mojeID u bukmachera – jak przejść weryfikację w 2 minuty? ✔

Funkcja mojeID coraz częściej ułatwia nam życie, bo dzięki niej możemy podpisać dokument bez wychodzenia z domu za pośrednictwem kilku kliknięć na komputerze lub telefonie. Bukmacherzy również spoglądają przychylnym okiem na moje ID, ponieważ dzięki niemu mogą błyskawicznie zweryfikować profil użytkownika. Ty, jako klient, korzystając z mojeID możesz komfortowo potwierdzić dane osobowe bez wysyłania dokumentu tożsamości do operatora. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, który możesz spożytkować na inne aktywności. Jak wykonać rejestrację w zakładach bukmacherskich poprzez mojeID? Wszystko to wyjaśniamy w tym artykule!

Usługa mojeID – co to jest?

Co ciekawe, usługa mojeID nie jest produktem bukmacherów online. To zdecydowanie szersza funkcja, która obejmuje wiele sektorów takich jak sieci telekomunikacyjne, systemy płatności i państwowe urzędy. MojeID powstało po to, żeby poszczególne instytucje przez internet mogły szybko weryfikować tożsamość klienta. Do tej pory u bukmacherów online weryfikacja polegała na przesłaniu skanów/zdjęć dokumentu tożsamości. Aplikacja moje ID czyni to zbędnym, ponieważ dane osobowe można potwierdzić w zupełnie inne sposób.

Usługa mojeID powstała przy współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową. Instytucja państwowa sprawuje nad nią pieczę tak, żeby była w pełni wiarygodna i bezpieczna. Korzystając z mojeID możesz podpisać umową z operatorem telekomunikacyjnym lub złożyć wniosek w odpowiednim urzędzie państwowym. Co więcej, do współpracy z usługą moje ID zgłaszają się też legalni bukmacherzy.

W dzisiejszych czasach wiele spraw załatwiamy przez internet, a mojeID służy temu, żeby poszczególne transakcje autoryzować. Można to porównać do podpisu elektronicznego wraz z przedstawieniem dokumentu tożsamości.

Opis dwóch możliwości rejestracji i weryfikacji konta u bukmachera online za pomocą mojeID.

Zastosowanie narzędzia mojeID u bukmacherów

Jeśli mowa o narzędziu mojeID w kontekście bukmacherów, to mamy na myśli przede wszystkim weryfikację danych osobowych gracza. Polski system prawny pozwala na grę w zakładach sportowych tylko pełnoletnim użytkownikom. Funkcja mojeID daje bukmacherowi szansę, żeby automatycznie zweryfikować wiek i tożsamość klienta. W ten sposób bukmacher może chronić nieletnich przed skutkami gier hazardowych. Co to oznacza dla gracza, który chce zarejestrować konto i zweryfikować profil? Jeszcze mniej formalności!

Polscy bukmacherzy już kilka lat temu poczynili kroki, żeby nowym użytkownikom, jak najmniej uprzykrzać życie wszelkimi formalnościami. W ten sposób powstał model szybkiej rejestracji bez dowodu osobistego. Założenie konta z użyciem dokumentu tożsamości wiązało się z dłuższym czasem rejestracji. Bukmacherzy bez dowodu podzielili proces rejestracji na dwa etapy:

 • najpierw tworzyło się tymczasowy profil z podstawowymi danymi osobowymi,
 • później weryfikowało się konto poprzez dokument tożsamości.

To model rejestracji, który u większości bukmacherów obowiązuje do dziś. Część z nich idzie dalej i wprowadza weryfikację poprzez mojeID. Bukmacherzy na tej podstawie mogą od początku stworzyć zweryfikowane konto użytkownika. Dla gracza oznacza to jedno – nieograniczony dostęp do wszystkich funkcji w zakładach online. Z czym się to wiąże? Oto lista benefitów u bukmachera po weryfikacji konta:

 • dostęp do wszystkich bonusów powitalnych,
 • brak limitów stawek,
 • możliwość wykonywania wypłat na konto bankowe.

Szybka rejestracja bez dowodu – konto tymczasowe kontra mojeID

Na wstępie zaznaczmy, że rejestracja przez mojeID i szybka rejestracja to nie to samo. Owszem, posiadają wspólne cechy – obie drogi gwarantują zarejestrowanie się w systemie bukmachera bez przesyłania skanu dowodu, ale i znaczne różnice.

Kiedy na rynku pojawiła się szybka rejestracja bez dowodu, to chyba nie było ani jednego typera, który narzekałby na tego rodzaju funkcję. Dlaczego? Pozwalała ona na utworzenie konta bukmacherskiego dosłownie w dwie lub trzy minuty. Można to było zrobić o dowolnym czasie i z dowolnego miejsca, bo bukmacherzy nie wymagali dokumentu tożsamości, aby do razu zweryfikować profil użytkownika. Był to wyraźny krok w stronę graczy, którzy nie mieli chęci już przy pierwszym kontakcie z bukmacherem przesyłać skanów dowodu osobistego lub paszportu. Ten mechanizm świetnie przyjął się na naszym rynku zakładów online i ma się dobrze do dziś.

Jedynym mankamentem szybkiej rejestracji bez dowodu jest tymczasowość konta. Ustawa hazardowa obliguje firmy bukmacherskie do weryfikowania graczy, dlatego operatorzy w końcu muszą potwierdzić wiek i profil klienta. Z reguły konta tymczasowe po szybkiej rejestracji weryfikowane są przed pierwszą wypłatą lub po przekroczeniu określonego czasu (np. w Fortunie to 28 dni).

Co więcej, niektórzy bukmacherzy praktykują też ograniczanie przywilejów użytkownika na koncie tymczasowym. W tym przypadku poza brakiem wypłat i limitem stawek – ograniczony jest też dostęp do bonusów powitalnych. Dla przykładu – TOTALbet wymaga weryfikacji danych osobowych w celu odbioru darmowych zakładów na start.

Co w takim razie jest lepsze: rejestracja z mojeID czy konto tymczasowe? Tak naprawdę, jeśli masz wybór, to naszym zdaniem powinieneś od razy skorzystać z usługi mojeID. Bo dlaczego nie? Weryfikacja bukmachera za sprawą mojeID zajmuje kilkadziesiąt sekund, a to po tej chwili uzyskujesz status zweryfikowanego klienta. W wielu przypadkach będzie to oznaczało dodatkowy bonus (jak w promocji TOTALbet) oraz zniesienie limitów stawek i wypłat.

Jaka jest różnica pomiędzy szybką rejestracją a weryfikacją poprzez mojeID? Szczegóły przedstawiamy w tabeli poniżej:

Szybka rejestracja bez dowoduuwierzytelnienie za pomocą mojeID
Konto tymczasoweKonto stałe
Limit stawekBrak limitu stawek
Brak wypłatMożliwość wykonywania wypłat
Tymczasowy brak konieczności wysyłania zdjęć dowodu osobistegoBrak konieczności wysyłania zdjęć dowodu osobistego
Porównanie dwóch metod rejestracji na stronie bukmachera: szybkiej rejestracji bez dowodu i weryfikacji za pomocą mojeID.

Lista bukmacherów korzystających z mojeID (Dostawcy Usług)

Autoryzacja poprzez mojeID staje się coraz popularniejsza, a znając trendy dotyczące internetu, można przypuszczać, że kwestią czasu jest to, że wejdzie nam w nawyk. Mamy na myśli wszystkie sektory, również bukmacherów online – pionierem w tym przypadku była Fortuna, która już kilkanaście miesięcy temu wprowadziła weryfikację narzędziem moje ID. To wysoko oceniany bukmacher, co możesz zweryfikować, sprawdzając nasz ranking bukmacherów. Kontrola użytkowników usługą mojeID potwierdziła, że Fortuna jest rynkowym liderem, jeśli chodzi o innowacje.

Którzy bukmacherzy, poza Fortuną, oferują rejestrację konta stałego, korzystając z mojeID? Niedługo później listę bukmacherów z mojeID uzupełnili ETOTO i PZBuk, a następnie TOTALbet, forBET, LVBET i Superbet. To firmy aspirujące do tego, żeby wdrapać się do czołówki legalnych bukmacherów. Tego rodzaju kroki zdecydowanie mogą im w tym pomóc.

Aktualna lista bukmacherów, u których zweryfikujesz tożsamość poprzez moje ID:

 • Fortuna
 • ETOTO
 • PZBuk
 • TOTALbet
 • forBET
 • LV BET
 • Superbet

Lista banków obsługujących mojeID (Dostawcy Tożsamości)

Zasadne jest pytanie: w jaki sposób mojeID potwierdza tożsamość? Tzn. skąd bukmacher otrzymuje dane odnośnie mojej tożsamości, jeśli do tej pory nie logowałem się w serwisie mojeID?

Dzieje się tak, ponieważ narzędzie stworzone przez KIR (Krajową Izbę Rozliczeniową) ściśle współpracuje z największymi bankami w Polsce. To właśnie banki weryfikują twoją tożsamość i potwierdzają ją w usłudze mojeID. To prowadzi do konkluzji, że funkcja mojeID działa, jeśli jesteś klientem banku, który ją obsługuje.

Lista banków z funkcją mojeID.

Dostawcy tożsamości, czyli banki, które dostarczają dane do mojeID:

 • PKO Bank Polski
 • Inteligo
 • ING
 • Bank Pekao
 • Grupa BPS
 • SGB Banki Spółdzielcze
 • mBank
 • GetInBank
 • BOS Bank
 • BNP Paribas
 • Bank Spółdzielczy w Brodnicy

Oczywiście nie jest wykluczone, że z czasem kolejne banki dołączą do usługi mojeID. Jeśli posiadasz konto u wyżej wymienionego operatora bankowego, to możesz zweryfikować dane osobowe u bukmachera przy wykorzystaniu narzędzia mojeID.


Jak to działa?

Procedura weryfikacji danych osobowych polega na zalogowaniu się do bankowości elektronicznej, co niejako potwierdza twoją tożsamość. Oczywiście w zależności od banku dodatkowym krokiem w drodze autoryzacji danych osobowych i przesłaniu ich do bukmachera może być potwierdzenie procesu kodem SMS (podobnie, jak przy standardowym przelewie bankowym).


Jak założyć konto u bukmachera z wykorzystaniem mojeID? | Instrukcja

Warto wiedzieć, że bukmacherzy moje ID mogą wykorzystywać do rejestracji i weryfikacji. To oznacza, że już na etapie rejestracji możesz przejść do funkcji mojeID, co pozwoli na automatycznie uzupełnienie formularza. W ten sposób nie musisz ręcznie wpisywać imienia, nazwiska i numeru PESEL, bo wszystko to za ciebie zrobi usługa mojeID. Tak to działa w zakładach bukmacherskich PZBuk.

Nie ma jednak konieczności od razu przy rejestracji korzystania z mojeID. Po zalogowaniu możesz użyć tej funkcji do zweryfikowania danych – na takiej zasadzie moje ID zostało wdrożone u bukmacherów Fortuna i ETOTO.

💡 Wskazówka

Przed przystąpieniem do rejestracji u bukmachera, u którego chcesz skorzystać z funkcji mojeID, upewnij się, że jesteś użytkownikiem bankowości elektronicznej współpracującej z mojeID.

1. Wybierz bukmachera i rozpocznij rejestrację

Rejestracja konta poprzez mojeID jest błyskawiczna, a co więcej – od razu zakładasz przy jej użyciu konto stałe. Tak jak wspominaliśmy wcześniej – w Fortunie na początku wypełniasz standardowy formularz, a dopiero po utworzeniu konta możesz skorzystać z mojeID, żeby zweryfikować swój profil. W PZBuk od razu masz szansę przejścia do mojeID – to zastępuje proces wpisywania danych osobowych.

Na przykładzie bukmachera PZBuk dokładnie zaprezentujemy, jak działa rejestracja z mojeID.

Jeśli nie masz konta u tego bukmachera, to przejdź do rejestracji z naszego linku, za który otrzymasz dodatkowy bonus na start, kliknij w poniższy przycisk:

2. Uzupełnij formularz

Rejestracja w PZBuk jest podzielona na kilka kroków – w pierwszym oknie użytkownik powinien wprowadzić następujące dane:

 • adres e-mail,
 • numer telefonu,
 • hasło do logowania.

Po zaznaczeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych możesz przejść do kolejnego kroku rejestracji.

Rejestracja w PZBuk - pierwszy formularz.

3. Wybierz weryfikację poprzez mojeID

Przechodząc do kolejnego okna rejestracji PZBuk, zostaniesz poinformowany o możliwości weryfikacji dzięki narzędziu mojeID. Kliknij przycisk “skorzystaj z MojeID”, a zostaniesz przekierowany na zewnętrzny serwis mojeid.pl.

mojeID w PZBUK - rejestracja konta.

4. Potwierdź tożsamość online

Znajdując się w serwisie mojeID, wybierz bank, w którym posiadasz konto. To istotny wybór, bo to właśnie dane z tego banku posłużą do weryfikacji twojego profilu gracza. Po wyborze odpowiedniej instytucji – ponownie zostaniesz przekierowany (tym razem na stronę banku online).

Potwierdzenie tożsamości poprzez moje ID w PZBuk.

5. Autoryzuj przepływ danych i dokończ rejestrację

Na koniec należy zalogować się do bankowości elektronicznej, co pozwoli na autoryzację, sprawdzenie i potwierdzenie twoich danych osobowych. Być może będzie potrzebna weryfikacja dwustopniowa, która jest związana z wpisaniem otrzymanego kodu SMS. Postępuj zgodnie z wytycznymi banku i narzędzia mojeID. Jeśli wszystko przebiegnie poprawnie – wrócisz do bukmachera PZBuk, gdzie twoje konto stałe zostanie od razu utworzone.

Wrażliwe dane w internecie, czyli bezpieczeństwo usługi mojeID

Korzystając z mojeID każda autoryzacja danych osobowych oznacza pojedynczy proces. Nie ma możliwości, że zgadzając się na przesłanie informacji – bank lub mojeID będzie mogło z nich korzystać dowolnie. To jednorazowa sytuacja, całkowicie zależna od ciebie.

Generalnie nad całym działaniem usługi mojeID pieczę sprawuje Krajowa Izba Rozliczeniowa. To podmiot podległy pod Ministerstwo Cyfryzacji. Wszystko to sprawia, że usługodawca, jakim jest mojeID musi dopełnić wszelkich formalności związanych z zabezpieczeniem przesyłanych danych osobowych. Operator ten nie ma prawa udostępniania ich osobom trzecim.

Co więcej, funkcja mojeID opiera się też na regulacjach Unii Europejskiej, a dokładniej zasadach identyfikacji elektronicznej (eIDAS). Każdy bank dołączający do mojeID przechodzi odpowiednią weryfikację i podpisuje stosowną umowę z Krajową Izbą Rozliczeniową.

FAQ

Gdzie zarejestruje konto przy użyciu mojeID?

W zakładach bukmacherskich online mojeID oferują Fortuna, PZBuk, ETOTO, TOTALbet, forBET, LVBET i Superbet.

Ile trwa weryfikacja konta bukmacherskiego poprzez mojeID?

To wyjątkowo szybki i automatyczny proces, który zajmuje kilkadziesiąt sekund.

Czy mojeID jest bezpieczne?

Tak, mojeID jest całkowicie bezpieczne. Nad tą funkcjonalnością kontrolę sprawuje m.in. Krajowa Izba Rozliczeniowa, co czyni ją godną zaufania.

Zaloguj się aby dodawać komentarze