ rewanż w Kijowie nie będzie łatwym zadaniem.

Jeśli ktoś ślepo wierzy w możliwości Dynama Kijów, to typowanie przynajmniej jednego gola w wykonaniu tego zespołu gwarantuje kurs 2.00. Statystyki są korzystne dla fanów tej drużyny. W ostatnim meczu na Stamford trafili do siatki, a dodatkowo w czterech poprzednich starciach po przerwie zimowej strzelili przynajmniej jednego gola. Dwa ostatnie wyjazdy tej drużyny to wyniki BTTS.

Dynamo Kijów strzeli gola – 2.00

Moim zdaniem warto również zwrócić uwagę na typy związane z wygraną gospodarzy, poparte underami bramek. Nie sądzę, żebyśmy byli tutaj świadkami otwartej rywalizacji, ponieważ The Blues chcą wygrać te rozgrywki. Chelsea w meczach wyjazdowych wygląda słabo, dlatego nie mogą sobie pozwolić na stratę gola na własnym obiekcie.

Chelsea/BTTS (nie) – 1.85