Wczorajsze kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego zainaugurowały Raw Air – najbardziej szalony turniej w kalendarzu Pucharu Świata. 16 skoków, 10 dni rywalizacji, cztery skocznie. Najbliższe półtora tygodnia to prawdziwa gratka dla fanów skoków narciarskich. Czy to sportowe święto nie zostanie jednak zepsute przez pandemię koronawirusa? Początek dzisiejszego konkursu drużynowego już o 15.15!

Odbierz nawet 1499 PLN na start!

Tylko dziś i tylko u nas – 230 złotych w zakładzie bez ryzyka!

Kod promocyjny: ZAGRANIE

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Rywalizacja na wiariackich papierach i koronawirus

Raw Air to oczko w głowie norweskiej federacji, formuła do tej pory w skokach narciarskich niespotykana.  Zawody odbywają się na czterech skoczniach – Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Podczas 10 dni rywalizacji rozgrywane są cztery konkursy indywidualne oraz dwa drużynowe, a do klasyfikacji generalnej wliczają się także skoki kwalifikacyjne (tzw. prologi). Łącznie – 16 skoków. Trudność rywalizacji nie polega, jednak tylko na ilości skoków wliczanych do klasyfikacji generalnej. Głównym wyzwaniem jest tempo rywalizacji, bowiem w ciągu 10 dni rywalizacja jest właściwie codziennie. Skoczkowie oraz sztaby muszą w trybie ekspresowym przemieszczać się pomiędzy miejscowościami i być stale skoncentrowanymi. Z całą pewnością można powiedzieć, że turniej swoim rozmachem zaczyna powoli przykrywać Turniej Czterech Skoczni, choć co do prestiżu jeszcze długo będzie mu ustępował.

Rywalizacja w tegorocznym Raw Air będzie jednak przebiegać w cieniu pandemii koronawirusa, który torpeduje wszelaką rywalizację sportową nie tylko w Europie, ale także na świecie. Na ten moment w Norwegii zarażonych jest 108 osób. Przed rozpoczęcie turnieju trwały debaty czy w ogóle zawodów nie odwołać, jednak organizatorzy postawili na to, by rywalizacja odbyła się bez udziału publiczności. Sytuacja jest dynamiczna, nie wiadomo jakie będą decyzje dotyczące innych miejscowości goszczących Raw Air. Ale wróćmy do aspektów sportowych.

Otwarcie dla Schmida

W piątkowy wieczór rozegrany zostały kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego. Była to pierwsza z 16 serii wliczanych do klasyfikacji końcowej Raw Air. Prolog padł łupem Constantina Schmida. Niemiec po skoku na odległość 130 metrów o 0.2 punktu wyprzedził wracającego do formy Michaela Hayboecka. Trzecie miejsce dosyć sensacyjnie dla Słoweńca Zigi Jelara. Polacy przeciętnie. Piąte miejsce Piotra Żyły, 14 Macieja Kota, 27 Kamila Stocha, 42 Dawida Kubackiego i 43 Jakuba Wolnego. Niestety kwalifikacji nie udało się wywalczyć Aleksandrowi Zniszczołowi, który zajął 51 lokatę – pierwszą niepremiowaną awansem. Dziś rywalizacja drużynowa, w której Polacy wystąpią w składzie Kot, Żyła, Stoch, Kubacki. Jak wyglądają szanse poszczególnych ekip? Zaraz to przeanalizujemy!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Co obstawiać?

Jak to zwykle przy okazji rywalizacji drużynowej pokusiłem się o analizę drużynową dwóch serii – kwalifikacyjnej oraz drugiej serii treningowej. Wyniki są zsumowanie czterech najlepszych wyników zawodników danej reprezentacji. Przechodzimy do typowania!

Pierwszy typ to starcie Polska vs Słowenia. Kurs na zwycięstwo Polski w tej parze jaki oferuje STS to 1.70. Dlaczego Polska? Może i Polacy skaczą niestabilnie, ale wczorajsze słabe skoki w kwalifikacjach (przynajmniej w przypadku Dawida Kubackiego i Kamila Stocha) spowodowane były ciężkimi warunkami. Cieszy natomiast piąte miejsce Piotra Żyły i dosyć wysoka forma Macieja Kota. Polacy w drugim treningu zajęli drugie miejsce wyprzedzając Słowenię o prawie 30 punktów. Słoweńcy natomiast nie pokazują niczego wyjątkowego w Oslo. Czwarte miejsce drużynowo w kwalifikacjach oraz piąte w drugiej serii treningowej. Jeżeli Polacy nie trafią na złe warunki powinniśmy ze Słowenią sobie poradzić. Tak postawimy!

 

Typ: Polska vs Słowenia – Polska

Kurs: 1.70

 

Drugi dzisiejszy typ to rywalizacja norwesko – niemiecka. Kurs na zwycięstwo Norwegów w tej parze wynosi 1.62. Dlaczego Norwegowie? Po pierwsze – są u siebie. Po drugie w obydwu analizowanych seriach prezentowali się lepiej niż Niemcy. W drugiej serii treningowej uplasowali się oni na pierwszym miejscu wyprzedzając Niemców o ponad 30 punktów. Seria kwalifikacyjna to drugie miejsce Norwegów i trzecie miejsce reprezentantów Niemiec. Czuję, że własna skocznia zadziała na korzyść Norwegów i uplasują się oni wyżej niż sąsiedzi zza naszej zachodniej granicy.

Typ: Norwegia vs Niemcy – Norwegia

Kurs: 1.62 

Zasady promocji:

  • kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

Zaloguj się aby dodawać komentarze